darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelen yardımın karşılığı ortaya çıktı

‘IMF'ye gidin, Berat Albayrak'ın işine son verin'

Emeklilere maaş şoku!

'Setlerde bakire arayan erkek oyuncu var'

Hem cinsiyetçi hem saçmalama uzmanı: Yandaş yazardan skandal yazı

Bir hafta geçti, El Bab şehitlerinin cenazeler hala gelmedi!

Fırat Kalkanı harekâtında şehit olduğu açıklanan 16 askerden 2’sinin cenazesi, aradan geçen 1 haftalık süreye karşın ailelerine teslim edilmedi. Şehit haberinin geldiği, ancak şehidin kendisinin gelmediği evlerde, acıyı bile tam olarak yaşayamamanın üzüntüsü var. Çocuklarının teşhisi için DNA örnekleri alınan ancak henüz resmi tebliğin ulaşmadığı aileler, belirsizliğin bir an önce sona ermesini istiyor.

'RESMİ SONUÇ YOK'

Cumhuriyet'ten Hakan Dirik'in haberine göre, Türkiye’nin Suriye'de sürdürdüğü Fırat Kalkanı harekâtında şehit olduğu açıklanmasına karşın ailesine verilmeyen askerlerden biri 30 yaşındaki Kıdemli Astsubay Çavuş Furkan Yavaş. İzmir Gaziemir’de yaşayan Yavaş ailesine acı haber, geçen hafta çarşamba günü ulaştı. Ertesi gün diğer şehitler memleketlerinde toprağa verilirken, Furkan Yavaş’ın cenazesi İzmir’e gelmedi. Cuma günü şehidin babası Süleyman Sırrı Yavaş’tan “DNA testi' için olduğu söylenerek kan örneği alındı, ancak resmi bir sonuç tebliğ edilmedi.

Aradan geçen süredeki belirsizlik, aileyi perişan etmiş durumda. Çarşamba günü şehit haberini vermek için kapısına gelen askerleri görünce “Sakın öyle bir şey söylemeyin' diyen anne Zeynep Yavaş, oğlunun acısını bile tam olarak yaşayamamanın üzüntüsü içinde. Bir yandan IŞİD’in bazı Türk askerlerini kaçırdığı iddialarına umut bağlıyor, bir yandan öldüyse oğlunu son kez görebilmek için acılı bekleyişini sürdürüyor. Emekli özel harekât polisi baba Yavaş, “Biz aynı konumda olan 2 aileyiz. Savcılığın yürüttüğü tahkikatın bitmesini bekliyoruz. Bize ne zaman teslim edileceğine ilişkin herhangi bir süre vermediler' diye konuştu.

KAÇ GÜN OLDU BİR HABER ALAMIYORUZ

Furkan Yavaş’ın kardeşi Nisa Garipoğlu, "Kaç gün oldu bir haber alamıyoruz. Bize net bir şey söylenmiyor. Ağabeyim bir kahraman olarak öldü. Biz de ona yakışan bir aile olmaya, güçlü olmaya çalışıyoruz' dedi.

Sürecin uzaması, söylentileri de beraberinde getiriyor. Şehidin vücut bütünlüğünün bozulduğu için ailelerin bekletildiği iddialarının ortaya atıldığını kaydeden CHP Gaziemir İlçe Başkanı Umut Tekin, "Şehit haberi çarşamba gecesi geldi. Duyar duymaz ailelenin evine taziyeye gittik. Ama ortada cenaze yok. Cuma günü kan örneği alındı ama sonuç açıklanmadı. Bu da farklı iddiaların ortaya atılmasına neden oluyor. Şehidin vücudunun İstanbul’da parçalarının birleştirilmeye çalışıldığı söyleniyor. Anne, IŞİD’in asker kaçırdığı iddiası nedeniyle oğlunun canlı olduğunu umut ediyor. Cenaze teslim edilmeyince acı daha da büyüyor. Furkan’ın annesinin de diğer annelerin de ağlamasını istemiyoruz' diye konuştu.

İlgili Haberler

Güncel

Almanya'dan İnsani Yardım Vakfı yasağına onay çıktı

Güncel

Hakkari'de 2 PKK mensubu öldürüldü

Güncel

Kaçan kurbanlık koçlar drone ile bulundu

Güncel

Tunceli'de patlama!

Güncel

Sosyal medya Atatürk'ün o videosuyla bayramlaşıyor

Güncel

Kurban bayramı rezilliği: Hayvanlar havasızlıktan öldü

Güncel

ABD Büyükelçiliği'ne ateş eden zanlıların ifadeleri ortaya çıktı

Güncel

Brunson'ın ilginç talebine savcıdan onay

Güncel

Kurban Bayramı tatilinde 4 günlük kaza bilançosu: 56 ölü, 261 yaralı

Güncel

Öğrenciler dayatılan liselere yerleştiriliyor!

Güncel

AKP'li vekil imam kardeşini danışman yaparsa... Cami lojmanından çıkmıyor!

Güncel

Kesimden kaçan keçi, 3'üncü kattan bir vatandaşın üzerine düştü