Çok Okunanlar

'Hanımefendi danışmanı'ndan Atatürk düşmanına: 'Yanındayız kardeşim'

'İstanbul'un AKP adayı artık belli'

Mansur Yavaş, adaylığına ilişkin 'doğru haberi' paylaştı

Fatih Erbakan'dan Saadet Partisi'ne 'darbe'

MHP'li başkan adayından rakiplerine: Elleriyle mezar kazmaya başlasınlar

Binali Yıldırım: Bu ateş sizi de yakacak

Başbakan Binali Yıldırım, AKP İzmir İl Başkanlığı'ndaki bayramlaşmanın ardından partililere hitap etti. Göreve geldiği gün söylediği "Dostlarımızı artıracağız, düşmanlarımızı azaltacağız" sözünü anımsatan Başbakan, Rusya ve İsrail ile sorunların halledildiğini söyledi. Batı'ya mesaj veren Başbakan, "Bu ateş sizi de yakacak. O esrar, kenevir sizin nesillerinizi yok etmek için, uyuşturucu müptelası yapmak için orada" dedi.

Başbakan'ın konuşmasından satırbaşları:

'SORUNLARI HALLEDİYORUZ'

"Bayramlar kardeşlik demektir. Toplumun birbiriyle kucaklaşması demektir. Ayrılıkların sona erdiği, huzurun doruğa ulaştığı müstesna günlerdir. Etrafımıza bir bakalım. İlişkilerimizde neredeyiz, nereye geldik. Göreve gelirken dedik ki, dostluklarımızı artıracağız, düşmanlıkları azalyacağız. Bunu anlamadılar. Bu coğrafya zor bir coğrafya bu sorunların üstesinden gelebilmek için Türkiye'nin güçlü olması lazım. Eğer Türkiye güçlü olursa Ortadoğu güçlü olur, Balkanlar güçlü olur. Onun için sorunlu olduğumuz ülkelerle sorunlarımızı hallediyoruz. Rusya ile, İsrail ile sorunumuzu sona erdirdik. Gazze'de insanlık dramı yaşayan kardeşlerimizin imdadına anında yetiştik. Oradaki çocuklara Türkiye bayram sevincini yaşattı.

'BU ATEŞ SİZİ DE YAKACAK'

Terörü Türkiye'nin gündeminden çıkaracağız. Şehirleri temizledik, şimdi de kırsalı temizliyoruz. Eli kanlı teröristlerin sırtını sıvazlayanları da biliyoruz, onları da takip ediyoruz.

Geçen gün Lice'de bir operasyon yapıldı. Terör ile mücadele kapsamında bir operasyon yapıldı. Ben terör gruplarına onun yandaşlarına göz kırpan batılı dostlarımıza sesleniyorum. Bu ateş sizi de yakacak. O esrar, kenevir sizin nesillerinizi yok etmek için, uyuşturucu müptelası yapmak için orada. Bu mücadeleye kayıtsız kalacağınıza gelin terörle mücadelede bir olalım, insanlık vazifemizi yapalım. Bu terörün dini yok. Bunların hiçbir kutsalı yok.

PKK'sı da, YPG'si de onların uzantısının da hesabı görülecek. 78 milyon, doğuda yaşayan, batıda yaşayan hepsi kardeştir. Bunların aralarına fitne sokanlar kalleştir, katildir.

'PARALEL YAMULDU'

(Paralel yapı aleyhine atılan sloganlar üzerine) Paralel yamuldu, dinleyecek hali mi kaldı? Hiç kimse Türkiye ile bilek güreşi yapamaz. Hepsinin defterini dürmek boynumuzun borcudur. "

 

İlgili Haberler

Politika

Yıldırım, damada 'başarılı evliliğin sırrı'nı verdi: İtaat et, rahat et

Politika

AKP'li Osman Aşkın Bak, NATO PA Başkan Yardımcılığına seçildi

Politika

Çavuşoğlu: Müslümanlara karşı nefret artıyor

Politika

Andriy Shevchenko: Mücadele değil, dostluk maçı

Politika

Hollanda'nın eski Başkonsolosu: Avrupa, Osman Kavala için Türkiye'ye baskı yapmalı

Politika

Berat Albayrak'tan TürkAkım açıklaması

Politika

MHP'de 30 ilçenin belediye başkan adayı belli oldu

Politika

'Reis' filminde Emine Erdoğan'ı canlandırmıştı, AKP'den adaylığını açıkladı

Politika

Aydın Doğan'dan Erdoğan'a ziyaret: Satın almak istediği bankayı konuştular

Politika

Muhsin Yazıcıoğlu'nun koruması AKP'den aday adayı

Politika

CHP Bursa'da 9 ilçe belediye başkanı adayını basına tanıttı

Politika

TürkAkım Projesi Töreni'nde ortak açıklama