darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Erdoğan: Ak Parti, Atatürk'ün başlattığı mücadelenin temsilcisidir

'Kılıçdaroğlu hastalığı' yeniden nüksetti'

Candaş Tolga Işık'ın iddiasını Emniyet yalanladı: Haber yalan mı?

Yemen'de 40 çocuğu öldüren bombanın hangi ülkeden geldiği ortaya çıktı

Genel müdürden Garanti Bankası çalışanlarına 'ekonomi' maili: Sır saklama yükümlülüklerimiz...

'Bir işe yaramıyorsunuz, hiç olmazsa çenenizi kapatın'

İstanbul Beşiktaş'taki TAK'ın üstlendiği bombalı saldırıda hayatını kaybedenler arsında olan 19 yaşındaki Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Berkay Akbaş da vardı. Akbaş'ın yaklaşık 1 ay önce Başkent Üniversitesi'nde düzenlenen söyleşiye katılan Yılmaz Özdil'i dinlemeye gittiği ve kitabını imzalattığı ortaya çıktı.

Özdil, bugünkü yazısında Berkay'ı yazdı.

İşte Yılmaz Özdil'in o yazısı:

Berkay

Asrın liderimiz musalla başında şehit tabutuna kolunu dayayarak konuştu, “ne mutlu şehit ailesine' dedi. Stratejik başbakan ahmet kiziroğlu, gençlere konuştu, “sizlerin çehresinde şehitlik aşkını görüyorum' dedi.

Orman bakanı “şehitlik şerbeti içmeye hazır olduğunu' söyledi. Enerji bakanı “benim amacım Allah nasip ederse şehit olmaktır' dedi.

Yurtdışına asker gönderme tezkeresi görüşülürken, bunların grup başkanvekili meclis kürsüsüne çıktı, “yurtdışında şehit olmak en büyük şereftir' dedi. İçişleri bakanı şehit ailesini ziyaret etti, “şehitlik nasip işidir, benim Iğdır'a gelmem de nasip işidir, aniden karar verdim ve geldim, şehit olmak da işte böyledir' dedi.

Bunların meclis idare amiri, şehit cenazesine katıldı, sonra da “şehit cenazesini başarılı şekilde organize eden ve süreci içtenlikle yöneten valimize ve belediye başkanımıza teşekkür ederim' diye tweet attı… Böylece bizler de şehidimizin başarılı organizasyonla ve içtenlikle toprağa verildiğini öğrenmiş olduk.

Gençlik ve spor bakanı yardımcısı “rabbim bize de nasip etsin, şehit olalım, göçelim bu diyarlardan, dünya yaşanılacak yer değil' diye tweet attı… Askerliğini bedelli yaptığı ortaya çıktı.

Bunların milletvekili, sanırsın pastane açıyor, kırmızı kurdela keserek, törenle şehitlik açtı. Hayırlı olsun denildi. Diyanet işleri başkanlığı çocuk dergisi hazırladı, çocuklara çizgi öyküyle vizyon verdi, “şehit olmak ne güzel, keşke şehit olsam!' 

Bu ülkenin başkentinin belediye başkanı, televizyonda izah etti, “cumhurbaşkanımızı, başbakanımızı ve beni rabbilalemin koruyor, 25 bin şehit de versek kimse ses çıkartmasın' dedi. En son… Çevre bakanı polislere moral verdi, “inşallah sizler de şehit olun' dedi.

yilmaz.jpg

Giden can senin canın olmayınca… Başkasına ait evlatların ölümü üzerinden delikanlılık yapmak ne kolay değil mi? * Berkaycığımın fotoğrafına bakarken, pırıl pırıl gülümseyen yüzüne bakarken yazıyorum bu satırları…

*

Sadece bir ay önceydi. Profesör Mehmet Haberal'ın davetiyle, Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle, Başkent Üniversitesi'ne söyleşiye gitmiştim. İzdiham vardı. İnsana neşeyle bakan, cıvıl cıvıl enerjileriyle moral veren, her şeye rağmen umutlu olmamızı sağlayan binin üzerinde genç salonu doldurmuştu. “Memleketin geleceğine dair karamsar olanlar gelsin bu çocukları görsün' diye geçirmiştim içimden… Gençliğini yaşamayan tiplerin, gençliği yönetemeyeceğini konuşmuştuk. Kahkahalarla gülmüştük. Ayrılırken hatıra fotoğrafları çektirmiştik, gücüm yettiğince kitaplarını imzalamıştık.

*

Dün öğreniyorum ki… İnsana yaşama sevinci veren gençlerimizden biri Berkaymış. Henüz 19 yaşında. Hayat kurtarma idealini benimsemiş, tıp fakültesini tercih etmiş. Bu fotoğrafı çektirmişiz. Tertemiz yüreği yüzüne yansımış bir evlat… Kitabının ön sayfasına “değerli Berkay, hayata hep gülümseyerek bakmanız dileğiyle' yazmışız.

b-011.jpg

Yaşatmayı beceremediği için, ölümü yücelten zihniyetin… İnşallah sizler de şehit olun diyen hükümetin… Ölünce sakın sesinizi çıkarmayın diyen siyasilerin ülkesinde… Hayata gülümseyerek bakabilmeyi dilemişiz.

*

Berkaycığımın pırıl pırıl gülümseyen yüzüne bakarken yazıyorum bu satırları…

*

Bir işe yaramıyorsunuz, hiç olmazsa çenenizi kapatın arkadaş. Acımız tarifsiz, bari kesin sesinizi. 

İlgili Haberler

Medya

Ahmet Hakan'dan 'Anti-Amerikancılık' dersleri

Medya

Cumhuriyet gazetesine zam

Medya

CNN Türk'te bir dönem sona eriyor

Medya

TRT yine skandala imza attı!

Medya

Gazeteciliği de böldüler! Nurcular'dan haremlik-selamlık gazetecilik semineri

Medya

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, cezaevindeki gazetecilerin bayramını kutladı

Medya

DİSK Basın İş: TL'deki değer kaybı gazetelerde kağıt sıkıntısına neden oluyor

Medya

'7 TL'den dolar bozduranlar hem kârlılar hem de vatanseverler'

Medya

RTÜK'ten Beyaz TV'ye ‘Adnan Oktar' cezası

Medya

Demirören'in işten attığı gazeteci için kampanya

Medya

RTÜK Başkanı Yerlikaya'dan 'hassasiyet' açıklaması

Medya

Erdoğan'ın 'boykot çağrısı' Uykusuz kapağında