Çok Okunanlar

AKP'yi üzecek anket sonuçları: AKP ve CHP baş başa

'Fesli Kadir'in yeni ziyaretçisi şaşırtmadı

CHP, üç büyükşehir için kararını verdi

Menzilcilerden Atatürk'e hakaret videosu

Üniversite hocalarına Osman Kavala operasyonu: Çok sayıda gözaltı var

Beren Saat yine yandaşları ve trolleri çıldırttı

Gecenin açılış konuşmasını yapan Beren Saat, “Ben de insan hakları konusunda Cumhuriyet’i yanımda bulduğum için okuyorum ve önemsiyorum' diye konuştu.

Şişli'deki Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde Cumhuriyet gazetesinin 92. kuruluş yıldönümünün kutlandı.  Gecenin sunuculuğunu oyuncu Beren Saat ve gazeteci Ece Zereycan üstlendi.

Açılış konuşmasını yapan Beren Saat, Atatürk Cumhuriyeti’nin ve Cumhuriyet Gazetesi’nin modern yaşamda birlikte yeşerip büyüdüğünü söyledi:

Beren Saat'in açıklamaları şu şekilde:

"HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜNÜ CUMHURİYET SAVUNUYOR"

"Bugün her ikisi de idealleri üzerinden dimdik ayakta durma savaşı veriyor. Tıpkı Türkiye Cumhuriyeti gibi, Cumhuriyet gazetesi de kendisini var eden değerlerden cumhuriyeti, demokrasiyi, özgürlüğü, insan haklarını, düşünce ve ifade özgürlüğünü, hukukun üstünlüğünü savunmaya kararlılıkla devam ediyor.

Bu ideallar uğruna hayatını kaybeden yazarları Uğur Mumcu’yu, Ahmet Taner Kışlalı’yı, Muammer Aksoy’u, Bahriye Üçok’u, Onat Kutlar ve Cavit Orhan Tütengil’i saygıyla anıyoruz.

"CUMHURİYET İNATLA GÖĞÜS GERİYOR"

Cumhuriyet yılmadığı, her baskıya inatla cesaretle göğüs gerdiği için ne olursa olsun inandığı yayın çizgisinden taviz vermediği için her dönem hedef oldu.

"CUMHURİYET'İ YANIMDA BULDUĞUM İÇİN OKUYORUM"

Ben de bu ülkenin bir yurttaşı olarak rahatsızlık duyduğum insan hakları konusunda Cumhuriyet’i yanımda bulduğum için okuyorum. Onun için ben de bu gecede bulunmak istedim"

Can Dündar'dan Dilek Dündar esprisi
Cumhuriyet Gazetesi tarafından 1946’dan bu yana verilen Yunus Nadi Ödülleri bu akşam Şişli Nazım Hikmet Kültür Evi’nde düzenlenen geceyle sahiplerini buldu. Cumhuriyet Gazetesi’nin 92.Yılının da kutlandığı geceye, gazeteciler, bazı CHP milletvekilleri ve çok sayıda davetli katıldı. Gecede, Ünlü Oyuncu Beren Saat de sunuculuk yaparken Nazım Hikmet Korosu mini bir konser verdi. Can Dündar ise, “Aslında benden ziyade eşim daha popüler, onu çağıracaklar diye düşünmüştüm. Her başarılı erkeğin arkasında onun yakasına yapışmış bir kadın vardır.
 

İlgili Haberler

Medya

Serdar Cebe'nin yeni adresi belli oldu

Medya

Turkuvaz Medya'da çok sayıda kişiyi işten çıkardı

Medya

BBC muhabiri, Türk medyasındaki yalan ve komplo haberleri yazdı

Medya

Deniz Zeyrek'in yeni adresi belli oldu

Medya

Jet Sosyete dizisinde olay sansür

Medya

Fatih Altaylı, Adnan Oktar'a kızgın: Bana bir daha mektup yazma

Medya

Gazeteci Ali Ergin Demirhan gözaltına alındı

Medya

Kürşat Bumin hayata veda etti

Medya

Karar Gazetesi: Baskılarla karşı karşıyayız

Medya

Can Ataklı'dan 'Hüsnü Mahalli' tepkisi!

Medya

Akit'i 10 Kasım'da mide ağrısı tutuyor... Yine aynısını yaptı!

Medya

Ahmet Hakan: Ben seni hayli geç keşfettim Atam