Çok Okunanlar

'Fethullah Gülen ve Mehmet Şevket Eygi Özel Harp Dairesi elemanıydı'

Yandaş yazar CHP'nin Ankara ve İstanbul adayını açıkladı

Aydın Doğan'dan flaş Londra hamlesi

AKP'li patrondan 'Sarı Yelekliler' üzerinden ölüm tehdidi!

AKP adayı: AKP'lilere oy veren babam olsa evime almam sokağa atarım

'Bedelli gelirlerinin bir kuruşunu bile şehitlere ve gazilere vermediler'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz'da hayatını kaybedenlerin çocukları ve kardeşlerine yönelik zorunlu askerlik yasağının kaldırılmasına 'çifte standart' tepkisine Milli Savunma Bakanlığı'ndan gelen yalanlamaya cevap verdi. Kılıçdaroğlu, "Bal gibi yapıyorsunuz. Ülkeyi yönetenler şehitlerimiz ve gazilerimiz arasında ayrım yapıyorsa o ülke bölücü bir hükümet tarafından yönetiliyordur" dedi. 

Partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

2002'de, bu ülkede terör yoktu. 2002'de acı ve gözyaşı yoktu. Ne oldu da 14 yılda binlerce gencimizi şehit verdik. Ne oldu da 14 yılda bir PKK belası vardı, şimdi IŞİD çıktı? Hangi güç yönetiyordu bu ülkeyi, bu ülkeyi felaketin eşiğine kimler getirdi. Bu soruyu her vatandaşın kendi vicdanına sormasıı istiyorum. Teröre karşıyız, "Teröre karşıyız" derken lafta kalmıyoruz. Terörle mücadele konusunda ne istiyorsunuz dedik. Dedik ki Bitirmek için gereğini yapacağız. Tık yok, terörü bitiremiyorlar, çünkü Türkiye'yi yönetemiyorlar.

Geçen hafta burada şehitler arasında ayrılık gayrılık olmasın dedik. 15 Temmuz şehitleri ve diğer şehitler gibi bir ayrım ihanettir dedik. Arkasından açıklama yaptılar, hiçbir ayrım yapmıyoruz dediler. Milli Savunma Bakanlığı açıklama yaptı, yapmıyoruz dediler. Bal gibi yapıyorsunuz. Ülkeyi yönetenler şehitlerimiz ve gazilerimiz arasında ayrım yapıyorsa o ülke bölücü bir hükümet tarafından yönetiliyordur. Ağlayan anneler arasında bir fark gözetilebilir mi?Biz bu açıklamayı yaptık, başta havuz medyası olmak üzere koro halinde saldırdılar, "Vay efendim Kılıçdaroğlu yanlış söylüyor" Kılıçdaroğlu ağzından çıkan her lafı ölçüp tartıyor. Ama merak ediyorum, havuz medyası yarın ne yazacak. Bunlar ne dediler? "Bedellilerden elde edilecek gelir şehitlerin ailelerine ve gazilere vereceğiz" dediler. Bir kuruşunu bile vermediler. Havuz medyası bu konuda bir şey yazdı mı? Yazmadılar çünkü akıllarını başka yere kiraladılar. Para ile yazı yazıyorlar, para ile yazı yazıyorsan sen adam değilsin, gazeteci değilsin.

'SÜRATLE YALAN SÖYLERLER'

Dediler ki "Şehit ailelerine ve gazilere iş verilecek" Şehit ailelerine öteden beri veriliyordu, gazilere hiç verilmedi. Bir gaziyi beni ziyaret etti diye işinden ettiler. Bunlarda emin olun din de yok, ahlak da yok, iman da yok. Bunların bir özelliği daha var süratle yalan söylerler, "Cumhuriyet tarihinde bir ilki gerçekleştiriyoruz. Gaziler, şehit aileleri ücretsiz seyahat edecekler" Ya 20 yıldır uygulanıyor bu, ilk kez biz uyguluyoruz diye yalan söylüyorlar. Ben diyorum ya bunlarda din yok, iman yok.

 

İlgili Haberler

Politika

Mansur Yavaş ile ilgili çok konuşulacak iddia!

Politika

10 Kasım'da 'Fesli Kadir'i' ziyaret eden Diyanet İzmir'de hutbe okutacak

Politika

'Adil Öksüz'ü yanlış yerde arıyorlar'

Politika

AKP'li Bolu Belediyesi, Gölcük Tabiat Parkı'nda otel inşaatına başladı

Politika

Diyarbakır ve Batman'ın ardından Van'da da HDP'ye operasyon

Politika

AYM'den başörtüsü kararı: Öğrencinin eğitim hakkı ihlal edildi, tazminat ödenecek

Politika

Rapor: Gazetecilerin yaptıkları gazetecilik faaliyetleri yargılanıyor

Politika

Fatih Altaylı'dan Emin Çölaşan ve Necati Doğru'ya açılan FETÖ davası yorumu

Politika

İlber Ortaylı: İstanbul Büyükşehir Belediyesi binasının derhal yok edilmesi lazım

Politika

Akşener, 'Çarşamba son' demişti: Ankara'da son durum...

Politika

Bakan Soylu: ByLock'ta bugüne kadar 215 bin 92 hesap tespit ettik

Politika

Yeni Şafak yazarından 'Abdullah Gül' iddiası: Pusuda bekliyorlar, seçimden sonra...