darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Erdoğan: Ak Parti, Atatürk'ün başlattığı mücadelenin temsilcisidir

'Kılıçdaroğlu hastalığı' yeniden nüksetti'

Candaş Tolga Işık'ın iddiasını Emniyet yalanladı: Haber yalan mı?

Yemen'de 40 çocuğu öldüren bombanın hangi ülkeden geldiği ortaya çıktı

Genel müdürden Garanti Bankası çalışanlarına 'ekonomi' maili: Sır saklama yükümlülüklerimiz...

Belediye şirketinde orman kanunu!

Ali Avcu

Şişli Belediyesine ait olan Kent Yol şirketi yönetim kurulu başkanı Alman vatandaşı Pietron G. Söğütlügil'i (Bayram Hasnun) hayati tehlikesi olan mavi masa çalışanı Nilüfer Parlar’a Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından verilen raporu geri çekmeleri için hastane yetkililerini tehdit ettiği iddia edildi

Şişli Belediyesine ait Kent Yol şirketinde,  Mavi masada çalışan Nilüfer Parlar, akşam saatlerinde ani bir rahatsızlığından dolayı ailesi tarafından 27 Mayıs ta Okmeydanı SGK Eğitim ve Araştırma hastanesi acil servisine kaldırıldı.

Acil serviste Dr. Bilge Sultan’ın müdahalesiyle birlikte yapılan bazı testler sonucu, Parlar’a, Akut alt solunum yolu enfeksiyonu teşhisi konularak 06. Haziran’a kadar istirahat etmesi için rapor veriliyor.

Okmeydanı SGK Eğitim ve Araştırma hastanesi acil servisinde verilen raporu işyerine veren Parlar’a daha sonra hastane raporunda Dr. Bilge Sultan’ın kaşesinin olmadığı ileri sürülerek raporun sahte olduğu gerekçesiyle iş akdine son veriliyor.

Disk Genel iş sendikası şube Başkanı Şenol Erdem’in Hastane yetkilileri ile görüşmesi sonucu, Hastane yetkilileri,  tarafından yapılan hatanın düzeltilerek Şişli belediyesi insan kaynakları ve Kent Yol şirketine yeniden gönderiliyor.

Belediye ye ait olan Kent yol şirketinin, Nilüfer Parlar’ın işine geri dönmesine izin vermemesi sonucu. Disk’e bağlı Genel iş sendikası Eylem kararı alarak Şişli Belediyesi önünde yaptıkları Grevi arkadaşlarının geri işe alınana kadar sürdüreceklerini belirttiler.

aliicerik.jpg

Şişli Belediyesi önündeki grev çadırında görüştüğümüz Parlar,  işten çıkarılma nedenini şu ifadelerle anlattı: Mayıs ayındaki toplu sözleşme görüşmelerinde. Kent Yol yöneticisi Hasnun, İşçilere 80 lira yöğmiye verilmesi halinde belediyenin batacağını söylemesi üzerine, kendisinin bu duruma itiraz edip,  40 derece sıcağın altında alınteri döken arkadaşlarımızın emekleri üzerinden değil. Siz tasarruflarınızı bankamatiklerden hiç emek sarf etmeden maaş alan eş dostlarınız üzerinden yapın. Dediği için bugün benden hastane yetkililerinin yaptığı bir hatayı bahane edip intikam alıyorlar dedi.

raporicerik-001.jpg

Parlar, bir bucuk yaşındaki hasta çocuğunu evde bırakıp işine geri dönmek için buraya hak aramaya geldiğini şahsına yapılan bu haksızlığın bir intikam duygusuyla yapıldığını belirterek Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün bu duruma bir son vermesini beklediğini söyledi.

Okmeydanı Eğitim ve araştırma hastanesinde. İsminin açıklanmasını istemeyen bir doktur Şişli Belediyesinden Hasnun adlı bir kişinin kendilerini tehdit ettiğini ileri sürdü.  Nilüfer Parlar’ın ise çok ciddi sağlık problemlerinin olduğunu ve hayati tehlike arz ettiğini belirtti.

Şişli Belediyesi ne ait olan Kent Yol şirketi Başkanı Alman vatandaşı Pietron G. Söğütlügil'i (Bayram Hasnun) ise ısrarla görüşmek istememize rağmen kendisinin çok yoğun olduğunu ileri sürüp görüşme taleplerimizi geri çevirdi.

İlgili Haberler

Ekonomi

Genel müdürden Garanti Bankası çalışanlarına 'ekonomi' maili: Sır saklama yükümlülüklerimiz...

Ekonomi

Sabah yazarı: Brunson kararından önce piyasada döviz toplayan kim?

Ekonomi

S&P, Türkiye'nin kredi notunu düşürdü

Ekonomi

'Varlık barışı' düzenlemesinde değişiklik yapıldı

Ekonomi

Moody's Türkiye'nin kredi notunu düşürdü

Ekonomi

İş Bankası hisse geri alım programı açıkladı

Ekonomi

Standard&Poor's Türkiye'nin kredi notunu açıkladı

Ekonomi

Savunma Sanayii Başkanlığı'ndan Türk Lirası kararı

Ekonomi

BDDK'dan kura karşı sınırlama açıklaması

Ekonomi

Fitch'ten Türkiye açıklaması

Ekonomi

Borsa günü yükselişle tamamladı

Ekonomi

TCMB, bankalara yazı iletti