darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelen yardımın karşılığı ortaya çıktı

Emeklilere maaş şoku!

‘IMF'ye gidin, Berat Albayrak'ın işine son verin'

'Setlerde bakire arayan erkek oyuncu var'

Hem cinsiyetçi hem saçmalama uzmanı: Yandaş yazardan skandal yazı

Başbakan Yıldırım: Suriye'de çözüm için iki şartımız var

AKP'nin grup toplantısında konuşan Binali Yıldırım "Rusya ve İsrail'le sorunlarımızı çözdüğümüz gibi Suriye ve Irak'la da çözeceğiz. Suriye çözüm için iki şartımız var. Biri Suriye'nin toprak bütünlüğü" dedi. 

Yıldırım'ın konuşmasından satırbaşları şu şekilde:

Rusya ve İsrail'le sorunlarımızı çözdüğümüz gibi Suriye ve Irak'la da çözeceğiz. Suriye çözüm için iki şartımız var. Biri Suriye'nin toprak bütünlüğü. Suriye'de Kürt devleti kuralım gibi düşüncelerle bu bölgenin sorunları çözülmez. Suriye'de mezhep esasına dayalı bir yönetim dayatılmayacak.Bunlar olduktan sonra çözüm olmaması için neden yok; bunun için Türkiye gerekli çalışmaları paydaşlarla yapıyor ve yapmaya devam edecek. Önümüzdeki aylarda bu konuda kayda değer bir gelişmeyi eminim ki hep beraber yaşayacağız.
Bu sorunları en iyi bilen bölgenin ülkeleridir. Türkiye ile İran bu bölgeyi bilen ülkelerdir. Soruna en iyi çözümü de bu ülkeler getirecektir.

'DOSTLARIMIZ DARBEYİ KINAMAK YERİNE…'
15 Temmuz sabahı suçüstü yakalandılar. Dostlarımız darbeyi kınamak yerine, darbecilerin nerede hata yaptığını anlatmaya başladı.

'ONLAR İÇİN İDAMDAN BETERİ VAR'
FETÖ gelecek hesap verecek. Şehitlerimizin kanını döken herkesten hesap sorulacak. Hesabı sorarken intikam duygusuyla hareket etmeyeceğiz. Adaletle hesap soracağız. İdam bir kere ölümdür. Ama onlar için ölümden beter ölüm vardır, o da adil yargılamadır.
15 Temmuz'da millet ne olduklarını gördü. En büyük tahribatları, ortak değerlerimizi, kutsallarımızı yok etmeleri oldu.
Temiz duyguları kullanarak milletin parasını alıp, Türkiye'nin silahını vatandaşa karşı kullananlardan hesap soracağız.

'YES SIR' DİYORLAR FAKAT…'
Dün bir gazetede ABD'nin önceki büyükelçilerinden bir tanesi 15 Temmuz üzerine önemli açıklamalarda bulundu. Diyor ki Erdoğan Washington ve Avrupa'da sevilmiyor otoriter gözüküyor. Başkalarının söyleyemediğini açıkça söylediği için takdir ettim. Ülke isimleri vererek diyor ki şu şu ülkeler bize önümüzde eğiliyorsa selam veriyorlar 'Yes sir' diyorlar fakat bu  Erdoğan hiç bizi sallamıyor. Üstelik de ne yanlış yaptıysak yüzümüze karşı söylüyor. Bunun için sevilmiyor adamlara bak ölçüye bak. Bunlara gidip yağcılık yapacaksı, o zaman makbul adam olacaksın, doğruları söylersen diktatör adam olacaksın öyle mi hadi oradan. Türkiye'yi yargılarken geçmişinize bakın.'

'17 ARALIK'TAN SONRA MAZERET YOK'
Bilerek ve isteyere kbu örgüte yardım etmeyenler endişe etmesin. 17 Aralık'tan sonra mazeret yok. Hiç tahmin etmediniz insanlar, terör örgütünün abisi, ablası, imamı olarak karşınıza çıkıyor.

'İKTİDAR OLUNCA, 'BİZ SİZİN ORTAKLARINIZIZ' DEDİLER'
2002 seçimlerinde  'Tek başına, iş başına' diye vatandaşa seslendik, vatandaş da sesimize kulak verdi AK Parti'yi iktidara getirdi. Geldik, "Bismillah" dedik, oturduk. Birtakım adamlar peydah oldu. Hayrola? "Biz sizin ortaklarınızız" dediler. Bizde ortak olmaz. Birini def ediyoruz, biri geliyor. Bu ne biçim iş kardeşim, sizinle mi uğraşacağız millete hizmet mi edeceğiz. Baktık laf anlamıyorlar, biz de gereğini yaptık. Bir icat çıkardılar, bizim memlekette buna tilki fıstığı derler. Hiç olmayan bir şey, dünyada eşi benzeri olmayan bir iş.

'KHK'LAR TBMM'DE BU HAFTADAN İTİBAREN GÖRÜŞÜLECEK'
Çıkarılan KHK'lar bu haftadan itibaren TBMM gündemine girmeye başladı, TBMM'de görüşülecekler.

'PKK'NIN KÜRT SORUNU DİYE BİR SORUNU YOK'
PKK'nın Kürt sorunu diye bir sorunu yok, olsa olsa Kürt vatandaşlarımızın PKK gibi bir sorunu var. Bizim görevimiz de bu sorunu ortadan kaldırmak, yani bu eli kanlı terör örgütünü aramızdan uzaklaştırmak.
15 Temmuz Şehitleri Dayanışma Kampanyası'nda yaklaşık 200 milyon lira birikti. Kampanya biraz daha devam edecek.

'ADIMI ALEVİ DOSTUMUZ KOYMUŞ'
Bugün Nevşehir de Hacı Bektaş Veli'nin anma toplantıları var. Kardeşliği, birliği, beraberliği hep söylemiş, milletin birbiriyle inanç farkı olmadan kucaklaşmasını sağlamıştır. Buradan Alevi kardeşlerimize selamlarımızı gönderiyoruz. Alevi, Sünni hep bir kardeşiz. Kavga edecek hiçbir şeyimiz yok, paylaşacak çok şeyimiz var. Ben Alevi ve Sünnilerin bir arada yaşadığı bir ilden geliyorum. Çocukluğum orada geçti. Adım bile Alevi aile dostumuz, kardeşlerimiz tarafından konulan bir addır. Her zaman bu ülkenin her vatandaşını Alevisini Sünnisini birinci sınıf vatandaş olarak görmüş, ülkemizin kalkınmasında büyümesinde canla başla çalıştığına şahit olan biriyim. Bizi mezhep farklılıklarla, ideoloji farklılıklarla bizi birbirimize düşürmeye çalışanlar geçmişte olduğu gibi asla ve asla başarılı olamayacak. Nevşehir'de bugün o etkinliklere Kültür ve Turizm Bakanımız katılacak, gereken mesajları paylaşacaklar.

'HAYROLA, SEFERE Mİ GİDİYORUZ?'
(Tekbir getiren gençlere) Sefere mi gidiyoruz, hayrola? Seferdeyiz zaten.

'EKONOMİ, 15 TUMMUZ ÖNCESİNDEN DAHA İYİ'
Ekonomik göstergelerimiz 15 Temmuz öncesinden daha iyi duruma geldi. Dün itibariyle Türkiye'ye giren para miktarı çıkan miktardan 1 milyar dolar daha fazla.

İlgili Haberler

Politika

CHP'nin bayramlaşma programı belli oldu

Politika

AKP Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki: Bazılarını partiden attık

Politika

İyi Parti Genel İdare Kurulu üyesi istifa etti

Politika

HDP'de dikkat çeken istifa: Parti içinde oligarşik bir yapı oluştu

Politika

Cemal Canpolat: İstanbul'u sahipsiz bırakmayacağız

Politika

Nahit Duru | Aynı gemi...

Politika

Dolardaki artış basını da vurdu: Aydınlık gazetesi ara verdi

Politika

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Türkiye güvenli liman olmaya devam edecek

Politika

AKP'liler arasında 'havlama' polemiği

Politika

Yıldırım'dan ABD Büyükelçiliği'ne saldırı açıklaması!

Politika

Bahçeli'den erken seçim açıklaması

Politika

''Kürtaj dede'' doların yükselişini böyle yorumladı: İçimizdeki hain Trump kafalılar...