Çok Okunanlar

Türkeş 'Fesli Kadir' için ne demişti?

ADD Başkanı Süheyl Batum'a Fenerbahçe'den istifa çağrısı

Yandaşların 'Atatürk' yalanı bitmiyor... Gerçek saniyeler içinde ortaya çıktı!

Nagehan Alçı, AKP'nin İstanbul ve Ankara adayını açıkladı

CHP'de 140 belediye başkan adayı belli oldu

'Bizi canlı canlı mezara soktular'

Gezi Direnişi sırasında İstanbul Okmeydanı'nda polisin attığı gaz fişeğiyle vurulan ve 269 günlük yaşam mücadelesini kaybeden Berkin Elvan'ın cinayetiyle ilgili iddianame, Elvan vurulduktan tam 1270 gün sonra tamamlandı. Baba Sami Elvan iddianameyle ilgili olarak RS FM'de program yapan Enver Aysever'e konuştu.
Berkin Elvan dosyasında 42 şüpheli varken sadece polis memuru F.D. hakkında 'olası kast' suçundan dava açıldı. Berkin Elvan'ın babası Sami Elvan, iddianameyle ilgili olarak Enver Aysever'e açıklamalarda bulundu. Bugün, Aysever'in RS FM'de sunduğu 'Oyuna Devam' programının konuğu olan Sami Elvan, "Bir ailenin nasıl yok edildiğini görmelerini istiyorum. Bizi canlı canlı mezara soktular" dedi.

"Berat Albayrak'ın hesabına gelen Berkin Elvan resimleri bizi üzmüştü. Bir amirin talimat verdiğini gördük. Kimseye bir şey söylemedik. Dün itibariyle biraz daha olumlu bakalım dedim ama duyduklarımız iyi değil tabii ki" diyen Elvan, "Sorunların tamamen yer almadığını, hukuksuzluğu görüyoruz. Ama biz hukuksal olarak ne kadar hakkımız varsa sonuna kadar arayacağız. Her gün acımız tazeleniyor. Biz aile olarak ayakta durmak için elimizden gelen bütün gücü sarf ediyoruz" şeklinde konuştu.
?'BİRİLERİNİN ÇOCUĞUMUZUN KANINA İHTİYACI VARMIŞ'

Baba Elvan "3,5 yıl içerisinde neler yaşandı?" sorusuna "14 yaşındaki çocuğu terörist yaptılar. 269 gün hastanede ölümü bekledik. Bir insan çocuğunu bile bile avucumuzdan uçurarak birilerine teslim ettik. Birilerinin çocuğumuzun kanına ihtiyacı varmış demek ki. Çocuğumuzun kanından beslenenler hâlâ bedelini ödemiyorlar. Nerede hakkımız varsa sonuna kadar arayacağız" yanıtını verdi. 
'GÜNLERDİR PERİŞAN VE UYKUSUZ DURUMDAYIZ' 
Berkin Elvan'ın kardeşlerinin ve ailenin ekonomik durumunun sorulması üzerine konuşan Sami Elvan, "İki çocuğum da okuldan derslerini bırakıp, eve geldiler. Kötüleşmişler okulda. Bize başka gözle bakan insanlar da var" dedi. Kayseri'den hiç tanımadıkları, marangoz olduğunu öğrendikleri bir şahsın kendilerine hakaret edebildiğini vurgulayan Elvan, "Ağıza alınmayacak hakaretler ediyorlar bize. Berkin teröristmiş. Bize hâlâ terörist gözüyle bakıyorlar. Berkin 14 yaşında bir çocuk, 14 yaşında. O çocuk nasıl terörist olabilir?" diye sordu. "Bu ülkede çocuk hakları diye bir şey yok. Çocuklarımız yanıyor" diyen Baba Elvan, "Bu ülkede insanlık kalmamış. Adalet zaten yok. Günlerdir perişan ve uykusuz durumdayız. Nasıl anlatacağız bunları insanlara, bilemiyorum" ifadelerini kullandı.
'SANİYE SANİYESİNE HER ŞEY AKLIMIZDA'

Berkin Elvan komadayken insanların her gün 'Keşke bir mucize olsa' dediğini hatırlatan Enver Aysever, "Şimdi ne bekliyorsunuz?" diye sordu. Sami Elvan soruyu, "İşin açıkçası bir baba olarak bir çocuğunu kaybetmiş baba olarak adaletin tam olarak yerine gelmesini istiyorum" sözleriyle yanıtladı. "Ben nereye gitsem oğlum olumlu ya da olumsuz şekilde karşımda. Yolda yürüsem, otobüste olsam. Her yaşadığım gün ben bu acıyı yaşıyorum" şeklinde konuşan Sami Elvan, "Aile olarak çok acı çekiyoruz. Saniyesi saniyesine her şey aklımızda. Bizim çektiklerimizi kimse çekmesin. Kim sorumluysa sonuna kadar peşini bırakmayacağız. Çocuğumu katledenler 'emri ben verdim' diyenlerse onlar da yargılanmalı" dedi. 
'HIRSIZIN YERİ VAR, BİZİM YOK BU ÜLKEDE'
 Berkin Elvan'ın anısına saldırılmasına tepki gösteren Sami Elvan, "Ben de, çocuğum da kimseye bir şey yapmadık. Hırsızın, ülkeyi bölenin bu ülkede yeri var. Bizim bir yerimiz yok" diye konuştu. "Benim oğlumu vuran kişinin çocuklarına sarıldığını görüyorum" diyen Elvan, "Ama benim yavrum yanımda yok. Bir ailenin nasıl yok edildiğini görmelerini istiyorum. Bizi canlı canlı mezara soktular" ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler

Güncel

Meteroroloji'den kar ve sağanak uyarısı

Güncel

Üniversite yemekhanesinde kadın öğrencilere bakarak mastürbasyon yaptı

Güncel

Tarihi meclis, künefeci oldu

Güncel

Ünlü iş adamı Beşiktaş'ta öldürüldü

Güncel

'Hrant'ın komşuları Şişli'yi neden terk ediyor?'

Güncel

Almanya, Türk polisinin 'EGM Mobil' uygulamasına inceleme başlattı

Güncel

Adıyaman'da Atatürk heykeline saldıran kişinin Suriyeli olduğu iddiası yanlış çıktı

Güncel

Mısıroğlu, İstiklal Marşı'nın yazarı Mehmet Akif Ersoy'a da 'Serseri ve Pez*venk' demişti!

Güncel

Sait Yılmaz | Gizli Bilimler ve Görünmeyen Dünya...

Güncel

Elektriği kesilen Yavuz Selim Cami'nin aboneliği iptal edildi

Güncel

Yunanistan'dan çıplak gönderilen göçmenler anlattı: Demir çubukla dövdüler

Güncel

Canice öldürülen müzisyen Deniz Değer davasında karar