unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Baykal'a kaset kumpasıyla Haydar Meriç cinayeti arasında sürpriz bağlantı

Fetullah Gülen’le ilgili kitap yazarken kaçırılıp öldürülen gazeteci Haydar Meriç soruşturmasındaki şüphelilerden 9’unun, eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal ve MHP yöneticileriyle ilgili kaset komplolarında da yer aldıkları belirlendi. Hatta Meriç’in Kırklareli’ndeki evine gizlice girmek için Ankara’dan getirdikleri çilingir bile aynı çıktı.

Kırklareli'nde yaşayan gazeteci Haydar Meriç’in cesedi, 2011’de kaybolmasından 20 gün sonra Düzce’nin Akçokaca ilçesi sahiline vurdu. 5 yıl boyunca aydınlatılamayan cinayetin sırrı, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ile İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün 2 yıldır sürdürdükleri çalışmalar sonunda gün ışığına çıkmaya başladı.

Savcı Hasan Yılmaz’ın yürüttüğü Meriç cinayeti soruşturmasında haziran ayında İzzet Otyakmaz, İbrahim Güneş, Mehmet Demirbilek, Emrah Uslu, Adem Akpınar, Kahraman Küllücek, Abdül Köksal, İbrahim Şimşek, Bekir Mert tutuklanmıştı.

KASET KUMPASINDAKİLER

Hürriyet'ten Toygun Atilla'nın haberine göre 1.5 aylık sürede ise soruşturmada çok önemli gelişmeler yaşandı. Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal ve MHP kasetleri komplosunda 'şüpheli’ polislerle, Meriç cinayetinin 'şüphelisi’ polisler ortak çıktı. Savcılığın tespitlerine göre, İstihbarat Daire Başkanlığı’nda kurulan 25-30 kişilik polis ekibi yasa dışı izleme, dinleme ve evlere yerleştirilen kameralı komplolarda görev yaptı. İşte bu polislerden İstihbarat Daire Başkanlığı’nda görevli ve Meriç cinayeti soruşturması kapsamında tutuklanan Mehmet Demirbilek, Abdül Köksal ile halen firari olan Enes Çiğci ve Serkan Keskinkılıç, Deniz Baykal ve MHP kasetleri komplosunda da yer aldıkları iddia edilen şüphelilerdi. Bu ekibi ise eski İstihbarat Daire Başkan Yardımcıları Lokman Kırcılı ile Gürsel Aktepe’nin yönettikleri öne sürüldü.

BAYINDIR KARDEŞLER

Ortaya çıkan gelişemeler bununla kalmadı. Haydar Meriç’in Kırklareli’ndeki evine gizlice girmek için Ankara’dan getirdikleri çilingir bile aynı çıktı. Haydar Meriç ile son telefon görüşmesini yapan E.Y. adına kayıtlı telefon ile baz sinyalleri kesişen telefon hattının sahibi İ.V. gözaltına alındığında sürpriz bir gelime yaşandı. Bu telefon hattı İ.V. tarafından Tarkim Havacılığın eski Genel Müdür Yardımcısı Ferhat Bayındır’a verilmişti. Darbesi öncesi yurtdışına kaçan İbrahim Faruk Bayındır, dinlenen bu telefondan 23 Temmuz’da aradığı Ferhat Bayındır’a kaçmasını söyledi. Polis 26 Temmuz’da Ferhat Bayındır’ı gözaltına aldı.

O İSİM MHP KOMPLOSUNDA DA VAR

İBRAHİM Faruk Bayındır’ın ismi MHP kaset komplosunda gündeme geldi. MHP’lilerin kasetlilerinin yayınlandığı internet sitesini Bayındır’ın kredi kartı ile finanse ettiği ortaya çıkmıştı. İstanbul Küçükçemece Belediye Meclis üyeliği yapan Bayındır AK Parti’den milletvekili aday adayı olmuştu. Kaset skandalının patlak vermesinin ardından ise İbrahim Faruk Bayındır AK Partiden ihraç edilmişti. Bora Jet’in eski sahibi olan İbrahim Faruk Bayındır, 17-25 Aralık operasyonlarından sonra ise yurtdışına kaçtı.Çok Okunanlar

'Adnan Oktar'ın isteyip de elde edemediği tek kadın benim'

Diğer cemaat ve tarikatlara operasyon geliyor mu? Yandaş yazar yanıtladı...

Merdan Yanardağ'dan kritik 15 Temmuz yorumu

Sayın Başkan...

Muharrem İnce'nin ekibinin topladığı imza sayısı belli oldu

İlgili Haberler

Güncel

Kayıp engelli kıza cinsel saldırı iddiasına 9 gözaltı

Güncel

Aksaray'da iş cinayeti

Güncel

Aydın'da ambulans ile kamyonet çarpıştı: Yaralılar var

Güncel

Tetikçi Tezcan: Nefes alamayacaksınız, göreceksiniz!

Güncel

Muhtar, belediye başkanın eşi ve CHP İlçe Başkanı'nı vurdu

Güncel

İstanbul Üniversitesi'nden 'Botanik Bahçesi' açıklaması

Güncel

Kadınlara cinsel organını gösteren adam: Hacıyım

Güncel

Eren Erdem hakkında 6 bin sayfadan oluşan dosya hazırlandı!

Güncel

MİT Müsteşarını ifadeye çağıran eski başsavcıya hapis cezası

Güncel

Deniz Çakır'dan Mustafa Ceceli'ye sert sözler

Güncel

İki çocuğuna cinsel istismarda bulunan şahsa, 'iyi hal' indirimi

Güncel

Sokak ortasında 69 yaşındaki kadına cinsel saldırıda bulundu