darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

AKP'nin İzmir adayı belli oldu

AKP'de Erdoğan'a yalvaran isimleri açıkladı!

Video | Atatürk düşmanı püsküllü, Hz. Hüseyin'in katilini böyle savundu: 'Yezid'e sövmeyin'

İbrahim Kalın'dan Devlet Bahçeli'ye 'hediye' uçak yanıtı

Prof. Dr. Emre Kongar: Emekliliğimizin güvencesi SGK'yı satıyorlar!

Beşar Esad; 'Terör akrep gibidir, cebinize koyarsanız, ilk fırsatta sizi sokacaktır' demişti

Atatürk Havalimanı'nda 41 kişinin hayatını kaybettiği, yüzlerce kinin yaralandığı saldırının yankıları sürüyor. Saldırının IŞİD tarafından gerçekleştirildiği Emniyet kaynaklarından ve resmi ağızlardan da ifade edildi. 

ESAD UYARMIŞTI

Saldırının yankıları devam ederken, ABC Gazetesi yaklaşık 6 yıldır İslamcı terörün hedefi olan Suriye Lideri Beşar Esad'ın 4 Ekim 2013 tarihinde  Türkiye'ye yaptığı uyarıyı hatırlatıyor. 

2013 yılının Ekim ayında o dönem Halk TV spikeri olan Ece Zereycan ve gazeteci Ömer Ödemiş Beşar Esad'ın evine konuk olmuş ve bir röpörtaj gerçekleştirmişti. O dönem kamuoyunda infial yaratan röpörtajda Esad, Türkiye'yi uyarmış ve terör gruplarıyla arasına mesafe koyması gerektiğini belirtmişti. 

Beşar Esad'ın o gün söyledikleri bugüne adeta ayna tutuyor. Esad, "Terörü bir kart gibi cebinize koyamazsınız, çünkü terör akrep gibidir. Cebinize koyarsanız, ilk fırsatta sizi sokacaktır" demişti. 

'SURİYE ALEVLER İÇİNDEYKEN, TÜRKİYE'DE ESENLİK OLMAZ'

İşte o röpörtajdan bir bölüm; 

"Bu radikal ideolojiler temelde ülkeleri ya da sınırları tanımazlar. Halkları da kabullenmezler. Yalnızca bu ideolojiye sahip olanları kabul ederler. Şayet bu ideolojiye sahip olan Asya’nın en doğusunda olsa bile onlar gore kardeş sayılır. Ama bu bölgede bu ideolojiye sahip olmayan herhangi biri onlara göre öldürülmelidir. Onlar açısından Suriye ile Türkiye arasında fark yoktur. Bu ideolojiye sahip olanlara göre onlar bu bölgede yayılmalı ve Radikal İslami devletlerini kurmak için bulundukları bölgeyi genişletme gereğine inanırlar. Onlar ancak bu şekilde Allah’ın rızasını alacaklarını düşünürler. Ancak bir rastlantı olarak iki gün önce uluslararası medya ; Suriye'nin kuzeyinde bulunan kimi radikal terör gruplarının, kendi değimleriyle Türkiye'yi kafirlerden kurtarmak için Türkiye'de cihat başlatmaya ilişkin haberler çıkmaya başladı. Dolayısıyla bu ideolojiye toplumu yakan bir alev olarak bakarsak bu alevin genişleyerek ateşe dönüşeceği kesindir. Yanı Suriye'nin alevler içinde olduğu bir zamanda Türkiye'nin esenlik içinde ve rahat olarak kalması mümkün değildir. Bu imkânsızdır. Nitekim Sizler de Suriye'deki krizin yansımalarını hissetmeye başladınız. Benzer şey Irak, Lübnan, Ürdün ve tüm komşular için geçerlidir. Bu konuyu fazla düşünmeye gerek yoktur. Gerçek şu ki bu teröristlerin bir kısmı Suriye toprakları, bir kısmı da Türkiye sınırlarında mevcuttur. Suriye'nin kuzeyindeki çatışmalarında da onlara ateş desteği sağlanmaktadır. Türkiye sınırlarının farklı bölgelerinden girmek için manevralarda bulunup gerek ordu gerekse halka saldırıyorlar. Yakın gelecekte bu teröristlerin Türkiye'ye etkileri olacak ve Türkiye bunun bedeli ağır ödeyecektir. Terörü bir kart gibi cebininize koymanız mümkün değildir. Çünkü terör akrep gibidir, cebininize koyduğunda ilk fırsatta seni ısıracaktır.'

İlgili Haberler

Güncel

3. Havalimanı Erdoğan'ın dediği tarihte açılmayacak!

Güncel

Tarım işçilerini taşıyan minibüs devrildi: Yaralılar var

Güncel

'Kriz psikolojik' diyorlar! Çocuğuna okul kıyafeti alamayan baba intihar etti

Güncel

Ankaralılar yarına dikkat!

Güncel

Umumi tuvalete dolardaki artış nedeniyle yüzde 50 zam geldi!

Güncel

Prof. Dr. Emre Kongar: Emekliliğimizin güvencesi SGK'yı satıyorlar!

Güncel

Ev sahibi kiracı kavgasında kan aktı: Ölü ve yaralılar var

Güncel

'Doktorum' diyerek çocukların fotoğrafını isteyen şüpheli hakkında yeni gelişme

Güncel

İş cinayetlerine karşı eylem yapmışlardı, tutuklandılar! 3. Havalimanı inşaatında bir iş kazası daha

Güncel

Rekabet Kurulu'ndan TMMOB'a soruşturma

Güncel

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Bilgiyi ihraç etmemiz gerekiyor

Güncel

Bilal Erdoğan: Yeter ki milletimiz okçuluk ve güreşe ilgi göstersin