Çok Okunanlar

Diyanet'in skandalları bitmiyor! Atatürk'e ağır gönderme

FETÖ ile suçlanan Arda Turan ve Okan Buruk için karar verildi

Gizli çalışmanın ayrıntıları ortaya çıktı!

Can Ataklı isyan etti: Bana akıllı troll yollayın

Selvi: İstanbul için Kılıçdaroğlu'nun gönlünde yatan ismi biliyorum

'Bir yandan terörle mücadele, bir yandan savcıya ifade olmaz'

HSYK'nın kararnameyi 6 Haziran'da açıklayacağının aylar öncesinden belirtildiğini ve bu dönemde dokunulmazlık dosyalarının gündemde olmadığını ifade eden Bozdağ, "ortaya atılan ifadelerin yalan ve iftiradan ibaret olduğunu" iddia etti.

'TERÖRİSTLER SİVİL İNSANLAR GİBİ LANSE EDİLMEYE ÇALIŞILIYOR'

"Terör örgütlerinin güç birliği içerisine girdiklerini" ve Türkiye'nin dört bir yanında eylemler yapmaya başladıklarını" ifadelerini kullanan Bozdağ, "Güvenlik güçlerimiz ülkemizin bazı ilçelerinde bazı mahallelerinde öz yönetim veya başka isimlerle oraları ele geçirme teşebbüsüne kalkışanlarla en etkili mücadeleyi sürdürmektedir. Hamdolsun her yer temizleniyor. Büyük bir kısım da temizlendi. Kazılan hendekler, kurulan barikatlar, kurulan tuzaklar, kazanların, kuranların başına geçirildi. Bundan sonra da yapılmaya devam edilecektir. Ülkemizin birliği, beraberliği için ülkemizin barışı ve refahı için şehit düşen bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, milletimize başsağlığı diliyorum, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Bir yandan da terörle mücadele sürerken PKK terör örgütü ve onun uzantıları Türkiye Cumhuriyeti Devletini sivilleri öldürmekle suçluyor. Avrupa'ya, başka yerlere gidip ölen teröristleri, öldürülen teröristleri sivil insanlar gibi lanse etmeye çalışıyorlar. Askere polise bomba atan, hendek kazan, silahla saldıran ve bunun neticesinde süren operasyonlarda öldürülen teröristleri sivil gibi göstermek kimsenin haddi değildir. Gösterirse de bunu başarması mümkün değildir. Terörle mücadele eden ülke sadece Türkiye değildir. Fakat terörle mücadele ederken hukukun içinde yapmaya azami özen gösteren yegane ülke Türkiye Cumhuriyeti'dir." şeklinde konuştu.

Bakan Bozdağ, şunları kaydetti:

"Son günlerde Milli Savunma Komisyonunda görüşülen bir kanun tasarısı üzerinden de eleştiriler yapılıyor. Kanun tasarısında neyi getiriyor? Terörle mücadele eden güvenlik güçlerimize hukuki himaye getirmekte. Canını ortaya koyuyor, gözünü kırpmadan ölüme koşuyor. Öte yandan da teröristler ve onların vekaletlerini alanlar savcılık savcılık şikayet ediyor. Ne yapıyor bu güvenlik güçleri? Bir yandan terörle mücadele ediyor, bir yandan savcı ifadeye çağırıyor. Nasıl terörle mücadele edecek bu güvenlik güçleri? Bunlarla ilgili soruşturma için izin mekanizması koymak için kanun tasarısı hazırlandı."

İlgili Haberler

Politika

'TFF Başkanı Yıldırım Demirören, İddaa ihalesine giriyor'

Politika

Belediyenin borç batağındayken, maliyeti 500 bin lira tutan kitap bastırdı

Politika

TOKİ, günde 28 bin TL tazminat ödüyor

Politika

Çeşme Plajı'ndaki işletmeleri kaldıran belediye, plajı halka açtı

Politika

Ankara Gar Katliamını fotoğrafladı...Mahkeme 'Orada olduğuna dair delil yok' dedi

Politika

YARSAV'ın tutuklu eski başkanı Arslan'a Cumhurbaşkanı'na hakaretten dava

Politika

Kılıçdaroğlu'nun AİHM'in Demirtaş kararı hakkındaki yorumu

Politika

AKP: Ankara ve İstanbul adaylarımız belli oldu

Politika

AKP'nin Antalya adayı belli oldu

Politika

Gökçek, Özhaseki'ye desteğine karşılık bakın ne istiyor?

Politika

'Erdoğan AİHM'e başvurunca oluyor da, Demirtaş başvurunca mı bağlamıyor?'

Politika

'Asgari ücretlilerden vergi alınmasın' teklifini AKP ve MHP reddetti