unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

YAZARLAR

Tüm Yazıları Cüneyt Ayral

Bu mu demokratik seçim?

06.05.2018 18:15

Demokrasi havariliği yapan AKP ve genel başkanı seçimlerin demokratik olduğunu söylüyor ama halkın ödediği vergilerle ayakta duran TRT muhalefetin toplantılarını canlı olarak vermiyor! Yurt dışında yaşıyorum. TRTye telefon ettim, neden böyle yaptıklarını sormak için.

Telefon açılmıyor bile…
CNNTÜRKü aradım, haber merkezinde bir kızcağız çıktı telefona, sesi titrek, ne diyeceğini bilmiyor, karşısındakinin 50 yılı aşmış bir gazeteci olduğunun da elbette farkında değil, efendim, bize muhalefetten canlı görüntü gelmiyor diye saçma sapan bir cevap veriyor.

Bugün muhalefeti görmezden gelenler yarın kapısında nöbet tutup haber peşinde koşacaklar, utanmayacaklar mı? Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) internet sitesinden mesaj gönderdim. Fransada yaşayanların cumhurbaşkanlığı adayları için nerede imza verebileceklerini sordum. İki tane cevap geldi.

Bir tanesinde: 4982 sayılı Bilgi Edinme Kanunu çerçevesinde yapmış olduğunuz başvuru formu incelenmiştir. Talebe konu hususlar Yüksek Seçim Kurulunun 26/04/2018 tarih 292 sayılı kararında düzenlenmiş, resmi
internet sitemiz olan www.ysk.gov.tr adresinde yayınlanmıştır. Bilginize sunulur. diye yazmışlar. Bir diğer cevapta da: Saniye Çakar adlı memur Ankarada bulunan Yurt dışı ilçe seçim kuruluna başvurmanız gerekmektedir. telefon no 312 2312651 İyi çalışmalar. diye yazmış.

Verdiği telefon numarasını aradım, bana verdikleri cevap şahsen Ankaraya Yurt dışı ilçe seçim kuruluna başvurmam gerektiği oldu.

Anlayacağınız benim TC Nüfus Kağıdı taşıyor olmamın hiç bir değeri yok, çünkü
demokratik haklarımı kullanamıyorum.

Bugünkü hükümet bu ayıbının hesabını nasıl ve ne zaman verecek?

Devlet memuru statüsünde olan Cumhurbaşkanı devletin tüm olanaklarını kullanarak meydan meydan dolaşacak, Belediyeler otobüslerini Cumhurbaşkanını dinlemeye gidecek olanlara tahsis edecek, ama muhaliflerin hiç birisi bu olanakları kullanamayacak. Bunun da adı demokrasi olacak, öyle mi? 

AKPnin ak trolleri sosyal medyada ağza alınamayacak terbiyesizce küfürlerle saldırıyorlar. Yalan yanlış bilgilerle insanların akıllarını karıştırmayı deniyorlar, ama artık insanlar üzerlerindeki korkuyu attılar, ne olacaksa olsun, bunun sonu diye çıktılar yola, çünkü AKPnin iktidarı ve Cumhurbaşkanının diktatörce sürdürdüğü tavrı, küfürle yürüttüğü seçim kampanyası insanların yaşama sevincini çoktan yok etti, insanlar komşularını sorgular oldular, birlikte yaşama ve huzur kavramları yok edildi, bu yüzden de insanlar artık DUR demenin zamanı geldiğini görüyorlar.

Ressam Abidin Dinonun 103 yaşında ölen (2013) eşi Güzin Dino Paristeki evinde 70 li yılların sonunda bir sohbetimizde benim ne olacak bu memleketin hali? Soruma yanıt olarak Sen telaş etme genç adam, Anadolu insanının sağ duyusuna inan, onlar günü gelince gereken cevabı vermesini bilir demişti.

Anadolunun ve Trakyanın insanları artık uyandılar, bundan sonra onları gütmek pek de kolay olmayacak…

 

 

Eğitim