darbeicindedarbegif.gif

YAZARLAR

Tüm Yazıları Doğan Yurdakul

Güncel siyasetten uzaklarda

08.08.2017 15:33

Yakın dostlarım, özellikle sevgili arkadaşım Merdan Yanardağ ve ABCnin editörleri uzun zamandır yazmadığımdan yakınıyorlar. 
Hiçbiri kusura bakmasınlar, şaibeli referandumdan bu yana güncel siyasetten çok uzaklaştım. Yolsuzluk haberleri, dış politikada sürekli patinaj yapılması, o dedi bu dedi lafları beni bıktırdı. O ara Adalet yürüyüşü içimizi rahatlatan küçük bir kıvılcım oldu, umarım bütün bir bozkırı yakan bir yangın olur, buna ihtiyacımız var.
Hele o adaletsizlik! Birçok gazeteci arkadaşım haksız yere hapiste. Hiçbiri alınmasın darılmasın ama  en çok Silivriden koğuş arkadaşım Ahmet Şıka yanıyorum. Sen Fetö aleyhinde kitaplar yaz, sonra da Fetöcülükten tutuklan! O kitapları Silivride elle nasıl  yazdığını bir ben bilirim, bir de Nedim Şener bilir. 
Ahmet, Odatv davasının son duruşmasında bana Doğan Abi senden bir rakı-balık daveti bekliyorum demişti, ardından tutuklandı.  Ahmetçiğim sen hele bir çık, dünyanın bütün rakı-balıkları senin olsun. Ahmetin ve tüm gazeteci arkadaşlarımın bir an önce özgürlüklerine kavuşmalarını diliyorum. 
Benden sual edecek olursanız, eşim ufak bir akciğer rahatsızlığı geçirdi, bir hafta Ankara Bayındır Hastahanesinde kaldık. Çok şükür sonuçları iyi çıktı. Sayın Doktor Okan Akhana teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum.
Şimdi yaşlı kedimle birlikte dünyanın en güzel yerlerinden biri olan Datçadayım. Denize giriyorum ve Fransızcadan bir çeviri yapıyorum. 1815 te veba salgını için İstanbulaa gelmiş ve dokuz yıl kalmış Brayer adlı Fransız bir doktorun anıları. Her yeri sokak sokak anlatıyor. Okuyunca bugünkünden çok farklı bir İstabulla karşılacaksınız. Sanırım Ekim  ayında yayınlanır. 
Asker mektubu gibi olduysa özür dilerim.. O zaman büyüklerin ellerinden küçüklerin gözlerinden öperim.
Güzel günlerin geleceğinden hiç kuşkunuz olmasın.
Hepinize sağlıklı ve mutlu günler diliyorum. 

Eğitim