unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Bir günde beş farklı şehirden beş cinsel istismar haberi

Karaman, Bursa, Kocaeli, Sivas, Antalya... Dün çocuğa cinsel istismar vakalarına bu 5 şehirden gelen haberler de eklendi. Cinsel istismar iddialarına ilişkin haberler şöyle:

HAPİSTEKİ İMAMA MÜFETTİŞ

 

Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde evli ve 2 çocuk babası imam İ.A. (32), haziran ayında ilçeye bağlı İğnebey Köyü Camisi’ne atandı. Ailesiyle köye yerleşen imam, caminin bitişiğindeki binada kız Kuran kursu açtı. 14 yaşındaki bir kız da bu kursa gelmeye başladı. Çocuğu imamla otogarda gören öğretmeni durumdan şüphelenip çocukla konuştu. Çocuk “Öğretmenle ilişki yaşıyoruz' deyince, ailesine haber verildi. Şikâyet üzerine imam 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' ve 'cinsel istismar'dan 18 Ocak'ta tutuklandı. Kaymakamlık da iddialarla ilgili müfettiş görevlendirilmesi için Diyanet İşleri Başkanlığı'na başvurdu. Çocuk ailesi tarafından okuldan alındı.

YAŞ BÜYÜTME SKANDALI

Antalya’da akrabası Mahmut E. (58) tarafından “sürekli cinsel istismara uğradığı' öne sürülen Ü.E’nin (14) yaşı, mahkeme kararıyla iki yaş büyütüldü. Bu değişiklikle sanığa verilebilecek en yüksek ceza 21 yıldan 15 yıla inmiş oldu. Cezanın hafifletilmek istendiğini söyleyen baba N.E, karara isyan etti.

Adli Tıp, nüfus cüzdanına göre 17 Aralık 2000 doğumlu çocuğun, Temmuz 2014’teki taciz olayında 15 yaşından büyük olduğu yönünde rapor düzenledi. Nüfus Müdürlüğü ise kızın doğumunu 1997 olarak düzenleyeceklerini söyleyince savcı itiraz etti. Mahkeme de kızın doğum tarihini 1998 olarak düzenledi. Babaysa kızının gerçekte 17 Ağustos 1999 depreminde doğduğunu söyledi.

 

TACİZCİ İTİRAF ETTİ, EMNİYET SERBEST BIRAKTI

Karaman’da lise öğrencisi Ş.B’ye tacizde bulunduğu iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan İrfan Atasever Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı M.Ç. (48), açığa alındı. M.ǒnin kız öğrenciye “Ergenlik dönemindesin, cinsel ihtiyaçlarını karşılayabilirim' dediği öğrenildi. M.Ç, serbest bırakıldı.

İHRAÇ EDİLDİ

Milli Eğitim Bakanlığı, Karaman’da 10 erkek çocuğa cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle soruşturma açılan öğretmen M.B’nin (54) meslekten ihraç edildiğini açıkladı. 600 yıla yakın hapis cezası ile yargılanması beklenen sınıf öğretmeni M.B. 20 Nisan’da hâkim karşısına çıkacak.

BİR TACİZ HABERİ DE BURSA'DAN

Bursa’da, ortaokulda sosyal bilgiler öğretmeni olarak görev yaparken bir öğrencisi ile sosyal paylaşım sitesi üzerinden cinsel içerikli yazışmalar yaptığı iddiasıyla hakkında suç duyurusunda bulunulan M.G. (35) tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Açığa alınan ve Eğitim Bir Sen’den de atılan M.G., kendisine komplo kurulduğunu öne sürdü.Çok Okunanlar

Özdağ'dan 'Akşener istifa etti' iddiasına ilişkin açıklama!

Anıtkabir'de Atatürk'e hakaret eden gerici kadın tutuklandı

Toplu tecavüzün şifresi: Tatlı yiyecek miyiz?

Hocaların hocası iktisatçıdan ürküten uyarı: IMF programı gündeme gelebilir

'Meral Akşener istifa etti' iddiası

İlgili Haberler

3.Sayfa

Cip ile motosiklet çarpıştı: 2 uzman çavuş yaralı

3.Sayfa

5 kişiyi öldüren şahsı tutuklandı

3.Sayfa

Moda'da denize giren kişi boğuldu

3.Sayfa

Kadın cinayeti: Boğarak öldürdü

3.Sayfa

Elektrik akımına kapılan işçi öldü

3.Sayfa

6 yaşındaki kuzenini öldürdü

3.Sayfa

Tokat'ta kaybolan 3 yaşındaki Evrim'in babası gözaltında

3.Sayfa

Fatih'te silahlı saldırı: 1 ölü

3.Sayfa

Tankerin altında kalarak öldü!

3.Sayfa

Sokakta yürüyen kadını elle taciz eden şahıs yakalandı

3.Sayfa

Antalya'da şüpheli çanta alarmı

3.Sayfa

Vücudundaki dövmeler yüzünden bıçaklandı