Çok Okunanlar

Muharrem Sarıkaya: 'AKP'nin Ankara adayı kesinleşti'

CHP, 14 başkanın yarısıyla yola devam edecek... İşte o isimler

MEB'den Hz. Ali skandalı!

Atatürk'e hakaretten tutuklanan gericinin ifadesi ortaya çıktı

Kemal Kılıçdaroğlu: O oyuna gelmem...

"Bahçeli lehine yarıştan çekilirlerse şaşırmayacağım"

Çağrı Heyeti'nin  topladığı kongrede, olağanüstü kongre için yetkilendirilen heyetin başkanı Müsavat Dervişoğlu konuştu. "muhalefetin muhalifleri" diye tanımladığı Sinan Oğan ve Koray  Aydın’ı eleştiren Dervişoğlu, son zamanlardaki  beyanlara bakarak, kimin kime karşı olduğunu anlamakta zorluk çektiğini belirtti.  

Oğan ve Aydın’ın, "MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye mi yoksa genel  başkan adaylarından Meral  Akşener’e mi muhalefet ettiklerinin bir türlü  anlaşılamadığını" savunan Dervişoğlu, her iki ismin Akşener'in statüsünü  aşındırmaya gayret sarf ettiğini öne sürdü. Dervişoğlu, "Muhalefetin muhalifleri,  netice alamayacakları alanlarda gereksiz mesai harcıyor" dedi.

  NEYİ KABULLENMİYORLAR...

 Kongre sonrası yapılan açıklamaları yadırgadığını ve  anlamlandıramadığını belirten Dervişoğlu, şöyle devam etti: "Genel başkan adaylarımızın tepkisini çözemedim. Keyfi teşkilat  kapatmalara, ihraçlara, kongre sürecini etkileyen tedbirli sevklere ve delege  iradesi ile olağanüstü kongre toplama taleplerinin yerine getirilmemesinin  engellenmesine karşı olmadıklarına göre neyi kabullenemiyorlar, anlayabilmiş  değilim." "Kaybedeceğini bilenlerin yanında kazanamayacaklarını görenlerin de olduğunu ve bunu hazmedemeyenlerin farklı ittifak arayışları içine girmelerinin  kendileri açısından sürpriz sayılmayacağını" vurgulayan Dervişoğlu, "Sayın Meral  Akşener dışındaki bazı adaylar, Bahçeli lehine yarıştan çekilirlerse  şaşırmayacağım" ifadesini kullandı. 

Dervişoğlu, eleştirilerden rahatsızlık duymadığına, bunun siyasetin  doğasında olduğuna işaret ederek, kendisinin "dava adamlığı mesabesinden  taraftarlığa indirgenmesi yönündeki algı operasyonuna asla izin vermeyeceğini"  bildirdi. 

Genel Merkezi, "ülkücü Türk milliyetçilerinin iradesine saygı  göstermeye davet eden" Müsavat Dervişoğlu, sürecin Türkiye'nin demokrasi tarihine  altın harflerle kazınacağını ve yol gösterici bir mahiyet taşıyacağını kaydetti.

İlgili Haberler

Politika

Ana gündem yerel seçimler... Akşener ve Kılıçdaroğlu bugün görüşecek

Politika

'AKP ittifak yapmazsa İstanbul'da kaybedebilir'

Politika

HDP'li Kürkçü'den Demirtaş açıklaması

Politika

'Kaşıkçı cinayetiyle ilgili tutuklanan 18 kişinin hapiste olmadığına dair rivayetler var'

Politika

İyi Parti'den Mansur Yavaş açıklaması

Politika

3. Havalimanında ölümler devam ederken HDP'li vekilin önergesi iade edildi

Politika

Açlık grevindeki HDP'li Güven'den açıklama

Politika

TÜBİTAK'ta 5 yılda yüzlerce ihraç

Politika

İHD: Muhabirden muhbir çıkmaz

Politika

Kılıçdaroğlu ile Akşener'den ittifak görüşmesi

Politika

Çavuşoğlu'ndan Fransız bakana tepki: Paranın gözü kör olsun

Politika

Bakan Akar, Hakkari'deki patlamanın nedenini açıkladı