unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Bakanlar Kurulu sonrası Numan Kurtulmuş'tan açıklama

Kabine, AKP Genel Başkanı'nın il ve ilçe başkanı atama yetkisinin MKYK'ya devredilmesinin ardından ilk kez toplandı.
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, TBMM'de dokunulmazlıkların görüşüldüğü Anayasa Komisyonu'nda ikinci kez kavga çıkmasıyla ilgili olarak, "Bu görüntüler TBMM’ye yakışan görüntüler değil ama hiç kimse şunu zannetmesin, 'Bu görüntüler ortaya çıkar, biz geri adım attırırız' diye düşünmesin" dedi. Kurtulmuş, "Bu görüntü ayrı bir şey, hakikaten Meclis siyasetin merkezidir. Orada her fikirden insanlar bulunabilir ama kimse Meclis’in bu kötü görüntülere mahkum etme hakkı yoktur. Birileri orada gürültü çıkarıp kaba kuvvet yapacağız, biz de dokunulmazlık dosyalarını rafa kaldıracağız. Türkiye, dokunulmazlık dosyaları sürecinden kahir ekseriyetle memnundur" diye konuştu.
Bakanlar Kurulu, AKP Genel Başkanı'nın il ve ilçe başkanı atama yetkisinin MKYK'ya devredilmesinin ardından ilk kez toplandı.
Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de toplanan Bakanlar Kurulu'nun ardından açıklama yapıyor.
Numan Kurtulmuş'un açıklamaları şöyle:
Birimlerimiz büyük bir koordinasyon içine çalışıyor. Saldırıların failleri ve arkasındakilerin tespiti için çalışmalar sürüyor. Saldırılar ile ilgili bilgiler kesinleştikten sonra veriliyor.
1 Mayısta 140 etkinliğe yaklaşık 180 bin kişi katıldı. Genel olarak sukunet içerisinde geçti. Barış içinde yapılan kutlamalardan dolayı katılımcılara teşekkür ediyorum.
"Terör saldırılarının milletimize zarar veremez noktaya gelebilmesi için gece gündüz çalışıyoruz." Ocak ayından bu yana 85 önemli olay önlendi. Bunların 49 canlı bomba ve bombalı eylem.
Mahalle ve çarşı bekçilerinin alınması, köy korucularının ilave alımın yapılması konusunda sunumlar yapıldı. Mühimmat konusunda ileri tekniklerde mühimmatların alınması görüşüldü.
Türkiye kimseden yardım almadan kendi sınırlarını koruyabilecek durumdadır.
Soru cevap
Dokunulmazlıklarla ilgili yine kavga çıktı. Geri çekilmesi söz konusu mu?
Bu görüntüler TBMM’ye yakışan görüntüler değil ama hiç kimse şunu zannetmesin, “Bu görüntüler ortaya çıkar, biz geri adım attırırız' diye düşünmesin. Bu görüntü ayrı bir şey, hakikaten Meclis siyasetin merkezidir. Orada her fikirden insanlar bulunabilir ama kimse Meclis’in bu kötü görüntülere mahkum etme hakkı yoktur. Birileri orada gürültü çıkarıp kaba kuvvet yapacağız, biz de dokunulmazlık dosyalarını rafa kaldıracağız. Türkiye, dokunulmazlık dosyaları sürecinden kahir ekseriyetle memnundur.Çok Okunanlar

Trump'tan, Erdoğan'a tehdit

'Erdoğan, Türkiye'yi varoluşsal bir çöküşe götürüyor'

İşte Muharrem İnce'nin topladığı imza sayısı

CHP'deki kurultay çağrısında Böke ve Cihaner de safını belli etti

Adnan Oktar'ı savunan Nagehan Alçı'dan dönüş

İlgili Haberler

Politika

Atıcı'nın OHAL protestosu son buluyor: Sakalını kesecek

Politika

'Cemaat ve tarikatları 'sıra bizde' korkusu sardı'

Politika

'Özel sektörde kriz beklentisi görüyorum'

Politika

MHP af ısrarından vazgeçmiyor

Politika

Adnan Oktar tutuklandı

Politika

İşte bedellinin TBMM'de görüşüleceği tarih

Politika

Bedelli parası Erdoğan'a

Politika

Eski Diyanet İşleri Başkanı: Hakan Fidan bana 'dua et' dedi

Politika

Yandaş gazeteden Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na transfer

Politika

FETÖ firarisi Emre Uslu'dan mesaj: OHAL kalktı diye ortaya çıkmayın

Politika

Muharrem İnce'den AKP Sözcüsü Ünal'a yanıt

Politika

Eski Cumhurbaşkanı Hatemi: İranlı reformistler, rejimin emniyet sübabıdır