darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Akit yazarından 3. havalimanı işçilerine: Bu itler, bitlendik diyorsa...

Erdoğan'ın diplomasını sorgulayan parti liderine ölüm tehdidi

20 milyar dolar kayıp

Kırmızı etten sonra balıkta da tehlike!

Ünlü ekonomist Prof. Refet Gürkaynak'tan korkutan teşhis

Belgeleriyle AKP'nin El Kaide hastanesi!

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’nün arkasında, emniyet müdürünün ikamet ettiği sokakta, valiliğin ve Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Fonu’nun hemen karşısında yer alan 'cihatçı hastanesi’nde 2013-2014 yılları arasında İslami Cephe’nin faaliyet gösterdiği ortaya çıktı.

Birgün'den Zeynep Yüncüler'in haberine göre şu anda kiralık olan söz konusu binadan ulaşılan yeni belgelere göre, cihatçı grup İslami Cephe’nin emri ile Gaziantep’teki binada iki yıl boyunca konuşlanan ve kendilerine bağlı sağlık kurumu Birleşik Tugay Sağlık Vakfı, Gaziantep’te 200’ye yakın cihatçıyı tedavi etmiş.

cihat.jpg


Ulaşılan yeni belgelere göre, Suriye’den Gaziantep’e resmi evrak gönderen, İslami Cephe’den birkaç komutan, Gaziantep’teki Akyol Mahallesi’nde yer alan binada yaralı askerlerinin tedavi edilmesi yönünde taleplerini sunuyor.

Örneğin, Gaziantep’e gönderilen İslami Cephe mühürlü onlarca evraktan birinde şöyle deniyor: “Şu anda Türkiye’de bulunan İslami Cephe’ye tabi olan kurumdaki arkadaşlarımızdan rica ediyoruz. Yaralı Yusuf Mustafa’ya gerekli tedavinin yapılmasını rica ederim. Teşekkürler. Tarih: 01.09.2014. İmzalayan: Ebu Maah El Selelefi.'

Aynı talebin dile getiridiği, 26.08.2014 tarihli, İslami Cephe’den Hüseyin Hava imzalı bir diğer evrakta da yaralı Muhammet İbrahim Bekkar ve Mahmut Sevvah’ın tedavi edilmesi isteniyor.

ÇOĞU EL KAİDE VE NUSRA
İslami Cephe’nin Suriye’den verdiği emirle Birleşik Tugay Sağlık Vakfı’nın Antep’te tedavi ettiği 200’ye yakın yaralı cihatçının 80’e yakını El Kaide ve El Nusra üyesi. Örneğin; Birleşik Tugay Vakfı mühürlü sağlık raporuna göre, 1982 doğumlu El Kaide üyesi Faris Fevvaz Esbake, gözlerde fotofobi problemi ve buna bağlı görmede bulanıklıK nedeniyle, 21.05.2014 - 21.09.2014 tarihileri arasında tedavi görmüş. 1988 doğumlu cihatçı gruplardan Ensar Tugayı üyesi Abdulgaffur Halid Velaya da 06.01.2014 - 21.01.2014 tarihleri arasında kalçada fibroma sıvı birikmesi ve iyi niyetli tümor nedeniyle tedavi gördüğü yazıyor.

cihat1.jpgcihat2.jpg
 

İlgili Haberler

Güncel

Trafikte yeni dönem!

Güncel

İstanbullular dikkat! Yarın bazı yollar trafiğe kapatılacak

Güncel

Azeri işadamına Florya'daki ofisinde kanlı infaz!

Güncel

Prof. Dr. Emre Kongar: İşçileri değil o inşaatı yapan firmayı yargılamak gerekir

Güncel

Tutuklanan 3. Havalimanı işçileri: Ailece AKP'ye oy verdik

Güncel

AYM'den 'fuhuş' kararı!

Güncel

Bolu'da orman yangını

Güncel

İstanbul trafiğinde yeni dönem başladı

Güncel

Boşanma davası sonrası eski eşini ve abisini darp etti

Güncel

İnce'den, 'bizde kriz filan yok' diyen Erdoğan'a sert tepki

Güncel

İstanbullular dikkat! Metro 4 gün ara verecek

Güncel

Eğitim-Sen kurucularından Rezzan Yangöz yaşamını yitirdi