darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelen yardımın karşılığı ortaya çıktı

Emeklilere maaş şoku!

‘IMF'ye gidin, Berat Albayrak'ın işine son verin'

Hem cinsiyetçi hem saçmalama uzmanı: Yandaş yazardan skandal yazı

'Setlerde bakire arayan erkek oyuncu var'

Bakan'ın ortağı olduğu şirketin haberini yapan gazete toplatıldı!

8 Aralık 2016 (bugün) tarihli Kayseri Deniz Postası isimli yerel gazete, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin ortağı olduğu şirkete ait "zehirli atıkları" haberleştirdiği için toplatıldı.

soL'da yer alan habere göre, Kayseri Deniz Postası çalışanları, gazetenin toplatma gerekçesi olarak "yalan, iftira haber yapma" gösterildiğini ifade ederken, toplatma emrinin kim tarafından verildiğini bilmediklerini belirttiler. 

Okuyuculardan gelen şikayetler yönünde haber yapıldığını belirten vurgulayan gazeteciler, Kayseri Deniz Postası'nın mahkeme kararı ile gece saatlerinde dağıtıma çıkmadan toplandığını ifade ettiler. 

Gazetenin mahkeme tarafından toplatılmasının ardından CHP’li vekiller gazete binasını ziyaret ederek basın açıklamasında bulundu. CHP İstanbul Milletvekilleri Gürsel Tekin, Enis Berberlioğlu, CHP Adana Milletvekilleri, Zülfikar İnönü Tümer, Aydın Uslupehlivan, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık'ın aralarında bulunduğu vekiller, Bakan Mehmet Özhaseki’yi istifaya çağırdı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile ilgili "Bakan Böyle Yaparsa" başlığıyla servis edilen haber ise şu şekilde:

Taş yünü üretiyorlar, arta kalan zehirli atıkları ise Erkilet'te doğaya gömüyorlar. İşin daha ilginç boyutu ise, çevre katliamını yapan şirket, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin...

KARTEK LTD.ŞTİ. BAZALTI ÇIKARTIYOR, RAVABER A.Ş.'YE VERİYOR

Kayseri Kocasinan ilçesi Erkilet mahallesinde, Ravaber şirketinin ortak olduğu Kartek firması tarafından bazalt ocağı çalıştırılıyor. Kartek firması, ocaktan çıkarttığı bazalt malzemesini Organize Sanayi Bölgesi 20. Cadde'deki Ravaber firmasına götürüyor.

RAVABER A.Ş TAŞ YÜNÜ ÜRETİYOR ZEHİRLİ ATIKLARI KARTEK LTD.ŞTİ’YE VERİYOR

Ravaber şirketi, Kartek firmasının getirdiği bazaltı işleyerek taş yününe dönüştürüyor. Bütün bu işlemlerin sonrasında ise ortaya ağır metal ve yüksek oranda zehirli kükürt atığı çıkıyor. Bu üretim sonrası çıkan zehirli kükürt atık, Ravaber’e bazalt getiren Kartek firmasının kamyonları tarafından tekrar Erkilet’teki ocağa götürülüyor.

KARTEK FİRMASI İSE GİZLİCE ZEHİRLİ KÜKÜRTLERİ DOĞAYA GÖMÜYOR

Kamyonlarla taşınan zehirli atıklar, Kartek firması tarafından 'doğaya’ gömülüyor. Şimdi halk şu soruyu soruyor: Çevre Şehircilik Bakanı' Mehmet Özhaseki'nin de ortağı olduğu şirket zehirli atığı doğaya gömerse, vatandaş ne yapsın?

 

İlgili Haberler

Yaşam

Masina'da binlerce balık kıyıya vurdu

Yaşam

Hayatınızı değiştirecek 4 alışkanlık

Yaşam

Otel odasına zarar veren turistler havaalanında yakalandı

Yaşam

Bodrum'un nüfusu tatilcilerle 2 milyona yaklaştı

Yaşam

Otel odasına zarar veren turistler havaalanında yakalandı

Yaşam

Çankırı'da D-100 Karayolu'nda trafikte yoğunluk

Yaşam

'Sıfır Bir' oyuncusu hayatını kaybetti

Yaşam

'Setlerde bakire arayan erkek oyuncu var'

Yaşam

Manisa'da orman yangını: 45 dekarlık alan zarar gördü

Yaşam

İstanbul'da sıra dışı sabah

Yaşam

Mardin'de 2 kilise, 30 yıl sonra ibadete açıldı

Yaşam

Mersin'de boruya sıkışan kediyi itfaiye kurtardı