darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Başkanlık Sistemi sona erdi'

'Piyasalara saldırının en büyüğü geliyor'

Tıp uzmanı, bahçesinde yaşadığı hastanenin bankında ölü bulundu

Gerici kustu: TL'den Mustafa Kemal'in resmini kaldırıp yerine Şeyh Said'i koyalım

Abdulkadir Selvi'den Brunson iddiası

Bir CHP'liye daha 'Erdoğan'a hakaret' cezası

CHP PM Üyesi Sera Kadıgil'den sonra CHP Kütahya eski Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Öztürk de Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla 7080 TL para cezasına çarptırıldı.

Berkin Elvan'ın ölümü üzerine Kütahya'da yapılan yürüyüşte "Katil, Hırsız Erdoğan" diye bağırdığı için hakkında soruşturma açılan Öztürk'ün mahkemesi dün Kütahya 5.Asliye Ceza Hukuk Mahkemesi'nde görüldü.  Öztürk'ün avukatlığını da CHP Üsküdar İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Onur Cingil üstlendi.

Öztürk savunmasında, hükümetin gezi direnişinde ve sonrasında yaşanan olaylarda sorumlu olduğunu ve dönemin Başbakanı'nın "Emri ben verdim" demesiyle ülkede infial oluştuğunu verilen tepkilerin normal ve siyasal eleştiri olarak kabul edilmesini istedi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin kararlarına göre de eylemin hakaret kabul edilemeyeceğini belirerek, beraat talep etmesine rağmen para cezasına çarptırıldı.

Verilen ceza sonrasında İbrahim Öztürk şu açıklamayı yaptı: 

"Hiçbir koşulda mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz, ne Berkin'i, ne Ali İsmail'i ne Özgecan'ı, ne Dilek Doğan'ı, ne Ankara Gar'ını, ne verdiğimiz şehitlerimizi ne de bu ülkenin geleceği olan biz gençlere çektirdiklerinizi ve yaşattıklarınızı unutmayacağız, unutturmayacağız. İstihbarat bizleri takip ettiği kadar terör saldırısı yapması muhtemel şüphelileri takip etseydi, bugün terhisine sayılı günler kala Şehit olan kardeşlerimiz bugün, annelerinin, eşlerinin, çocuklarının yanında olurdu. Basit bir hakaret davasını titizlikle inceleyen hukuk sistemimiz,bizlerin soruşturmasına uyguladığı özeni Eşref Bitlis'in, Uğur Mumcu'nun, Madımak'ta yanan canların davalarında gösterseydi, bugün bu davalar hakkında zaman aşımı verilmezdi.

Faili meçhul cinayet olmazdı.Suçlular aramızda dolaşıyor olmadı,bugün Ankara kana bulanmış olmazdı. Kütahya'da aynı davadan 35 arkadaşımızın beraat etmesi (olması gereken de budur) ve benim ceza almam bizlere manidar gelmekle birlikte, çıkan sonucun ciddiyetini sorgulamamıza neden olmuştur. Bu yola bilerek girdik ve yol bitmeden geri dönmeyeceğiz. Ulusal kurtuluş mücadelesini kazanmış bir milletin torunları olarak vazifeden ve sorumluluktan kaçma gibi bir lüksümüz yoktur.Mustafa Kemal'in Askerleri asla korkmazlar,asla yorulmazlar. Sevgilerle…

İlgili Haberler

Güncel

TSK'ya ait savaş uçakları Şengal'i bombaladı

Güncel

Yılmaz Polat | Bilal Erdoğan, Ensar-Türken, Tansu Çiller ABD'deki mal varlığını elden çıkarmalı

Güncel

Yine sağlıkta şiddet! Hastasına öncelik tanınmayınca yumruk attı

Güncel

Erciyes Üniversitesi'nden 'köpek katliamı' iddialarına ilişkin açıklama

Güncel

Sakarya'daki darbe girişimi davasında karar açıklandı

Güncel

Komünist başkandan 'acil müdahale' çağrısı

Güncel

HDP: Krizin faturası yoksullara ve kadınlara kesiliyor

Güncel

İbrahim Kalın açıkladı: İşte Katar'ın Türkiye'ye yapacağı net yardım

Güncel

Saray'daki görüşme bitti: Katar Büyükelçisi'nden dikkat çeken açıklama

Güncel

Türk şirketten 'krizi' fırsata çevirme: iPhone değişim kampanyası başlattılar

Güncel

TMMOB Kocaeli İKK: Deprem öldürmez, bilim dışı uygulamalar öldürür

Güncel

MHP'li vekil iPhone'u kırıp Samsung aldı