Çok Okunanlar

Türkeş 'Fesli Kadir' için ne demişti?

ADD Başkanı Süheyl Batum'a Fenerbahçe'den istifa çağrısı

Çorlu'da öğrencilere 'sabah namazı' dayatması

Yandaşların 'Atatürk' yalanı bitmiyor... Gerçek saniyeler içinde ortaya çıktı!

Nagehan Alçı, AKP'nin İstanbul ve Ankara adayını açıkladı

'Ben de Cumhurbaşkanını tanımıyorum'

CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 'Anayasa Mahkemesi kararını tanımıyorum’ sözlerini eleştirdi. Özdiş, “Ben de Sayın Cumhurbaşkanını tanımıyorum. Ne diyeceksiniz buna peki? Ben de Sayın Cumhurbaşkanını tanımıyorum, tanımıyorum." dedi.

TBMM Genel Kurulu'nda, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Avrupa Birliği Bakanlığı bütçelerinin görüşülmesine başlandı. Genel Kurul, Başkanvekili Akif Hamzaçebi başkanlığında toplandı. 

CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, bütçeler üzerine şahsı adına söz aldı. Bir ülkenin başı, ordunun komutanı, Cumhurbaşkanı’nın Anayasa Mahkemesini tanımadığını söylediğini belirten Özdiş, “Ben de bu Parlamentonun milletvekili olarak Sayın Cumhurbaşkanını tanımıyorum. Ne diyeceksiniz buna peki?' diye konuştu.

Bu söz üzerine AKP Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, “Millet tanıyor, sen tanımasan ne olur' diye çıkıştı. Bu söz üzerine Özdiş, “Ben de Sayın Cumhurbaşkanını tanımıyorum, tanımıyorum. Bir Cumhurbaşkanı, bir başbakan hukuka sonuna kadar itaat etmek durumunda, bunun kaçarı göçeri yok değerli arkadaşlarım, bunun kaçarı göçeriyok.' ifadelerini kullandı.

Çeşitli saldırılar ve eylemler sonucu son sekiz ayda 350 vatandaşımızın şehit olduğunu vurgulayan Özdiş, şunları söyledi; “Başkentimizin göbeğinde bombalar patlayabiliyorkenTürkiye'nin en büyük güvenlik açığı AKP'nin ta kendisidir. Tarafsızlık yemini etmiş, tarafını çoktan seçmiş Recep Tayyip Erdoğan'ın 10 Şubat 2016 tarihinde attığı bir 'tweet’ten bahsetmek istiyorum. 'Suriye'deki ateşe -öyle diyor- odun taşıyarak alevi harlayanlar bir gün benzer bir ateşin kendi evlerini sarabileceğini düşünmelidirler.' MİT TIR'larıyla harladığınız ateş sayenizde ülkenin dört bir tarafını sardı. Ülkeyi açık cezaevi durumuna düşürdünüz, yangın yerine çevirdiniz.' 

İlgili Haberler

Politika

MHP, bazı belediye başkan adaylarını açıkladı

Politika

Kaşıkçı cinayetiyle ilgili 5 kişi için idam cezası istendi

Politika

'Erdoğan, Melih Gökçek ile buluştu, Gökçek aday gösterilmeye çok yakın'

Politika

Ulaştırma Bakanı: Kanal İstanbul için 10 köprü yapılacak

Politika

AKP'yi üzecek anket sonuçları: AKP ve CHP baş başa

Politika

‘Poşet'ten rant ve yağma çıktı

Politika

'Erdoğan, Melih Gökçek ile buluştu, Gökçek aday gösterilmeye çok yakın'

Politika

Erbaş'ın Mısıroğlu'na verdiği hediyede yer alan 'FETÖ' ayrıntısı

Politika

Abdulkadir Selvi: AKP'de ilginç bir şey oluyor

Politika

İlker Başbuğ: İmam Hatip Liselerinin sayısının artırılmasının nedenleri nedir?

Politika

Bilal Erdoğan çocukluğuna indi: Babamı cezaevine girerken göremedim, ona sarılamadım

Politika

Ahmet Türk, Kılıçdaroğlu ile görüşmesini anlattı