darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

CNN manşetten duyurdu: Çin ABD'ye saldırmaya hazırlanıyor!

AKP'den yerel seçim hamlesi

Trump'tan flaş Türkiye açıklaması!

Trump'tan Türkiye'ye yeni tehditler

Dünyanın ilk Atatürk heykeli artık özgür!

Başbakan Yıldırım'dan Cizre açıklaması: Topyekün savaş açtık, ya istiklal ya ölüm

Başbakan Binali Yıldırım, sabah saatlerinde Dolmabahçe'deki çalışma ofisinde Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ile bir araya geldi. Yıldırım, Bulgaristanlı mevkidaşıyla düzenlediği ortak basın toplantısında PKK'lilerin Cizre'de bomba yüklü araçla yaptığı saldırıya ilişkin açıkalama yaptı. Yıldırım, Cizre saldırısının bomba yüklü kamyonla yapıldığını söyledi.

Yıldırım açıklamasında "Terör örgütü ne yaparsa yapsın, canımızı yakabilir, şehitlerimiz olabilir, ancak şehitlerimizi bağrımıza basacağız. Kalleş terör örgütünü sevindirmeyeceğiz. Hiçbir terör örgütü Türkiye Cumhuriyeti'ni esir alamaz. Bu terör örgütlerine topyekün savaş açtık. Kurtuluş Savaşı'nda Gazi'nin dediği gibi 'ya istiklal ya ölüm" dedi.

Başbakan, bugün açılışı yapılacak olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne dikkat çekerek "Bugün büyük bir eseri tamamlayıp milletimizin hizmetine sunarken kalleş terör örgütü bildik icraatlerini yapmaktan geri durmadı. Milletimizin geleceği için, ülkemizin refahı için 2023 hedeflerimizin yılmadan bir yandan çalışacağız. Yeni projeleri hayata geçireceğiz bir yandan da bu ülkenin başına bela olan terör örgütünü çökerteceğiz. Yapacakları hiçbir alçak girişim bizim kardeşliğimizi, birliğimizi bozmayacaktır. Bu mücadele de asla bizi yıldırmayacaktır" diye konuştu.


CERABLUS HAREKÂTI

Başbakan Binali Yıldım, Cerablus operasyonuna ilişkin Der Spigel dergisinin "Saldırının hedefi Kürtler" haberine tepki gösterdi. Yıldırım "Operasyonda Kürtlerin hedef alındığı kuyruklu yalandır" dedi. Yıldırım Cerablus operasyonuna ilşkin "Biz Türkiye'nin de Suriye'nin de toprak bütünlüğünü savunuyoruz" ifadelerini kullandı. 


"EKİM AYINDA TAMAMLANMASINI BEKLİYORUZ, ÇÜNKÜ KANUNİ ZORUNLULUK"
Türkiye'nin Bulgaristan'la Suriyeli mülteciler konusunda ikili bir sözleşme imzalamayı düşünüp düşünmediği sorusu üzerine Başbakan Yıldırım, "Türkiye-Bulgaristan mülteci sorununu Bulgaristan'ın yaşamakta olduğu bu sıkıntıyı azaltmak için ikili bir gayret, ikili birlikte çalışma kararı aldı. Her ne kadar AB ile yapılacak anlaşma gecikmiş olsa da bu anlaşma oluncaya kadar, Ekim ayında tamamlanmasını bekliyoruz çünkü bu kanuni zorunluluk, bu süreye kadar bile Bulgaristan'la aramızda çalışmaları yoğunlaştıracağız ve burada yaşanan sorunun çözümü için somut adımlar atmaya gayret edeceğiz" diye yanıt verdi.

BORİSOV: AB İÇERİSİNDE BİR İRADE TÜM DEVLETLERE KORUMA SAĞMALI
Suriyeli mülteciler konusunda Türkiye ile Bulgaristan arasındaki sözleşmeye ilişkin soruyu yanıtlayan Bulgaristan Başbakanı Borisov ise şöyle konuştu: "Ben umuyorum ki AB içerisinde yeterince bir irade, güç toplanıp tüm devletlere bir koruma sağmalı. Ondan sonra zaten başka toplantılarımız da olacak. Yeterince zamanımız ortamımız olur. Ben eminim ki tüm Avrupa ülkeleri için çok net ve uygun bir çözüm bulabiliriz. Böyle bir imkanımız var. Türk makamlarıyla çok iyi, ortak bir sınır koruma mekanizması oluşturabiliriz"

 

İlgili Haberler

Politika

Hulusi Akar'dan Menbiç açıklaması

Politika

Beklenildiği gibi Erdoğan yeniden AKP Genel Başkanı seçildi

Politika

AKP'de 'seçim ittifakı' tüzüğe girdi

Politika

4 kişinin öldüğü olaya adı karışan vekil AKP'nin yeni MKYK'sında

Politika

Bedelli askerlikte ilk 3 döneme ait celp planlaması yapıldı

Politika

Çavuşoğlu, Çinli mevkidaşı ile görüştü!

Politika

Erdoğan yeniden aday gösterildi

Politika

İyi Parti'den Erdoğan'a 'Suudi yönetimine tepki gösterin' çağrısı

Politika

Sel felaketinin ardından Karadeniz... İstanbul'u aratmayan trafik!

Politika

AKP'nin yeni MKYK'sı belli oldu

Politika

AKP'li belediyeden 'dolar' genelgesi

Politika

Yemen'de 40 çocuğun öldürüldüğü saldırı için Jim Carey'den tepki dolu tweet