unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Beşiktas Kupasız Şampiyon

Ali Kaya Soysal
Osmanlıspor ile oynanan son lig maçından sonra kupayı stada göndermeyen federasyonu kınamıştım. Dün akşam ise, son resmi maç olmasına rağmen kupa yine verilmedi şampiyona. Bu nasıl bir uygulama eksikliğidir, anlamakta güçlük çekiyorum. Sonuç olarak Beşiktas stadsız oynayıp şampiyon olarak bir ilki gerçekleştirirken, kupasını resmi maçta alamayan tek takım olma unvanını da elde etti, bravo doğrusu!

Beşiktaş'ın şampiyonluğunu Pazartesi yayınlanan yazımda kutlamış, ne denli  zorluklardan sonra bu başarıya ulaştıklarını anlatmış ve takdir etmiştim. Şenol Güneş de bunlardan payını almıştı hak ederek. Ancak dün sahaya sürdüğü ilk onbiri görunce şaşkınlık yaşadım

Takım Konya'ya şampiyon etiketiyle geliyor, statta binlerce Konyalı Beşiktaşlı, televizyonlarının başında da milyonlar, nihayet gerginlikten uzak bir maç izleyecek olmanın keyfini çıkaracaklar. Ama Hoca as kadrosundan uzak 11'le maça çıkıyor. Son 3 sezonda bazı maçlarını Konya'da oynayarak kentteki siyah-beyaz gönüllülerinin  desteğini alan Şenol Güneş bana göre bu kitleye saygısızlık yapmıştır, keza televizyon başındakilere de. Kusura bakmasın, benim değerlendirmem bu yönde.

Uzun yıllardır özellikle Avrupa liglerinde şampiyonluğu garantileyen takımların son maçlarını izlerim, hiç böyle bir uygulamaya tanık olmadım..Şampiyonlukta en çok ter dökmüş, emek vermiş oyunculardan kurulu kadro sahaya çıkar, onurlandırılır, alkışlatılır, maç içinde de 3 futbolcu daha sokularak bir manada onlara da teşekkur edilmiş olur.

Kartalların en mutlu gününde daha fazla negatif yazmak istemiyorum ama Şenol Hoca'nın bu tip konularda ufkunu genişletmesi gerektiğini düşünüyorum.

Tekrar tebrikler "kupasız Beşiktaş"
 Çok Okunanlar

'Adnan Oktar'ın isteyip de elde edemediği tek kadın benim'

Merdan Yanardağ'dan kritik 15 Temmuz yorumu

Sayın Başkan...

Koç Üniversitesi'nden duyuru: Üç kişinin ilişiği kesildi!

Mehmet Akif'in torunundan İsmail Kahraman'a tepki!

İlgili Haberler

Spor

Dünya Kupası'nın 'en'leri belli oldu

Spor

Tour de France'ın 9. etabını Degenkolb kazandı

Spor

Dünya Kupası Fransa'nın!

Spor

Fenerbahçe'de sıcak gelişme!

Spor

Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde şampiyon belli oldu!

Spor

Tartışma bitmiyor: Türkler milli takımda olmak zorunda mı?

Spor

Dünya Kupası'nda final günü: Fransa-Hırvatistan maçının ilk 11'leri

Spor

Aatif Chahechouhe: 'Fenerbahçe'den ayrılmayı düşünmek bile istemiyorum'

Spor

Burak Yılmaz kamptan ayrıldı

Spor

Resmen açıkladı! 'Beşiktaş'tan teklif aldım'

Spor

Dünya Kupası'nda final günü

Spor

David Badia Fenerbahçe'de