Çok Okunanlar

Türkeş 'Fesli Kadir' için ne demişti?

Yandaşların 'Atatürk' yalanı bitmiyor... Gerçek saniyeler içinde ortaya çıktı!

Nagehan Alçı, AKP'nin İstanbul ve Ankara adayını açıkladı

ADD Başkanı Süheyl Batum'a Fenerbahçe'den istifa çağrısı

CHP'de 140 belediye başkan adayı belli oldu

Beşiktaş'ta balıkçıda kadınlara toplu dayak

8 Mart Dünya Kadınlar Günü yaklaşırken, İstanbul'un göbeğinde yaşandığı iddia edilen kadına şiddet olayıyla sosyal medya sarsıldı. 

Hürriyet'ten Elvan Yarma'nın aktardığı habere göre, Beşiktaş'ta ünlü bir balıkçıda eğlenen kadınlar gecenin sonunda 715 lira fazla gelen hesap sebebiyle mekan çalışanları tarafından alıkonulup, darp edildiklerini iddia etti. 

Sosyal medyada hızla yayılan ve büyük tepki çeken olayı, mekan çalışanlarının şiddetine maruz kalan T. Ö. şu sözlerle anlattı: 

“Şimdi size çok güzel başlayan bir gecenin bir balıkçıda nasıl kabusa döndüğünü anlatacağım. Her arkadaş grubu gibi biz de ayda bir toplanıp, rakı içeriz. Dün gece, her ay olduğu gibi yine buluştuk. Rezervasyonumuzun olduğu masaya oturduk.  Sayımız belli, telefonda alakart olursa ne olur, fiks menü olursa ne olur konuşmuşuz. Tercihlerimizi belirtmişiz, hiçbir sıkıntı yok. Aradan zaman geçti, siparişler verildi, yemeğe başlandı. Garson gelip “Bazı mezeler fikse dahil değil' dedi. “Hangileri?' dedik gösterdiler “Tamam, bu 3 mezeyi de hesaba eklersin ' dedi. Buraya kadar her şey normal…

Yanımıza uğrayan arkadaşlarımız oldu, erken kalkanlar oldu, herkes hesabını ödedi. Kredi kartı ile ödeyenler fişlerini bize bıraktılar. Neyse gelelim gecenin sonunda yaşanan çirkinliğe… Hesabı istedik, geldi. Fark ettik ki hesap yanlış ama öyle böyle değil hem de tam tamına 715 TL fazla! 

beskiktas-dayak.jpg

GARSON: "O FARK BİZİM SERVİS BEDELİMİZ"

Tabii hemen adisyonu istedik ancak adisyonda da bir tuhaflık var. Tuhaflığı hemen açıklayayım; öncelikle adisyonda sadece 2 kalem var, 20 bira ve bir şişe rakı, fikse girmeyen 3 meze adisyonda yok… Herkesin rakı içtiği bir masada bu kadar biranın tüketilmesi mümkün değil. Hemen dönüp fotoğraflara baktık (çok fotoğraf çeken bir grubuz), kim bira içmiş tespit ettik. Elimizdeki kredi kartı fişlerinden de anladık ki 3 kişi bira içmiş ve ödemiş. Masada başka bira içen yok, herkes rakı içmiş. Bira içenler de (uğrayıp kalkan arkadaşlarımız) toplamda 6 bira içmiş. Yani 20 biranın içilmesi mümkün değil (bu arada mekana önerimiz şu oldu kamera kayıtlarına bakalım ancak kamera sistemi yokmuş). Ardından adisyonda yazan diğer şeye dönelim bir şişe rakı. Onu da 190 TL olarak yazmışlar. Dönüp söyledik haliyle biz bunun farkını ödeyeceğiz, sizinle böyle konuştuk ve onayladınız diye. İnkar etmeye başladılar. Şimdi sakin kafayla yine bir hesap yapalım; 3 meze tabağı 20 liradan desek 60 TL, 190 TL bir şişe rakı, 20 tane bira (hadi diyelim içilmiş olsun, bira 10 TL imiş) 200 TL; 450 TL eder. Yani 715 TL gibi bir rakama yine ulaşamıyoruz. 265 TL yine fazla, yine fazla… Nedir bu diyoruz şef garson geliyor ve diyor ki "O da bizim servis bedelimiz!"

“KAPILARI KAPATTILAR, ŞEF GARSON KAFAMA BARDAK ATTI'

Aramızda avukat arkadaşımız var, ona danışıyoruz ve hemen polisi arıyoruz. Biz polisi arayınca şef garson “Asıl ben sizi şikayet ederim' deyip beni tartaklıyor. Masadaki herkes olayı anlamaya çalışırken birden balıkçının kapıları kapatılıyor ve yine aynı şef garson kafama bardak atıyor. Neden polisi aramışmışız! Biz polisi aramaya devam ediyoruz, aradan 20-25 dakika geçiyor. Darp edildiğimizi, mahsur tutulduğumuzu ve hesabın yanlış geldiğini söylememize rağmen polis gelmiyor. İnanır mısınız bir saate yakın süren bu olay sırasında bir tane polis gelmedi. Beşiktaş meydandayız, İstanbul’un göbeğinde…

Kapıları nasıl kapatırsınız, bizi nasıl mahsur tutarsınız derken biri geliyor. Balıkçıda yetkili biri bulduk diye hemen konuşmaya başlıyoruz ancak kapılar hala kapalı! Şef garson başka arkadaşlarımı da darp etmeye çalışıyor. Ön tarafta yetkili kişiyle sakin sakin konuyu çözmeye çalışan (bu arada yetkili ile konu çözülüyor, para ödenmeyecek çünkü tutarsız bulunuyor böyle bir açık çıkması) arkadaşlarımın yanından ayrılıyor arkada ne olup bittiğine bakmaya gidiyorum.

“GARSON R. Y. 'NE OLDU ÇOK MU ACIDI’ DİYEREK BENİ DARP ETTİ'

O sırada şef garson R. Y. gülerek bana “Ne oldu çok mu acıdı' diyor. Yani hem beni darp ediyor hem de pişkin pişkin yaptığı şeyden utanmadan benimle dalga geçiyor… İşte o sırada bende ipler kopuyor, onu boğazından yakalıyorum ve içki dolabına yapıştırıyorum. Arkadaşlarım araya giriyor, bir şekilde kapıyı açıyoruz inanın o bölümü hatırlamıyorum, çok sinirliydim. Başka bir mekana geçip oturuyoruz, sakinleşmeye çalışıyoruz. Fakat bir bakıyoruz ki eksiğiz. Tam nerede iki arkadaşımız derken telefonumuza mesaj geliyor. Arkadaşlarımızı, beni darp edip üzerine dalga geçen şef garson R.Y. ve diğer 3 garson tarafından tartaklamaya devam ediyor, kapılar kapalı mahsur tutuluyor! Bir bölümümüz hemen arkadaşlarımızı almaya gidiyor ancak yine şiddete maruz kalıyor. İki arkadaşımızı zar zor mekandan alıyoruz. Polisi devamlı aramamıza rağmen gelmiyor. Şikayetçi olacağız, olamıyoruz. Darp ediliyoruz, kendimizi korumaya çalışıyoruz, kapılar üzerimize kitleniyor, rehin tutuluyoruz. Ve tüm bunlar Beşiktaş’ın göbeğinde oluyor…'

SOSYAL MEDYADA KADINA TACİZ SÜRÜYOR

Bugün savcılığa şikayette bulunacaklarını söyleyen D. P. ve arkadaşları, garson R. Y. tarafından sosyal medya hesaplarına ekleme talebinin geldiğini ve tacizin sosyal medyada hala devam ettiğini ifade ettiler.

sosyal-medya.jpg

İlgili Haberler

3.Sayfa

Mardin'de 70 öğrenci hastaneye kaldırıldı

3.Sayfa

Kuyumcu, dükkanına giren soyguncuyu silahla kovaladı

3.Sayfa

‘Oynamadı' diye eşini öldüren koca tutuklandı

3.Sayfa

Çöpleri 'billboard'a astılar

3.Sayfa

Tartıştığı babasını bıçakladı

3.Sayfa

Kağıthane'de yangın

3.Sayfa

Anestezi teknisyeni hastanede ölü bulundu!

3.Sayfa

Beyoğlu'nda trafik tartışmasında zabıtaya bıçaklı saldırı

3.Sayfa

'Yanlışlıkla faturanızı ödedik' deyip dolandırdılar

3.Sayfa

Yalıda kadına işkence dehşeti

3.Sayfa

Kedisini beslemesine izin vermeyince, ev sahibini öldürdü

3.Sayfa

Dini nikahlı eşini, dans etmediği için öldürdü!