darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Akit yazarından 3. havalimanı işçilerine: Bu itler, bitlendik diyorsa...

Erdoğan'ın diplomasını sorgulayan parti liderine ölüm tehdidi

20 milyar dolar kayıp

Kırmızı etten sonra balıkta da tehlike!

Yeni parti kuruluyor

Bahçeli'den başkanlık çıkışı: Daha 'evet' demedik

MHP lideri Devlet Bahçeli, Başbakan Binali Yıldırım ile görüşmesinin ardından il başkanlarını Genel Merkez’de topladı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, il başkanlarına, "Biz parlamenter sistemin güçlendirilmesinden yanayız' dedi.

Başbakan Binali Yıldırım’ın dün yaptığı, “MHP ile birlikte anayasayı değiştirip başkanlığı getireceğiz' açıklamasına MHP’den aksi yönde mesajlar geldi. AK Parti’nin teklifine “evet' demediklerini vurgulayan Devlet Bahçeli, önce teklifi görmeleri gerektiğini söyledi. Bahçeli, “Meclis’te evet dersek seçimde de evet deriz' açıklamasında bulundu.

Habertürk’ten Ömer Topsakal’ın haberine göre Bahçeli, il başkanlarına “parlamenter sistemden yanayız' dedi. Devlet Bahçeli, “Fiili durum ya ortadan kalkmalı ya da bir esasa bağlanmalı. Bu fiili durum Türkiye’yi açmaza götürür. Türk milliyetçileri yol gösterici olmalı. Bizim görüşümüz parlamenter sistemin revize edilerek güçlendirilmesidir' açıklamasında bulundu.

'MAKUL BULUYORUZ’ DEMİŞTİ

MHP lideri Başbakan ile yaptığı görüşme sonrasında Twitter hesabından açıklama yapmış, “Sayın Başbakan’ın şahsımla paylaştığı anayasayla ilgili düşüncelerini müspet ve makul buluyoruz' demişti. Kulislerde AK Parti’nin teklifine “destek' olarak yorumlanan bu sözlerle ilgili olarak Bahçeli’nin “Bir sistem değişikliği olacaksa bunun kararını millet verecek; şu anda AK Parti’nin teklifine 'evet’ demedik. Getirsinler görelim' dediği öğrenildi.

'ARANIZDA FET֒CÜ VARSA ÇIKSIN GİTSİN’

Bahçeli, FETÖ konusunda da il başkanlarına geniş kapsamlı bilgi verdi. 90’ların sonundan itibaren FET֒nün partiye sızmaya çalıştığını, bu kapsamda kendisiyle de bazı isimlerin görüştüğünü ifade etti. MHP lideri, il başkanlarına “Aranızda FET֒cü varsa çıksın gitsin; tespit edersek, biz atarız. İl ilçe kongrelerinizde de FET֒cülerin sızmasına izin vermeyin' diye seslendi. MHP lideri önümüzdeki hafta cuma günü de belediye başkanlarıyla toplantı yapacak.

İlgili Haberler

Politika

AKP'li yazarı isyan ettiren 'torpil' şartı

Politika

Erdoğan: Bizde kriz filan yok

Politika

Hulusi Akar'dan İdlib açıklaması

Politika

Can Ataklı, Brunson'un serbest kalacağı tarihi açıkladı

Politika

AKP'li belediye başkanının aracına silahlı saldırı

Politika

'Türk ordusu böyle itibarsızlaşıyor'

Politika

'Durun daha şirketler batacak, insanlar işsiz kalacak'

Politika

AKP'den ittifak açıklaması

Politika

Kılıçdaroğlu: 24 Haziran gecesi iyi bir sınav vermedik

Politika

Türk vatandaşı olmak artık daha ucuz...

Politika

İyi Parti'den ittifak açıklaması

Politika

'Esad'la ilk güzel sonuç alındı'