Belediye Başkanlarını ve meclis üyelerini kamu araçlarının kullanımı konusunda uyaran Erdem, 'Üsküdar'da 13 Aralık gecesi Halep için düzenlenen mitingde belediyenin aracından 'En kısa zamanda İslam birliğini yeniden tesis etmeli ve halifemizi seçmeliyiz' ifadesi kullanıldı. Belediyenin aracından bu anonsun yapılması tehlikelidir ve aynı zamanda suçtur. Bu cümle ve konuşmalar bende kayıtta var. Üsküdar Belediye Başkanı'nın böyle bir şey yapacağını zannetmiyorum. Sadece konuya dikkat çekmek istedim' şeklinde konuştu.

", "author": { "@type": "Person", "name": "www.abcgazetesi.com" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "www.abcgazetesi.com", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "https://cdn-photo.pivol.com/16396/imgs/190420181810218089950.png", "width": 152, "height": 55 } } }

darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelen yardımın karşılığı ortaya çıktı

Emeklilere maaş şoku!

‘IMF'ye gidin, Berat Albayrak'ın işine son verin'

'Setlerde bakire arayan erkek oyuncu var'

Hem cinsiyetçi hem saçmalama uzmanı: Yandaş yazardan skandal yazı

Belediye aracından hilafet çağrısına CHP'den suç duyurusu

Üsküdar Belediyesi aracı hoparlöründen “hilafet çağrısı" yapıldığı iddiaları İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'ne taşındı, Üsküdar Belediyesi'nin CHP'li Meclis üyesi Banu Gün Öztürk, Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Üsküdar Belediye Meclisi'nin CHP'li üyesi Banu Gün Öztürk, Üsküdar'da Halep için düzenlenen mitingde belediyenin aracından hilafet çağrısı yapılması üzerine, Üsküdar Belediye Başkanı AKP'li Hilmi Türkmen ve anonsu yapan şahıslar hakkında suç duyurusunda bulundu.

İBB MECLİSİ GÜNDEMİNE DE TAŞINDI

Konuyu gündem dışı söz alarak İBB Meclisi gündemine taşıyan CHP'li Meclis üyesi Ercan Erdem, konuyla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunulduğunu belirterek, kamu görevinde, araç ve gereci suçta kullanmanın suç olduğunu ifade etti.

 

Belediye Başkanlarını ve meclis üyelerini kamu araçlarının kullanımı konusunda uyaran Erdem, "Üsküdar'da 13 Aralık gecesi Halep için düzenlenen mitingde belediyenin aracından 'En kısa zamanda İslam birliğini yeniden tesis etmeli ve halifemizi seçmeliyiz' ifadesi kullanıldı. Belediyenin aracından bu anonsun yapılması tehlikelidir ve aynı zamanda suçtur. Bu cümle ve konuşmalar bende kayıtta var. Üsküdar Belediye Başkanı'nın böyle bir şey yapacağını zannetmiyorum. Sadece konuya dikkat çekmek istedim" şeklinde konuştu.

İlgili Haberler

Güncel

Emre Kınay'dan Adrasan'da çöp tepkisi

Güncel

Kılıçdaroğlu'ndan bayram mesajı

Güncel

ABD Büyükelçiliğine saldıranların fotoğrafları ortaya çıktı

Güncel

UNESCO: Türkiye'de 18 dil tehlikede!

Güncel

Kamu lojmanları satışa çıkarılıyor

Güncel

Boğaziçi Üniversitesi'nde yemeğe yüzde 50 zam

Güncel

'4'lü zirve iptal edilmedi' ama gerçekleşmeyecek

Güncel

İyi Partili Özdağ'ın TSK'ya yönelik iddialarına yanıt

Güncel

Trump: Erdoğan'la anlaştığımı düşünerek karşılığında yardım ettim

Güncel

Die Welt: TL'nin düşüşünden Erdoğan sorumlu

Güncel

Çapa Tıp'ta ücretleri ödenmediği için hak arayan emekçileri dekanlık tehdit etti

Güncel

Kurban Bayramı tatilinde 3 günlük kaza bilançosu: 49 ölü, 206 yaralı