darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Kılıçdaroğlu hastalığı' yeniden nüksetti'

Erdoğan: Ak Parti, Atatürk'ün başlattığı mücadelenin temsilcisidir

Candaş Tolga Işık'ın iddiasını Emniyet yalanladı: Haber yalan mı?

Yemen'de 40 çocuğu öldüren bombanın hangi ülkeden geldiği ortaya çıktı

Genel müdürden Garanti Bankası çalışanlarına 'ekonomi' maili: Sır saklama yükümlülüklerimiz...

Aziz Sancar: Herşeyimi Türkiye'de barış için verirdim

Nobel ödüllü bilim insanı Aziz Sancar, kendisini üzen en önemli konunun Türkiye'de barışı sağlamak olduğunu belirterek, "Hayatımda Nobel dahil bütün bilimsel başarılarımı, her şeyimi Türkiye’deki barış için verirdim" dedi. Sancar'ın sözleri salondakiler tarafından gözyaşlarıyla ayakta alkışlandı. Aziz Sancar, herkese çok çalışmasını tavsiye etti.

Kristal Elma Festivali’nin ikinci gününe Aziz Sancar’ın barışla ilgili açıklamaları damga vurdu. Kristal Elma Festivali’ne, Aziz Sancar belgeseli hazırlayan gazeteci Nebil Özgentürk’ün konuğu olarak video konferans yoluyla katılan Nobel Ödüllü bilim insanı Aziz Sancar, konuşmasını izleyenler tarafından gözyaşlarıyla ayakta alkışlandı. Sancar “Nobel’i vermeye hazırım yeter ki ülkeme barış gelsin. Kafamı yoran üzen hep bu olmuştur' dedi.

Hürriyet’in haberine göre, bu yıl 28’incisi düzenlenen Kristal Elma Festivali’nin ikinci günü panel ve oturumlarla devam etti. Nebil Özgentürk’ün konuğu olduğu oturuma Aziz Sancar da ABD’den telekonferans yoluyla bağlandı. Nebil Özgentürk’ün “İçinizde ukte kalmış, bunu da hayatımda yapamadım dediğiniz ya da yapabilseydim dediğiniz bir şey var mı' sorusuna Aziz Sancar şu yanıtı verdi: “Hayatımda Nobel dahil bütün bilimsel başarılarımı, her şeyimi Türkiye’deki barış için verirdim. Barışı sağlamanın bir yolu olsaydı yapardım, eğer onu başarabilseydim Nobel’den de vazgeçerdim. Nobel’i vermeye hazırım yeter ki ülkeme barış gelsin. Kafamı yoran üzen hep bu olmuştur' yanıtını verdi. Sancar konuşmasını şöyle sürdürdü; “Vatan sevgim olmasaydı buralara ulaşamazdım. Çok çalışın, çocuklarınıza da hem çok çalışmayı hem de vatan sevgisini öğretin.Çocuklara bunu aşılamak lazım. Memleketine faydalı olan tüm dünyaya faydalı olur'.

'DNA’NIN PİRİ REİS HARİTASINI ÇIKARDIK’

“Buluşlarımın insan sağlığı ve kanseri önleme üzerine faydalı olmasını isterim' diyen Aziz Sancar’ın üzerinde çalıştığı son proje yine kanserle ilgili. Sancar, DNA’nın Piri Reis haritasını çıkardıklarını ve bunun kanser tedavisine büyük katkısı olacağını söyledi.

Aziz Sancar, Özgentürk’ün “rol modeliniz kimdir?' sorusuna da arkasındaki duvarda fotoğrafı asılı duran Atatürk’ü kastederek “modelimi arkamda görüyorsunuz' dedi.

İlgili Haberler

Güncel

Kongre dönüşü kaza: Ölü ve yaralılar var

Güncel

İstanbullular dikkat: Bu yollar trafiğe kapatıldı!

Güncel

SPK'den Demirören'e 264 milyonluk kur muafiyeti

Güncel

Milli Savunma Bakanı Akar'dan Menbiç açıklaması

Güncel

Askeri bölgede yangın paniği

Güncel

Şenyaşar ailesinden AKP'li Yıldız'ın MKYK'ya seçilmesine tepki

Güncel

Antalya'da iş cinayeti: Akıma kapılan işçi öldü

Güncel

AVM güvenliği direnişteki market işçilerine saldırdı, bir işçi yaralandı

Güncel

Bedelli askerlik için başvuru sayısı açıklandı

Güncel

FT'den Brunson ve Halkbank krizine ilişkin çarpıcı iddia: Anlaşmayı Erdoğan'ın daha fazla imtiyaz talebi bozdu

Güncel

'Yanaktan makas alma' sanığına hapis yolu

Güncel

İBB'ye göre İstanbul böyle 'huzur kenti' olmuş: Grev olmuyor artık