darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelen yardımın karşılığı ortaya çıktı

Merdan Yanardağ: Aynı gemide değiliz!

AKP'nin Anayasa taslağını hazırlayan isimden Berberoğlu itirafı

Hem cinsiyetçi hem saçmalama uzmanı: Yandaş yazardan skandal yazı

SPK'den Demirören'e 264 milyonluk kur muafiyeti

Binali Yıldırım: Alçakların, teröristlerin hepsini yok edeceğiz

Kilis'te sığınmacılara konuşan Başbakan Binali Yıldırım, "Size bunları yaşatanlara bunun hesabını dünya sağır olsa da soracak olan ülkenin adı Türkiye'dir. Bu sabilerin, bu gençlerin, bu hanımefendilerin, beyefendilerin çektiklerinin hesabını dünya veremiyor. Sevgili gençler çok çalışacağız. Ülkelerimizi kalkındırmak için, kardeşliğimizi artırmak için el ele vereceğiz" dedi.

"5-6 yıldır yerinden yurdundan ayrı kalmanın ne demek olduğunu çok iyi anlıyoruz" diyen Yıldırım "ama burada kardeşlerinizin arasındasınız. Sizin acınız bizim acımızdır. Her zaman yanınızda olacağız" şeklinde konuştu.

'ÇATIŞMALAR DURDURULDU'

Ateşkese yönelik açıklamalar yapan Yıldırım, şunları söyledi:

"Uzun süre devam eden çatışmalar durduruldu. Bu ateşkesin devam etmesi için bu acıların artık bir daha yaşanmaması için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan çok büyük çaba sarf etti. Aynı zamanda Rusya ve diğer ülkelerle uzun süren müzakareler sonunda bir başlangıç yaptık. İnşallah bu ateşkes kalıcı hale gelir, hepinizin memleketlerinize huzur içinde dönme imkanı doğar. Kapımız, soframız, gönüllerimiz daima sizlere, kardeşlerimize açık oldu. Bundan sonra da açık olmaya devam edecek. "

'HALEP'İN NASIL TARUMAR EDİLDİĞİNİ...'

Suriye ordusu tarafından cihatçıların elinden kurtarılan Halep'e yönelik açıklamalar yapan Yıldırım, durumdan rahatsızlığını şöyle dile getirdi:

"Nasıl bir zulüm yaşadığınızı, hangi acıları çektiğinizi çok iyi biliyoruz. Halep'in nasıl tarumar edildiğini, nasıl insanların hayatına son verildiğini, nasıl Haleplilerin göç etmek zorunda kaldığını çok iyi biliyoruz. Şunu bilin ki zulüm ile abad olunmaz. Zalimler eninde sonunda hesabını verirler. Bizim için Konya neyse, Şanlıurfa neyse, Kilis neyse Halep de odur. 

Türkiye Halep'te 46 bin kardeşimizi çıkarıp selama erdirmeye çalışırken maalesef batılı ülkeler Halep'teki, Suriye'deki zulme seyirci kaldılar, hiçbir şey yapamadılar. 46 bin Halepli kardeşimizi katliamdan kurtardık, onları İdlib'de güvenli bir bölgeye taşıdık. Her türlü ihtiyaçları temin ediliyor."

'ALÇAKLARIN, TERÖRİSTLERİN HEPSİNİ YOK EDECEĞİZ'

"Alçakların, teröristlerin hepsini yok edeceğiz" diyen Binali Yıldırım, Suriyeli sığınmacılara seslenerek şunları söyledi:

"Dünyada her beş mülteciden biri Suriyeli. Türkiye, Suriye'yi terk etmek zorunda kalan mülteci kardeşlerimizden her beş yüzünden 3'üne ev sahipliği yapıyor. Bundan da büyük mutluluk duyuyoruz. Ne yazık ki yıllardır devam eden savaşta 500 bin Suriyeli kardeşimiz hayatını kaybetti. 2 milyondan fazla Suriyeli kardeşimiz yaralandı. "

İlgili Haberler

Politika

Araç kiralama devinden iflas erteleme talebi

Politika

CHP lideri Kılıçdaroğlu'dan bayram mesajı

Politika

'Bayrama da tecritte giriyorlar'

Politika

Komünist Başkan: Artık yazmaya, söylemeye utanır oldum

Politika

Özgür Özel: İsminde milliyetçilik olan parti 7 liradan dolar bozdurdu

Politika

Devlet Bahçeli'den ABD açıklaması

Politika

AKP'nin kadrolaşma sistemi: Vekil olamadıysan bürokrat ol

Politika

Tutuklu Osman Kavala'dan mektup: Dikkatimi çeken bir ifade var…

Politika

Katar'dan gelen yardımın karşılığı ortaya çıktı

Politika

Cumhurbaşkanlığı'ndan ABD Büyükelçiliği'ne yapılan saldırıya ilişkin açıklama

Politika

HDP'den BM'ye 'baş sağlığı' mesajı

Politika

İnce: Ülkemizi IMF'ye muhtaç duruma düşürecekler