Çok Okunanlar

'Fethullah Gülen ve Mehmet Şevket Eygi Özel Harp Dairesi elemanıydı'

Yandaş yazar CHP'nin Ankara ve İstanbul adayını açıkladı

Aydın Doğan'dan flaş Londra hamlesi

AKP'li patrondan 'Sarı Yelekliler' üzerinden ölüm tehdidi!

AKP adayı: AKP'lilere oy veren babam olsa evime almam sokağa atarım

Bayık: Silahsızlanmak gündemimizde yok!

 KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Cemil Bayık, Med Nuçe televizyonuna yaptığı değerlendirmelerde, Kilis’e top ve roket atılmasının Erdoğan’ın planı olduğunu belirtti. Mevcut koşullarda müzakere ve diyaloğun olamayacağını kaydeden Bayık, herkesin direnişi gündemine almasını istedi.

Müzakerenin yolu direnişten geçiyor

“Bu koşullarda diyalog olmaz diyen' KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Cemil Bayık, “Bulunduğumuz koşullarda değil müzakere, diyalog bile olmaz. Silahsızlanan, örgütsüzleştirilen bir hareketle kimse müzakere yapmaz. Müzakerenin yolu; özgürleşmeden geçiyor, direnişten geçiyor. Erdoğan açıkça söylüyor; 'Müzakere diye bir şey yoktur’ diyor. Müzakere yok etme koşullarında olamaz; bu koşullarda diyalog bile olamaz. Müzakere söylemleri tamamen aldatmaya yöneliktir. Bu saatten sonra kimse bu söylemlere kulak asmamalı; direnişi yaymalıdır' dedi.

Sadece parlamento içi mücadeleyle sorunların çözülemeyeceğine işaret eden Bayık, şöyle devam etti: “Demokratik siyaset yoluyla sorunların çözümünü, bu rejim istemiyor. Nasıl ki darbeyle 80 milletvekilini 60’a düşürdülerse, şimdi de o 60 vekili ortadan kaldırmak istiyorlar. Eğer bugün Erdoğan ve ekibi HDP’yi, HDK’yi hedefliyorsa, bunun nedeni, onlara karşı direnmelerindendir. Türkiye’de gerçek muhalefeti HDP, HDK ve onlarla birlikte olan demokrasi güçleri temsil ediyor. Tek yol; kendini örgütleyip direnmekten geçiyor. Kimse kendini aldatmadan, beklenti içerisinde olmadan örgütlenmelidir.'

'Direnişle çökertme planı çöktü’

Kürt halkının şahsında bütün halkların, kültürlerin, direnenlerin ortadan kaldırılmak istendiğini vurgulayan Bayık, çökertme planıyla sivillerin, hamile kadınların; çocuk, yaşlı ve ihtiyarların da hedeflendiğine işaret etti. Kimsenin hiçbir şeyi güvence altında değildir diyen Bayık, “Ne ulusal ne uluslararası hukuk işliyor. Sadece Erdoğan’ın hukuku işliyor. Kimse 'Benim arazim var’, 'Benim eşim, çocuklarım var’ dememelidir. Ortada yok etme planı vardır. Plan tersine çevirilse de bunda ısrar ediyor. AKP herkesi beklentiye koyup çökertme planını başarıya götürmek istiyor! Ama plan çöktü!

'Kilis Erdoğan’ın işi’

Bayık, Kilis’e atılan top ve roketler üzerine de değerlendirmede bulunarak, “Kilis’e atılan top ve roketleri Tayyip Erdoğan planlayıp uygulatıyor. Bunu Türkiye halkı bilmelidir' dedi.

İlgili Haberler

Güncel

İşte bedelli askerlik yapanların eğitim görüntüleri!

Güncel

Boğaziçili öğrenci ilk soruda şoke etti!

Güncel

Baba Vanga'nın kehanetleri iki lideri korkutacak!

Güncel

Yüzlerce balığın ölümüne neden olan şirkete para cezası

Güncel

Dövizle askerlik başvuruları başladı

Güncel

Beşiktaş'ta toprak kaydı

Güncel

9 ilde 52 askere gözaltı

Güncel

Salih Memişoğlu çark etti! 'Maymunmuş'

Güncel

Ege Denizi'nde deprem

Güncel

İDO ve BUDO birçok seferini iptal etti!

Güncel

Koruma altındaki yaban keçisini öldürenlere adli kontrol

Güncel

Japonya, Sinop Nükleer Santrali Projesi'nden çekiliyor mu?