darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

CNN manşetten duyurdu: Çin ABD'ye saldırmaya hazırlanıyor!

AKP'den yerel seçim hamlesi

Trump'tan flaş Türkiye açıklaması!

Trump'tan Türkiye'ye yeni tehditler

Dünyanın ilk Atatürk heykeli artık özgür!

Başbakan Binali Yıldırım: Biz yaptıklarımızdan pişman değiliz

Başbakan Binali Yıldırım Göç ve Mülteciler Konferansı'nda açıklamalarda bulundu.

Yıldırım'ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

-15 Temmuz gecesi karanlık bir geceydi ama karanlığın ardından demokrasimiz kazandı darbeciler kaybetti. Darbeciler her şeyi hesap etti, uçakları çalmışlar tankları çalmışlar asker içinden bazı hainler ayarlamışlardı. Ama onların hesap etmediği bir şey vardı. Hakkın hesabı halkın gücü. Bu uğurda canını seve seve verenlere bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum, gazilere şifalar diliyorum.

-Dünyada 55 milyon vatansız evsiz yaşayan vardır. Bu bir çok ülkeden büyüktür. Göç ve mülteciler küresel sorun haline geldi. Göçlerde sadece insanlar ölmüyor insanlık da ölüyor.

-Duyarsızlık ve aymazlık; BM gibi küresel barışın teminatı olduğu düşünülen organizasyonların itibarını da günden güne tüketmeye devam etmektedir.

'TÜRKİYE İNSANLARIN NEFERS ALACAĞI EMNİYETLİ BİR SIĞINAK...'

-Türkiye bir yandan terör örgütleriyle mücade ederken bir yandan da kardeşlerimize kucak açıyor. Sorumluluğa ortak olmak lazım. Bu insanlık dıramının acılarının azaltılmasına mutlaka ortak olmak lazım. Biz yaptıklarımızdan pişman değiliz. Daha fazlasını da yaparız. Çünkü bizim inancımızda insanı yaşat ki devlet yaşasın. Ama diyoruz ki gelin buna ortak olun. Bu kadar insanın günahsızca ölmesine engel olun. Önemli olan insanların hayatıdır barışıdır huzurudur. Türkiye elindeki imkanlarla 3 milyon mülteci için çok şeyler yapıyor. Bizim misafirimiz olan bu insanlara yaşadıkları acıları unutturmaya çalışırken, bir yandan da onların hayata tutunmaları için okul eğitim barınma sağlık gibi hizmetleri eksiksiz vermenin gayreti içerisindeyiz. Türkiye tarih boyunca göçlerin gerçekleştiği bir yer olmuştur. Türkiye insanların nefes alacağı emniyetli bir sığınak halindedir'

BM ANA SÖZLEŞMESİ BİRAN ÖNCE YENİLENMELİ

Tayyip Erdoğan’ın sıkca dile getirdiği dünya 5’den büyüktür sözünü hatırlatan Yıldırım, BM Ana Sözleşmesinin biran önce yenilenmesi gerektiğini söyledi. Yıldırım,' Sayın Cumhurbaşkanımızın 'dünya 5’ten büyük’ derken dikkati çekmek istediği, ikinci dünya savaşından sonra kurulan bu mekanızma artık günümüz ihtiyaçlarınıa karşılamıyor. BM üyesi ülkelerin bütün iradesinden daha büyük bir irade, dünya adına karar veriyor. Bu asla ve asla adil bir durum değil. Mutlaka uzun süreden beri gündemde olan, BM ana sözleşmesinin yenilenmesine ve günün şartlarına göre, daha katılımcı bir hale getirilmesine yönelik çalışmalar, artık ipe un sermeden sonuçlandırılmalıdır' diye konuştu.
 

 

İlgili Haberler

Politika

'Kılıçdaroğlu hastalığı' yeniden nüksetti'

Politika

AKP'de yeni MYK belli oldu... İşte isimler

Politika

Hulusi Akar'dan Menbiç açıklaması

Politika

Beklenildiği gibi Erdoğan yeniden AKP Genel Başkanı seçildi

Politika

AKP'de 'seçim ittifakı' tüzüğe girdi

Politika

4 kişinin öldüğü olaya adı karışan vekil AKP'nin yeni MKYK'sında

Politika

Bedelli askerlikte ilk 3 döneme ait celp planlaması yapıldı

Politika

Çavuşoğlu, Çinli mevkidaşı ile görüştü!

Politika

Erdoğan yeniden aday gösterildi

Politika

İyi Parti'den Erdoğan'a 'Suudi yönetimine tepki gösterin' çağrısı

Politika

Sel felaketinin ardından Karadeniz... İstanbul'u aratmayan trafik!

Politika

AKP'nin yeni MKYK'sı belli oldu