darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelecek 15 milyar doların gideceği adres belli oldu

'Ekonomide korkulan senaryo gerçekleşmek üzere'

Merdan Yanardağ: Erdoğan, kararname ile bir gecede herkesin mülküne el koyabilir!

Ünlü muhabirden Brunson krizine ilişkin önemli iddia

Alman basını: Erdoğan'ın fikrini değiştirmesi için fazla zamanı kalmadı

Bakan Avcı: Naptık, nettik o turistleri gettik

Kültür ve Turizm Bakanı aynı zamanda Eskişehir milletvekili Nabi Avcı, Eskişehir AKP İl Başkanlığı'nın düzenlediği bayramlaşma törenine katıldı.

KÖPRÜDE FOTOĞRAF ÇEKİNMEYİN

Törende konuşan Avcı, “İstanbul’dan gelirken de Osman gazi köprüsünden geçerek geldim. Bursa üzerinden geldik. Maşallah köprü akın akın vatandaşların geçişine açılmıştı. Yalnız buradan bir uyarı daha yapmak istiyorum. Köprüden geçerken durup fotoğraf çekiyorlar. Tamam iftihar ediyoruz, hepimiz iftihar ediyoruz. Bunun için yaptıklarını da biliyorum. Ama köprü trafiğini yavaşlatıyorlar. Dolayısıyla bu tür yerlerde duracak trafiği yavaşlatacak şeyler yapmayalım' ifadelerini kullandı.

Öte yandan bayram tatilinin 9 gün olmasının turizmi canlandırdığını söyleyen Bakan Avcı, "Bir güzel haberi sizlerle paylaşmak istiyorum. Atatürk'ün Eskişehir'e gelişinde 'kalabak' suyunu çok beğenmesi üzerine zamanın belediye başkanı Kara Kamil'den bu suyun tüm Eskişehir'e dağıtılmasını istemiş. Kalabak suyunun açılışında konuşma yapan belediye başkanı Kara Kamil konuşmasını şaşırmış ve 'naptık, nettik kalabak suyunu gettik' şeklinde konuşmuş. Ben de 40 gün önce Eskişehir'de yaptığım konuşmada 'napçaz, netçez o turistleri buraya getçez' demiştim. Ne oldu? Şimdi Antalya’da, Muğla’da, Çeşme’de bütün otellerde doluluk oranı yüzde 100. Yüzde 100 doluluk oranıyla çalışıyor sahillerimiz. Ne oldu? Demek ki naptık, nettik o turistleri oraya gettik. Bayram tatilinin 9 gün olmasını vatandaş fırsat bildi. Turizmcilerin de beklediği oydu, sahillerimizde çok şükür iç turizmde de çok şükür ciddi bir hareketlilik oluştu. Sadece turizmciler, otelciler için değil esnaf açısından da herkes tarafından bir harekete, bir berekete vesile oldu. Ama bu geçecek, bayramdan sonra da turizme sağladığımız desteklerle o hareketlilik yabancı turistler açısından da sürmesi için gerekli tedbirleri alıyoruz. Biliyorsunuz charter uçaklarla turist getiren firmalara uçak başına 6 bin dolar destek veriyorduk. Onu 31 Ağustos’a kadar uzattık. Belki 2017 için de benzer tedbirleri uzatacağız. İnşallah Türkiye’nin turizm gelirlerini mevcudun da üzerine çıkartacak şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Yalnız burada ben sadece sahil yörelerindeki vatandaşlarımızı, esnafımıza değil tüm Türkiye’de bu turizm hareketi vesilesiyle bir konuyu hatırlatmak istiyorum. Turistin en fazla önem verdiği konu olabildiğince istikrarlı bir fiyat politikası izlenmesidir. Yani kendi vatandaşına farklı, turiste farklı fiyat uygulamak turizmin en büyük düşmanıdır. Dolayısıyla misafirlerimize ister yerli turist olsun ister yabancı turist olsun önce hakkaniyetle davranmak zorundayız. Esnafımıza, otelcimizle, lokantacımızla, taksicimizle ve her birimiz kendi alanımızla gelen misafirlerimize bir yere gittiğimizde bize nasıl davranılmasını istersek biz de onlara o şekilde davranmalıyız. Biz nasıl aldatılmaktan farklı fiyat uygulanmasından rahatsız oluyorsak biz de aynı şekilde gelen misafirlerimize bu ahlaki tavır içerisinde davranmalıyız. Aksi taktirde turistin ayağı kesilir ve bir kere bir ülkenin, bir semtin bir meslek grubunun adı bu şekilde anılmaya başlarsa bunun telafi etmek çok zordur. Dünyada bazı ülkeler bu yüzden çok ciddi kayba uğramışlardır. Bunun için esnafımızı ve bütün vatandaşlarımızı gelen misafirlerimize kendilerine nasıl davranılmalarını istiyorlarsa o şekilde davranmaları konusunda bir kere daha özellikle uyarmak istiyorum." şeklinde konuştu.

2019 YILINA KADAR SEÇİM YOK

Konuşmasını 2019 yılına kadar seçim gözükmediğini belirterek tamamlayan Bakan Avcı, "Biz biliyorsunuz seçim konusunda hep aynı şeyi söylüyoruz. Seçim çalışmaları son seçimin bittiği günün ertesi gün hemen bir sonraki seçim çalışmaları başlar. Önümüzde 2019 yılına kadar herhangi bir seçim söz konusu değil. Ama biz sanki yarın seçim varmış gibi faaliyetlerimize, çalışmalarımıza devam edeceğiz. Halkımızla, vatandaşımızla birlikte iç içe hizmet üretmeye devam edeceğiz" dedi.

İlgili Haberler

Politika

Yandaş yazar Yusuf Kaplan: Tanzimat ve Cumhuriyet ile ayağımıza kurşun sıktık

Politika

AKP'den yerel seçim hamlesi

Politika

Hisarcıklıoğlu: İflas listeleri dolaştırılıyor

Politika

Muharrem İnce'den 'kurultay' tepkisi!

Politika

Çavuşoğlu'ndan Trump'a yanıt: ABD, gerçek dostun kim olduğunu bilmiyor!

Politika

Mustafa Sarıgül'ün seçim çalışmalarına başladı

Politika

Gazetecilerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu: Erdoğan'a yakın isimler dolar vurgunu yaptı

Politika

Washington Post: Trump Türkiye'ye baskı uygulamakta haklı, sadece bunu yapış şekli yanlış

Politika

Sezai Temelli'den 'Özeleştiri vermeyeceğiz' sözlerine ilişkin açıklama

Politika

Ünlü muhabirden Brunson krizine ilişkin önemli iddia

Politika

Berat Albayrak, Alman mevkidaşıyla görüştü

Politika

'ABD, Türkiye'yi kaybetmeyi göze alamaz'