unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

'Birisi dindar, birisi ateist; Türkiye'nin başına çorap örmeye çalışıyor'

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa'da, GAP Tarımsal Araştırmalar Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen AKP İl Danışma Kurulu Toplantısına katıldı.

"GÖMÜLECEK TOPRAK BULAMAYACAKLAR" 

Bakan Çelik, Türkiye'den ABD'ye kaçanların orada gömülecek toprak bile bulamayacaklarını ileri sürdü.

Mandacılara dün ders veren milletin bugün de cuntacılara dünyayı dar edeceğini belirten Bakan Çelik, şunları söyledi:
"Her yolu denediler en son denedikleri 15 Temmuz denemesi ise sistemin argümanlarından istifade ederek sistemi çökertme projesidir. Sistem içerisinde yapılandılar ve sistemi çökertmeye çalıştılar. Hatta Türkiye Cumhuriyetini işgale hazırlayacak, sinsi bir plan ve projeyi uyguladılar. Öyle bir plandı ki bu ihanet ibadettir diye takdim edildi. Vatana ihanet hizmet diye takdim edildi ve şantaj ile topladıkları paraya da himmet diye millete takdim ettiler. İşin foyası çıkınca kaçmaya başladıkları noktada da, buna da hicret demeye başladılar. Şimdi de ABD'de gurbet mezarlığı diye defin olacakları mezarlıkları satın aldıkları söyleniyor. Ama güvendikleri abla seçimi kazanamadı, Trump'un rüzgarı esiyor. Amerika?da dünyada inanıyorum ki Türkiye'de toprak bulamayanlar, Amerika'da gömülecek toprağı bulamayacaklardır."

"MİLLETVEKİLLİĞİ BU MU?"
Bakan Çelik, HDP'li milletvekillerini eleştirirken de "Sen milletin vekilliğini yapmıyorsan, sen başkalarına vekillik yapıyorsan burası da hukuk devleti, devlet de çıkar hesabını sorar" dedi. Bakan Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Her yerde 'Ben hukuk tanımam, demokrasiye de inanmam, sırtımı da dağa dayarım, sonra talimatı da oradan alırım, bana oy veren 3- 5 milyondan ben talimat almam' derlerse arkadaş kusura bakmayın burası yolgeçen hanı değil. Hukuk devleti yakana yapışır, bunun hesabını sorar. Bugün de yapılan odur, kimse kusura bakmasın. 55 kişiyi şehit edenler, 6- 7 Ekim olaylarında 'Çıkın dökülün caddeleri yakın, yıkın' diyenler kimi yaktınız, kimi öldürdünüz, kimi şehit ettiniz? Bu ülkenin, coğrafyanın insanlarının kanını akıttınız, kanına girdiniz. Teröre silah siz taşıdınız. Milletvekilliği bu mu?"

"HER KARIŞ TOPRAK DEĞERLENDİRİLECEK" 
Türkiye'nin her karış toprağı değerlendirmek zorunda olduklarını anlatan Çelik, "Şimdi kanun düzenlemesi getiriyoruz. 'Biz 3 kardeşiz, 10 kardeşiz anlaşamıyoruz, araziyi ekmiyoruz. Arazimiz elimizde duruyor' diyenler, böyle yağma yok kardeşim. Biz o araziyi ekeceğiz. Sen ekmiyorsan o yerden alacağımız ürünleri millet için kullanacağız, sana da kira paranı gidip bankaya yatıracağız" dedi.

Bir karış toprağın boş kalmayacağını kaydeden Çelik, "Hepsini ekecek bir politikayı şimdi devreye sokacağız. Meralara gelince 'Senin, benim, o köyün' diye bir şey yok, kim hayvancılık yaparsa mera ona verilecek. Ne kadar hayvanın var, ne kadar dönümlük mera lazım kardeşim? O hayvan sayısı ne kadar ise o kadar dönümlük merayı al 10 yıllığına, al 15 yıllığına, onu ıslah et, kendi malın gibi kullan anlayışını getireceğiz. 14.6 milyon hektar merayı devreye koymak, hayvancılığı geliştirmek, hayvancılıkta başkalarına muhtaç olmamak, kendi kırmızı etimizi kendimiz üretmek için buna mecburuz" diye konuştu.Çok Okunanlar

'Adnan Oktar'ın isteyip de elde edemediği tek kadın benim'

Muharrem İnce'nin ekibinin topladığı imza sayısı belli oldu

Diğer cemaat ve tarikatlara operasyon geliyor mu? Yandaş yazar yanıtladı...

Merdan Yanardağ'dan kritik 15 Temmuz yorumu

Sayın Başkan...

İlgili Haberler

Politika

Merdan Yanardağ: AKP iktidarı darbe içinde bir darbe gerçekleştirdi

Politika

Erdoğan yeni Danıştay üyelerini atadı

Politika

OHAL ile ilgili yeni düzenleme: TMSF 3 yıl daha kayyum atayacak

Politika

OHAL sonrası için yeni düzenleme: Kamudan ihraçlar devam edecek!

Politika

CHP'li Aksünger: Muharrem Bey'in sonuç monuç aldığı yok

Politika

Hakan Fidan'ı ifadeye çağıran savcıya tahliye!

Politika

İyi Partili vekillerin TBMM'deki görevleri belli oldu

Politika

Mimarlar Odası: Cumhuriyet kurumları kararnamelerle yok ediliyor

Politika

Muharrem İnce'nin ekibinin topladığı imza sayısı belli oldu

Politika

Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanlığı görevini devretti!

Politika

Terörle mücadeleye ilişkin teklif TBMM'de

Politika

Erdoğan her ay TRT'de program yapacak