unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Bakan Işık Suriye sınırında: PKK'ya izin vermeyeceğiz

Işık ve Orgeneral Çolak, sabah saatlerinde Ankara'dan askeri uçakla Gaziantep'e geldi.

Gaziantep Havalimanı'nda Vali Ali Yerlikaya tarafından karşılanan Bakan Işık ve Orgeneral Çolak, buradan Gaziantep Valiliğine geçti. Daha sonra 5. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nı ziyaret eden Işık ve Çolak, askeri helikopterle Kilis'te sınır hattına geldi.

Burada 2. Ordu Komutanı Korgeneral Metin Temel ve Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı tarafından karşılanan Bakan Işık ve Orgeneral Çolak, harekat merkezine geçti.

Fırat Kalkanı Harekatı'nın yönetildiği harekat merkezinde brifing alan Işık, harekatta görev alan birliklerin komutanlarıyla telekonferans yöntemiyle görüştü. Başarı dileklerini ileten Milli Savunma Bakanı Işık, "Milletin desteği, duası arkanızda. Terör unsurlarını barındırmamak önemli önceliğimiz. Allah yardımcınız olsun" diye konuştu.

Daha sonra askerlerle yemekte bir araya gelen Bakan Işık ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Çolak'ın sınır birliklerindeki incelemelerin ardından basın mensuplarına açıklama yaptı.

"PKK'YA İZİN VERMEYECEĞİZ"

Bakan Işık, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "PKK/PYD'nin kantonları birleştirmesinin önüne geçilmesi. PKK'nın burada alan oluşturmasına izin vermeyeceğiz. Müttefiklerimizden beklentimiz bu operasyonda bize destek olmalarıdır çünkü ortak hedefimiz DAEŞ'tir. Beklentilerimiz şu an kısmen karşılanıyor ama gönül ister ki daha fazla destek olsun. Konuştuğumuz konuların başında Özgür Suriye Ordusu'nun yani ılımlı muhalefetin kendi topraklarında ilerlemeye çalışması. Bugüne kadar Amerika hep PYD'ye destek veriyordu ama bu operasyonla görüldü ki Özgür Suriye Ordusu da gerekli destek verildiğinde kendi topraklarında etkinlik gösterebiliyor.

Şu anda Suriye sınırımızdaki duvar örme çalışmaları devam ediyor. 274 kilometre duvar tamamlandı. Hedefimiz 911 kilometrelik sınırımızın yaklaşık 80 kilometrelik alanın, dere gibi alanlar, bunun dışında kalan alanların güvenliğinin sağlanması. Önümüzdeki yıl tahmin ediyorum Suriye sınırımızın tamamını kapatmış oluruz.

Bundan sonra terörizmle ve terör örgütleriyle mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Bu noktada kahramanca bir mücadele var. Burada bu mücadelede görev alan herkese teşekkür ediyorum. İnşallah bu mücadeleden başarıyla çıkacağız. Türkiye Cumhuriyeti'nin birlik ve beraberlik içinde kardeşlikle geleceğe yürümesine devam edeceğiz."Çok Okunanlar

Trump'tan, Erdoğan'a tehdit

'Erdoğan, Türkiye'yi varoluşsal bir çöküşe götürüyor'

İşte Muharrem İnce'nin topladığı imza sayısı

CHP'deki kurultay çağrısında Böke ve Cihaner de safını belli etti

Adnan Oktar'ı savunan Nagehan Alçı'dan dönüş

İlgili Haberler

Politika

Türkiye akıl tutulması yaşıyor: Ailesinin CHP'li olmasına kızdı, intihar etmeye çalıştı!

Politika

Kurultay için toplanan 526 imzaya CHP'den ilk yanıt

Politika

ABC Kritik | İbrahim Utku Nar | Tek çözüm: Halkçı ve devrimci bir CHP

Politika

Firari Akın İpek'e Londra'da ev hapsi verildi!

Politika

Selin Sayek Böke'den genel başkan adaylığı açıklaması

Politika

Bedelli askerlik süresi kaldırılacak mı?

Politika

Meşruiyet savaşları

Politika

Hulusi Akar'dan skandal hata

Politika

Can Ataklı'dan çok konuşulacak Baykal iddiası

Politika

CHP'de, Kurultay için toplanan imza sayısında son durum

Politika

Yatağan Termik Santrali'nde göçük: Çok sayıda yaralı

Politika

CHP'li vekil Aytuğ Atıcı sözünü tuttu!