darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelen yardımın karşılığı ortaya çıktı

Emeklilere maaş şoku!

‘IMF'ye gidin, Berat Albayrak'ın işine son verin'

'Setlerde bakire arayan erkek oyuncu var'

Hem cinsiyetçi hem saçmalama uzmanı: Yandaş yazardan skandal yazı

Berat Albayrak kendi nesline 'Hain nesil' dediğinin farkında mı?

Cemaat'in okullarından olan Fatih Koleji mezunu Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, "FETÖ" ile PKK'nın ülkeye büyük zararlar verdiğini belirterek, "Özellikle nesillerimize, ne diyordu birileri? 'Altın nesil, altın nesil.' O altın nesil, hain nesil çıktı" dedi.

Bakan Berat Albayrak, Gaziantep'te Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nin 2016- 2017 Akademik Yıl Açılış Töreni'ne katıldı. Törene Albayak'ın yanı sıra; Vali Ali Yerlikaya, Ak Parti Gaziantep milletvekilleri Mehmet Erdoğan, Abdulhamit Gül, Ahmet Uzer ve Abdülkadir Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür ile akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
Törende konuşan Bakan Albayrak, eğitimin önemine değindi. Terör örgütü FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde, yanlış ellerde verilen eğitimle eğitilen kişilerin darbeye teşebbüs ettiğini belirten Albayrak şöyle dedi:

"Türkiye'de eğitim sektörü çok ama çok farklı bir noktada artık. Nefes alıp veren her bir birey için kutsal olan vatan aşkı ve şuuruna dahi ihanet edebilecek nesiller yetiştirebileceğine şahit olduk mu? 40 yıllık projelerin deşifre olduğu, resimlerin yavaş yavaş ortaya çıktığı ilişkilerin ipinin ucu, tasmasının ucu nereye dayandığı ve bunların hepimizin mutabık kaldığı kutsalları alet ederek ne noktaya insanların dönüştürülebildiğine hepimiz şahit olduk. Eğitim her şeyin başı. İlim sahibi olmak bilgi sahibi olmak her şeyin başı. Hocalarımız sizi hakikate ulaştırmak amacıyla verdiği bilgiler çok önemli. Parasal değeri yok, doğru yere giderse nereye, yanlış yere giderse nereye gittiği çok açık. En çok altını çizdiğim husustan başlayayım; bilgi sahibi olmak. Günümüzün en zor ama en kolay imtihanı. Son yıllarda yaşadıklarımız müthiş bir bilgi kirliliği. Kendi ülkesine milletine, insanına ihanet edecek kadar bomba atabilecek kadar, buna şahit olduk. Bilgiyi ulaşmak bir o kadar kolay ama bir kadar da zor. Toplumların bireylerin ne kadar kolay manipüle edildiğini görüyoruz öyle değil mi? Son yıllarda sosyal medya üzerinden, farklı iletişim kanalları üzerinden özellikle de bazı ülkeleri etkilemeye, yönlendirmeye yönelik olaylarla karşı karşıyayız. Gençlik en saldırıya açık, en saf, en enerji nüfus grubu."

"O ALTIN NESİL, HAİN NESİL ÇIKTI"

"Şükürler olsun 15 Temmuz'da, 79 milyonla çok güçlü bir irade ortaya koyarak müthiş bir sınav verdik. Şimdi işimiz zor. Son 1 yıldır deşifre olan iki tane yapı var. 40 yıl boyunca yatırım yapmış birileri, 40 yıllık yatırımın sonunda birilerinin beklediği neticeleri değil, gerçek resmin ortaya çıkmasıyla ortaya çıkan iki büyük örgüt var. Bu çerçevede bir tarafta PKK yapılanması, bir tarafta FETÖ yapılanması bu ülkeye çok büyük zarar verdi. Nesillere, topluma çok büyük zarar verdi. Bunu bir kere hiç unutmayacağız. Özellikle nesillerimize, ne diyordu birileri? 'Altın nesil, altın nesil.' O altın nesil, hain nesil çıktı. 5 yaşında alıyor, bilmem kaç yaşına kadar ruhsal ve psikolojik eğitimle, ruh iklimini maalesef ihbar ederek, 'Nasıl bir insan profili çıkartırız?' ortada."

İlgili Haberler

Politika

Nahit Duru | Aynı gemi...

Politika

Dolardaki artış basını da vurdu: Aydınlık gazetesi ara verdi

Politika

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Türkiye güvenli liman olmaya devam edecek

Politika

AKP'liler arasında 'havlama' polemiği

Politika

Yıldırım'dan ABD Büyükelçiliği'ne saldırı açıklaması!

Politika

Bahçeli'den erken seçim açıklaması

Politika

''Kürtaj dede'' doların yükselişini böyle yorumladı: İçimizdeki hain Trump kafalılar...

Politika

Uğur Gürses, Hürriyet'ten neden ayrıldığını açıkladı

Politika

Şüphelilerin yakalanmasının ardından: ABD'den Türkiye'ye teşekkür

Politika

USA Today'e yazan Çavuşoğlu: Güney kanadının muhafızlığını yapıyoruz

Politika

Araç kiralama devinden iflas erteleme talebi

Politika

CHP lideri Kılıçdaroğlu'dan bayram mesajı