Çok Okunanlar

CHP, 14 başkanın yarısıyla yola devam edecek... İşte o isimler

Muharrem Sarıkaya: 'AKP'nin Ankara adayı kesinleşti'

MEB'den Hz. Ali skandalı!

Kemal Kılıçdaroğlu: O oyuna gelmem...

Atatürk'e hakaretten tutuklanan gericinin ifadesi ortaya çıktı

Brüksel'de terör operasyonu: 4 polis yaralı

Brüksel'in yaklaşık 10 kilometre dışındaki Forest bölgesinde polis, 13 Kasım'daki Paris saldırıları ile ilgili soruşturma kapsamında bir eve baskın düzenledi.

Yerel saatle 15.20'de (TSİ 16.20) yapılan operasyonda, karşı taraftan açılan ateş sonucu dört polis hafif şekilde yaralandı.

Brüksel Savcılığı Sözcüsü Eric Van Der Sypt, polislerin eve girmeye çalışırken saldırıya uğradıklarını ve ateşin kapıdan açıldığını söyledi.

Belçika İçişleri Bakanı Jan Jambon, Fransız polislerin de operasyonda yer aldığını kaydetti. 

OPERASYON SÜRÜYOR 
En az iki kişi olduğu belirlenen saldırganlar olayın ardından kaçtı.

Bölgeyi kontrol altına alan polisin saldırganları yakalamak için başlattığı operasyon sırasında yerel saatle 17.00 (TSİ 18.00) civarında tekrar silah sesleri duyuldu.

Belçika medyasında yer alan haberlere göre, bir saldırgan etkisiz hale getirildi. 

Halen süren helikopter destekli operasyona özel kuvvet polisleri de katılıyor. Son olarak bölgeye en az üç itfaiye aracı getirildi. 

Kordon altına alınan bölgede yer alan bir okul ve kreş de kapatıldı. Çocuklar güvenli bir alanda toplanırken, polis saldırganların içeri girmemesi için güvenlik önlemleri aldı.

"ÇOCUĞUM OKULDA MAHSUR KALDI"
Çocuğu okulda mahsur kalanlardan Türk kökenli Belçika vatandaşı Aynur Ateş, yaptığı açıklamada, "Normalde çocukları servis getiriyordu. Gelmeyince okulu aradık. Okul da bize çatışma olduğunu, çocukların güvenli yere alındığını söyledi. Çocuğum okulda mahur kaldı. Okula gidemiyoruz. Kriz masası oluşturmuşlar. Bir numara verdiler, arıyoruz, orası diğer yere yönlendiriyor. Şimdi de 'Bekleyin' dediler. Beklemekten başka çare yok" dedi. 

Kardeşi mahsur kalan Oktay Emir Ateş de, "Radyoda çatışma olduğunu duydum. Eve gittim ama servisin gelmediğini gördüm. Doğrudan buraya geldik. Okula ulaşamıyoruz. Polis izin vermiyor oraya gitmemize. Bütün yolları dolaştık, tekrar buraya geldik" diye konuştu. 

Güvenlik önlemleri kapsamında iki tren hattında seferler de durduruldu. 

PARİS SALDIRILARI

IŞİD üyeleri, 13 Kasım'da Paris'te eş zamanlı saldırılar gerçekleştirmiş, olayda 130 kişi hayatını kaybetmişti. Saldırının Brüksel'de Fransız ve Belçika vatandaşları tarafından planlandığı iddiası üzerine operasyonlar başlamış, 30'dan fazla kişi gözaltına alınmış, bunlardan 8'i tutuklanmıştı.

Ancak tüm operasyonlara rağmen Paris saldırılarında yer aldıktan sonra Belçika'ya geri dönen Salah Abdeslam bulunamamıştı. 

Paris saldırılarının ardından 21 Kasım'da Brüksel'de güvenlik alarmı seviyesi en yüksek düzey olan 4'e çıkarılmış, 6 gün boyunca tiyatrolar, sinemalar, müzeler ve okullar kapatılmış, metro seferleri durdurulmuştu. 

Belçika İçişleri Bakanı Jambon, önlemlerin gerekçesi olarak Paris'tekine benzer bir saldırı gerçekleştireceği istihbaratını aldıklarını söylemişti. Brüksel'de, 24 Kasım'da da benzer bir istihbarat üzerine büyük bir operasyon düzenlenmişti.

İlgili Haberler

Dünya

SANA: Koalisyon'un hava saldırısında çok sayıda kişi öldü

Dünya

İsrail Ordusu, Gazze'deki El Aksa televizyonunu vurdu

Dünya

Yunanistan'dan 'Karasular' açıklaması: Türkiye dahil kimse inkar edemez

Dünya

İsrail ordusu, Gazze'de 70 hedefin vurulduğunu duyurdu

Dünya

Fransız maliyesi sosyal ağlarda gizli zengin avına çıkacak

Dünya

Fransa'dan Facebook ile iş birliği

Dünya

Washington Post'tan ABD Kongresine Kaşıkçı çağrısı

Dünya

Meksika'da 2 kişi WhatsApp'tan yayılan sahte haber sonrası yakılarak öldürüldü

Dünya

İtalya'da iktidar partisinden gazetecilere: 'Aşağılık çakallar', 'fahişeler'

Dünya

Los Angeles Belediyesi, Kristof Kolomb'u sildi

Dünya

İran: Ordu petrol tankerlerimizi koruyacak

Dünya

101 yaşındaki kadın, Merkel'i Macron'un eşi zannetti: Ben şansölyeyim