darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Kılıçdaroğlu hastalığı' yeniden nüksetti'

Erdoğan: Ak Parti, Atatürk'ün başlattığı mücadelenin temsilcisidir

Candaş Tolga Işık'ın iddiasını Emniyet yalanladı: Haber yalan mı?

Yemen'de 40 çocuğu öldüren bombanın hangi ülkeden geldiği ortaya çıktı

Genel müdürden Garanti Bankası çalışanlarına 'ekonomi' maili: Sır saklama yükümlülüklerimiz...

Bahçeli: Alan memnun satan memnun bize saygı duymak düşer

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.Bahçeli, AKP Kongresinde Erdoğan'ın mesajının ayakta dinlendiği Nazi kongrelerini hatırlatan görüntü için "Alan memnun satana memnun. Bize sadece saygı duymak düşer" dedi.

İşte Bahçeli’nin konuşmasından satır başları:

"BİNALİ YILDIRIM'A BAŞARILAR DİLİYORUM"

"1 Kasım genel seçimlerinden sonra beklenen birlik, refah ve kalkınma gerçekleşmemiştir. Siyasi zihniyet her zamankinden daha fazla sorumlu olması gerekir. Çatışarak bir yere varamayız. Kavgaya tutuşarak milli gayeye ulaşamayız.

Geçtiğimiz pazar günü AKP'nin 2. Olağanüstü Kongresi'nde tek aday olan ve genel başkan seçilen Binali Yıldırım'ı önemli ve tarihi bir sorumluluk beklemektedir. Yol arkadaşlarına başarılar diliyorum. AKP'deki görev değişimi hükümete de yansımıştır. 64. Hükümeti'ni kuran Sayın Ahmet Davutoğlu geçtiğimiz pazar akşamı istifa etmiş, Sayın Binali Yıldırım 65. Hükümeti kurmakla görevlendirilmiştir. Bizim asıl ve önemle üzerinde durduğumuz konu, Binali Yıldırım'ın yaptığı konuşmanın içeriğidir.

'DAVUTOĞLU NASIL GELMİŞSE ÖYLE GİTMİŞTİR'

Dikkatlerimizden kaçmayan diğer husus ise Sayın Davutoğlu'nun sitemleridir. Davutoğlu'nun görevi bırakma nedeni kendi ifadesiyle "zaruriyet"ten kaynaklanmıştır. Kendi takdirleridir, yapacak bir şeyimiz yoktur. Hakikatların deşifresi yaşananlar tek tek ele verecektir. Atı alan Üsküdar'ı çoktan geçmiştir. Dikiz aynasına bakarak da önümüzü görmek de akıl karı değildir. Sayın Davutoğlu nasıl gelmişse öyle gitmiştir.

"ALAN MEMNUN SATAN MEMNUN"

Sayın Davutoğlu nasıl geldiyse öyle gitmiştir. AKP’de yeni bir dönem başlamıştır. İktidar partisinin kendi iç dinamikleri doğrultusunda bir yönetim değişikliğine gitmesi kendi bileceği iştir. Alan memnun satan memnun bize sadece izlemek ve saygı duymak düşecektir."

"BAŞKANLIK SİSTEMİ DİPSİZ BİR KUYU, BİZE GÖRE MAHSURU ÇOKTUR"

Bizim asıl üzerinde durduğumuz konu sayın Binali Yıldırım'ın kongrede yaptığı konuşmanın ana fikridir. Binali Yıldırım'ın sadakat konuşması bundan sonraki dönemin şifrelerini veriyor. AK Parti kongresinde başkanlık sistemiz hazırlıkları yapılmıştır. Başkanlık sisteminin biz göre mahsurları çoktur. Türkiye'nin çıkarlarını savunmaya hem hazırlıklı hem de kararlıyız ancak başkanlık sistemi gibi dibi görünmeyen kuyulara girmeye ne irademiz ne isteğimiz vardır.
 
PARTİLİ CUMHURBAŞKANLIĞINA DESTEK VERMEYECEĞİZ

Ülkemizin sorunları mutlaka demokratik yollarla aşılmalıdır. Bizler bu topraklar üzerinde yüzyıllardır yaşan bir toplumun evlatlarıyız.Cepheleşmenin ülkemize zarar vereceğini düşünerek kutuplaşmanın son bulmasını istiyoruz. Şimdi bizden başkanlık konusunda bir adım bekleniyor. MHP sistem tartışmalarının çok ciddi badirelere yol açacağını görmektedir. Türkiye'nin huzura kavuşmasının tek yolu başkanlık mıdır? Türkiye çağ atlayacaksa bunun anahtarı başkanlık sistemi midir? Bizim AK Parti'ye vereceğimiz destek terörle mücadele ile sınırlıdır. Partili Cumhurbaşkanlığına vereceğimiz destek yoktur.

TERÖR DESTEKÇİLERİ ARTIK HAKİMLERE HESAP VERECEK

Şahsımında fezlekesi olmasına rağmen, halkın yanında bulunduğum için bahtiyarım. Bizim yüzümüzü kızartacak, yüzümüzü yere eğecek ihanetimimiz olmamıştır, olmayacaktır. Dürümlü'deki hayatını kaybeden vatandaşlarımızın hesabının sorulması için dokunulmazlık zırhının delinmesi şarttı. Bölücüleri adalete teslim etmek için dokunulmazlık barikatını yıkmak şarttır. Terör yardım ve yataklık yapan kim varsa artık hakimlere hesap verecek.

CHP HALKA HESAP VERECEK

CHP ve HDP'nin dokunulmazlık konusunda aynı çizgide durması vahim bir durumdur. İkinci oylamada bir kısım vekilleri doğruyu görmüştür. Zamanında blokla akıllarınca şahsıma başbakanlık öneriyorlardı, akıllarınca MHP'yi Kandil tarafına çekiyorlardı.Bir iktidar için MHP'yi PKK ile aynı çizgiye getirmeye çalıştılar. çok şükür başaramadılar. Biz gerekirse bit için dam yakarız. Bizm Milliyetçi Hareket partisiyiz. Kırmızı plaka uğruna, kırmızı çizgilerimizi silemeyiz. HDP ile aynı çizgiye düşmüş CHP mutlaka bunun hesabını millete verecektir. 

 

İlgili Haberler

Politika

Erdoğan'ın yeni atama kararları Resmi Gazete'de

Politika

Mehmet Ali Güller | Gemi tartışması ve karaya oturmak

Politika

'TBMM, Rus parlamenterlerle dostluk grubu kuracak'

Politika

Kılıçdaroğlu: Kofi Annan'ı saygıyla hatırlayacağız

Politika

Bahçeli'den Erdoğan'a tebrik telefonu

Politika

'Kılıçdaroğlu hastalığı' yeniden nüksetti'

Politika

AKP'de yeni MYK belli oldu... İşte isimler

Politika

Hulusi Akar'dan Menbiç açıklaması

Politika

Beklenildiği gibi Erdoğan yeniden AKP Genel Başkanı seçildi

Politika

AKP'de 'seçim ittifakı' tüzüğe girdi

Politika

4 kişinin öldüğü olaya adı karışan vekil AKP'nin yeni MKYK'sında

Politika

Bedelli askerlikte ilk 3 döneme ait celp planlaması yapıldı