darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelen yardımın karşılığı ortaya çıktı

Merdan Yanardağ: Aynı gemide değiliz!

AKP'nin Anayasa taslağını hazırlayan isimden Berberoğlu itirafı

Hem cinsiyetçi hem saçmalama uzmanı: Yandaş yazardan skandal yazı

SPK'den Demirören'e 264 milyonluk kur muafiyeti

'Bayrak desenli türban' tasarımcısı: Bombalı saldırılar talebi artırdı!

Tesettür Alışveriş Festivalinde stant açan bir tasarımcı, tasarladığı Türk bayrağı desenli türbanı anlatırken, "Bombalı saldırılar milli duyguları harekete geçirdi. Türk bayrağından tasarladığımız türbana daha çok talep gelmeye başladı" diyerek, işlerinin iyi gittiğini anlattı. Tasarımcının bu açıklaması, bombalı saldırılardan bile rant devşiren gericiliğin ve piyasacılığın birbirinden ayrılmaz iki siyasal yönelim olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Tesettür Alışveriş Festivali, geçtiğimiz hafta sonu Hilton Kozyatağı'nda başladı. "Trend Fest İstanbul" adı verilen festivalde stant açan bir tasarımcı, özel olarak Türk bayrağından tasarladığı türbanı anlatırken, "Bombalı saldırılar milli duyguları harekete geçirdi. Türk bayrağından tasarladığımız türbana daha çok talep gelmeye başladı" diyerek, işlerinin iyi gittiğini açıkladı. 

Kozyatağı Hilton’da geçtiğimiz hafta sonu açılan ve iki gün süren devam eden Trend Fest 2016 tesettür moda festivaline katılan türban tasarımcısı Mülkesin Kara, ebru desenleriyle süslediği türbanlarını yurt dışına, daha çok da ABD’ye gönderdiğini anlattı. 

1481972559_edl_1216.jpg

RAVZA KAVAKÇI İÇİN BAYRAK DESENLİ TÜRBAN TASARLAMIŞ

Mülkesin Kara, Türk bayrağından tasarladığı türbanı ilk olarak, AKP İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı'nın isteği üzerine ürettiğini söyledi. Mülkesin Kara, daha sonra bayrak desenli türbanları üretmeye başladığını, 2016 yılı içerisinde yaklaşık 15 türban ürettiğini ve her birini özel sipariş üzerine yaptığını belirtti.  

TALEP ARTIŞINDAN MEMNUN: "BOMBALI SALDIRILAR TALEBİ ARTIRDI"

Mülkesin Kara, “Türk bayrağı modelli eşarplarımızı 15 Temmuz tarihinden önce üretmiştik biz. Hem bu hain darbe girişimi, hem de son günlerde yaşanan bombalı saldırılar vatandaşlarımızdaki milli duyguları harekete geçirdi. Daha çok talep gelmeye başladı' diyerek, işlerinin gidişatından duyduğu memnuniyeti de dile getiriyor. Kara, türbanları twil ipekten tasarladığını, diğer ürünlerde kullandığı kök boyayı bayrak desenli türbanlarda da kullandığını, türbanların 120 lira olduğunu anlattı.

İlgili Haberler

Yaşam

Otel odasına zarar veren turistler havaalanında yakalandı

Yaşam

Bodrum'un nüfusu tatilcilerle 2 milyona yaklaştı

Yaşam

Otel odasına zarar veren turistler havaalanında yakalandı

Yaşam

Çankırı'da D-100 Karayolu'nda trafikte yoğunluk

Yaşam

'Sıfır Bir' oyuncusu hayatını kaybetti

Yaşam

'Setlerde bakire arayan erkek oyuncu var'

Yaşam

Manisa'da orman yangını: 45 dekarlık alan zarar gördü

Yaşam

İstanbul'da sıra dışı sabah

Yaşam

Mardin'de 2 kilise, 30 yıl sonra ibadete açıldı

Yaşam

Mersin'de boruya sıkışan kediyi itfaiye kurtardı

Yaşam

Çam ağaçlarını çıra elde etmek için katlettiler

Yaşam

'Ümit Karan, kardeşi tarafından dolandırıldı' iddiası