Devlet Bahçeli ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun 45 dakika süre gören görüşmenin detaylarının sorulması üzerine Böke şöyle konuştu: 'MHP, Türkiye siyasi tarihi açısından önemli bir parti. Esas olan vatansa gerisi teferruattır yaklaşımıyla görüşme gerçekleşti. Bizim için Türkiye'nin çıkarları öncelikli olduğu için önemsiyoruz görüşmeyi. Ve sayın genel başkanımız biraz önce ifade ettiğimiz geleceğe dair kaygıları Bahçeli ile paylaşmıştır. Bizler Türkiye'nin ortak geleceğinin yeniden birlikte inşa edilmesi için atılması gereken her adımı atmaya devam edeceğiz.'

TEFERRUAT 

KIlıçdaroğlu'nun görüşmek için randevu istemesinin ardından, Bahçeli'nin Twitter'da attığı tweetlerin anımsatılması üzerine Böke şöyle dedi: 'Esas olan vatansa gerisi teferruattır diyoruz. Bizim gözümüzde esas olan vatan, atılan tweetler ise teferruattır.'

Devlet Bahçeli'in geçtiğimiz hafta yaptığı erken seçim uyarısının hatırlatılması üzerine Böke şöyle konuştu: 'Erken seçim tehdit ve şantaj unsuru olamaz. Milletin görüşünün alınması demokratik bir haktır. Hodri meydan dememizin nedeni budur. CHP Türkiye'nin geleceği için umutla ve büyük bir özgüvenle mücadele vermektedir. 80 milyonun ihtiyaç duyduğu şey umuttur. Bu teklifi bırakın kuvvetler ayrılığını güçlendirmeyi, tamamen ortadan kaldırmaktır. Türkiye'yi sarayın iki dudağı arasına hapseden bir anayasa değişikliği teklifidir.'

", "author": { "@type": "Person", "name": "www.abcgazetesi.com" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "www.abcgazetesi.com", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "https://cdn-photo.pivol.com/16396/imgs/190420181810218089950.png", "width": 152, "height": 55 } } }

darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelecek 15 milyar doların gideceği adres belli oldu

'Ekonomide korkulan senaryo gerçekleşmek üzere'

Merdan Yanardağ: Erdoğan, kararname ile bir gecede herkesin mülküne el koyabilir!

Ünlü muhabirden Brunson krizine ilişkin önemli iddia

Alman basını: Erdoğan'ın fikrini değiştirmesi için fazla zamanı kalmadı

Böke: Cumhuriyet'i yıktırmayacağız

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, TBMM'de gazetecilerin sorularını yanıtladı. Böke Kılıçdaroğlu-Bahçeli görüşmesi için "Sayın Genel Başkanımız Türkiye'nin geleceğine dair büttün kaygıları Sayın Bahçeli ile bu görüşme çerçevesinde paylaşmıştır. Bizler Türkiye'nin ortak geleceğinin yeniden birlikte inşa edilebilmesi için atılması gereken her adımı atmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, bugün TBMM'de MYK gündemini değerlendirdi. Gazetecilerin Kılıçdaroğlu ile Bahçeli görüşmesini sorması üzerine Böke,"Bizim için Türkiye'nin çıkarları öncelikli olduğu için bu görüşmeyi önemsiyoruz. Nezaket çerçevesi içerisinde 45 dakikalık bir görüşme gerçekleşmiş. Sayın Genel Başkanımız Türkiye'nin geleceğine dair büttün kaygıları Sayın Bahçeli ile bu görüşme çerçevesinde paylaşmıştır. Bizler Türkiye'nin ortak geleceğinin yeniden birlikte inşa edilebilmesi için atılması gereken her adımı atmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Selin Sayek Böke, Kılıçdaroğlu ile Bahçeli görüşmesine ilişkin şunları söyledi:

"CHP Türkiye siyasi tarihi açısından önemli bir partidir. Esas olan vatandır gerisi teferruattır diyen yaklaşımımızla Sayın Genel Başkanımız, Sayın Bahçeli ile bir görüşme talebinde bulundu ve bu görüşme gerçekleşti.Bizim için Türkiye'nin çıkarları öncelikli olduğu için bu görüşmeyi önemsiyoruz. Nezaket çerçevesi içerisinde 45 dakikalık bir görüşme gerçekleşmiş. Sayın Genel Başkanımız Türkiye'nin geleceğine dair bütün kaygıları Sayın Bahçeli ile bu görüşme çerçevesinde paylaşmıştır. Bizler Türkiye'nin ortak geleceğinin yeniden birlikte inşa edilebilmesi için atılması gereken her adımı atmaya devam edeceğiz."

'TÜRKİYE KÜME DÜŞECEK'

Böke Türkiye'de 6.5 milyon kişinin işsiz olduğunu anayasa değişikliğinin kabul edilmesi halinde ülkenini fakirleşeceğini savunarak "Fiili başkanlık sonucunda 3 milyon 647 bin kişi iş arıyor ama bulamıyor. Ülkede fiili başkanlık sistemi uygulandığı için işsiz kalmış durumda. İş arayıp bulamayacağına dair umudunu yitirmiş olan milyonlar var. Bu kişileri de eklediğinizde Türkiye'de 6.5 milyon kişinin üzerinde işsiz olduğu ortaya çıkıyor. Israr edilen rejim değişikliğinin gerçekleştiği taktirde fakirleşeceğiz. İşsiz kalacağız. TL değersizleşecek Türkiye dünya liginde küme düşecek. 80 milyon ortak geleceği için bir mücadele vermek durumundayız" diye konuştu.

Anayasa değişikliği teklifi görüşmelerinde ikinci turun başladığını kaydeden Böke şöyle devam etti:"Bugün tarihi bir gün. Bu rejim değişikliği cumhuriyetimizi, demokrasimizi, hepimizin ortak geleceğini yok etmek, meclisi feshetmek istiyor. CHP olarak rejim değişikliği Meclis'e geldiği günden itibaren AKP'nin hukuka uymayan kimi zaman saldırılara kadar giden her türlü baskısına rağmen son derece onurlu bir mücadele verdik. Birileri seçmenlerinde aldığı kutsal emaneti sarayın vesayetine sokmak için uğraşıyor. Birileri ise namusları üzerine emanet aldığı anayasayı, milletten aldığı emanete sahip çıkmak için mücadele veriyor. Biz mücadele etmeye devam edeceğiz Hukuk, içtüzük ve anayasanın bize verdiği tüm hakları kullanmaya, Meclisimizi AKP ve ortaklarına yıktırmamaya söz veriyoruz."

GÖRÜŞMEYİ ÖNEMSİYORUZ

Devlet Bahçeli ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun 45 dakika süre gören görüşmenin detaylarının sorulması üzerine Böke şöyle konuştu: "MHP, Türkiye siyasi tarihi açısından önemli bir parti. Esas olan vatansa gerisi teferruattır yaklaşımıyla görüşme gerçekleşti. Bizim için Türkiye'nin çıkarları öncelikli olduğu için önemsiyoruz görüşmeyi. Ve sayın genel başkanımız biraz önce ifade ettiğimiz geleceğe dair kaygıları Bahçeli ile paylaşmıştır. Bizler Türkiye'nin ortak geleceğinin yeniden birlikte inşa edilmesi için atılması gereken her adımı atmaya devam edeceğiz."

TEFERRUAT 

KIlıçdaroğlu'nun görüşmek için randevu istemesinin ardından, Bahçeli'nin Twitter'da attığı tweetlerin anımsatılması üzerine Böke şöyle dedi: "Esas olan vatansa gerisi teferruattır diyoruz. Bizim gözümüzde esas olan vatan, atılan tweetler ise teferruattır."

Devlet Bahçeli'in geçtiğimiz hafta yaptığı erken seçim uyarısının hatırlatılması üzerine Böke şöyle konuştu: "Erken seçim tehdit ve şantaj unsuru olamaz. Milletin görüşünün alınması demokratik bir haktır. Hodri meydan dememizin nedeni budur. CHP Türkiye'nin geleceği için umutla ve büyük bir özgüvenle mücadele vermektedir. 80 milyonun ihtiyaç duyduğu şey umuttur. Bu teklifi bırakın kuvvetler ayrılığını güçlendirmeyi, tamamen ortadan kaldırmaktır. Türkiye'yi sarayın iki dudağı arasına hapseden bir anayasa değişikliği teklifidir."

İlgili Haberler

Politika

Erdoğan'a hakaretten tutuklanan HDP'li tahliye edildi

Politika

AKP'den belediyelere 'dolar' talimatı

Politika

Yandaş yazar Yusuf Kaplan: Tanzimat ve Cumhuriyet ile ayağımıza kurşun sıktık

Politika

AKP'den yerel seçim hamlesi

Politika

Hisarcıklıoğlu: İflas listeleri dolaştırılıyor

Politika

Muharrem İnce'den 'kurultay' tepkisi!

Politika

Çavuşoğlu'ndan Trump'a yanıt: ABD, gerçek dostun kim olduğunu bilmiyor!

Politika

Mustafa Sarıgül'ün seçim çalışmalarına başladı

Politika

Gazetecilerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu: Erdoğan'a yakın isimler dolar vurgunu yaptı

Politika

Washington Post: Trump Türkiye'ye baskı uygulamakta haklı, sadece bunu yapış şekli yanlış

Politika

Sezai Temelli'den 'Özeleştiri vermeyeceğiz' sözlerine ilişkin açıklama

Politika

Ünlü muhabirden Brunson krizine ilişkin önemli iddia