unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Bilal Erdoğan: Eşimden sonra en çok görüştüğüm kişi Ensar Vakfı Başkanı

Bilal Erdoğan'ın daha önce "Vakıf çalışmalarıyla ve STK temsilcileri ile sürekli istişare halindeyim. Eşimden sonra en çok görüştüğüm kişi ise Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu’dur' dediği öğrenildi.

Karaman’da Ensar Vakfı ve Karaman Anadolu İmam Hatip ve İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği’ne yakın kişilerin kiraladığı evlerde kaldıkları öne sürülen 10 erkek öğrenciye cinsel tacizde bulunan sınıf öğretmeni için 600 yıl hapis istendi.

Tutuklanan Muammer B.’nin kurs verdiği evlerden ikisinin sahibi olduğu ortaya çıkan Ensar Vakfı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın da yakın olduğu kurumlardan.

'KATKIDA BULUNUN'

Diken'den Burcu Karakaş'ın haberine göre, Ensar Vakfı’nın internet sitesinde TÜRGEV Yönetim Kurulu üyesi Bilal Erdoğan’ın vakfın birçok açılışına katıldığı görülüyor. TÜRGEV’in vakfa geçen sene bina yurt olarak yedi bina tahsis ettiği biliniyor.

Ensar Vakfı’nın 27 Mart 2015’te Beykoz’daki şube açılışına katılan Bilal Erdoğan, yolsuzluk ve rüşvet iddialarıyla gündeme gelen TÜRGEV için destek çağrısında bulunarak, “Benim bundan sonra kendilerine ve yakınlarına Ensar Vakfı’nın çalışmalarında yer almalarını ve maddi manevi katkıda bulunmalarını rica ediyorum. Sadece Ensar Vakfımız değil, İlim Yayma Cemiyetimiz ve TÜRGEV’imiz gibi çalışmalarına devam eden nice kuruluşlarımız için lütfen zaman ayırın, katkıda bulunun' demişti.

Bilal Erdoğan Ensar Vakfı’nın Bahçelievler şubesinin açılışında yaptığı konuşmada da, vakıf başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu ile yakınlığından bahsetmişti. Erdoğan, “Devletimiz halkımızın yaşamını kolaylaştırmak için birçok çalışma yaptı. Sivil toplum kuruluşlarının çalışmaları olmadan kamunun yaptıkları ve yapacağı hiçbir zaman yeterli olmaz. Vakıf ve STK çalışmaları tam da bu nedenden halkımız için çok önemlidir. Vakıf çalışmalarıyla ve STK temsilcileri ile sürekli istişare halindeyim. Eşimden sonra en çok görüştüğüm kişi ise Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu’dur' diye konuştu.

Karaman’daki skandalın patlak vermesinin ardından hükümet kanadından gelen açıklamalar, çocukların yararını gözetmekten ziyade, vakfın itibarını korumaya yönelik olmuştu.

AKP Muğla Milletvekili Nihat Öztürk önceki gün vakfa sahip çıkılması gerektiği yönünde bir açıklama yapmıştı. Öztürk, bir 'hazımsızlık’ yaşandığını savunarak, “Biz inadına Ensar Vakfı’na destek olmaya devam edeceğiz' demişti.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu da bugün, “Buna bir kere rastlanmış olması, hizmetleriyle ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz' diye konuşmuştu.Çok Okunanlar

10 bin bekçi neden alındı? Cevabına inanamayacaksınız

Yeni Türkiye: Atatürk'e Anıtkabir'de büyük hakaret!

'O eskort kız aklımdan çıkmıyor'

Fitch, 7 şirketin notunu düşürdü

JP Morgan'dan AKP'ye rest: Damadın çok fazla zamanı yok

İlgili Haberler

Güncel

HDP'li Bilgen'den 'Vicdani ret' açıklaması

Güncel

15 yaşındaki çocuğu bıçaklayan özel güvenlik, mahkemeye çıkmadan serbest kaldı

Güncel

Melih Gökçek'ten tarihi çark!

Güncel

AKP'liler görevde: 'Atatürk'e küfreden çarşaflı' provokasyonu

Güncel

DİSK'ten OHAL raporu: İşte bilanço

Güncel

Bartın'da sahile varil vurdu

Güncel

YÖK kendisine verilen 'ihraç yetkisine' karşı çıktı!

Güncel

Berberoğlu'nun eşi: Üzüldüm, o da üzülecek ama destekliyorum

Güncel

'Atatürkçülük anayasadan kaldırılmalı' diyen yandaş yazar TSK'dan bu yüzden ihraç edilmiş

Güncel

Bursa'da seyir halindeki yolcu otobüsü yandı

Güncel

Kliması bozulan ve yolcuları fenalık geçiren uçak pist başından geri döndü

Güncel

Türkiye genelinde operasyon: 489 gözaltı