unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

"Bu kadrolarla ancak 'sehven' çağ atlarız"

Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Dr. Tur Yıldız Biçer, Orman Genel Müdürlüğü’nün 2014’te 5,5 milyar liralık tahsil edemediği alacağını 2015 yılında 186,4 milyon lira olarak bildirmesi ve aradaki fark için “sehven' açıklaması yapmasının basına yansıması üzerine Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na yazılı soru önergesi verdi. 

Dr. Biçer; “Orman Genel Müdürlüğü’nün tahsil edemediği alacaklarına ilişkin “sehven' açıklaması yapması resmen komedidir. İnsanlarımızın aklını mı küçümsüyorlar? Milyarlarla ifade edilen farka “sehven' açıklaması yapılması kabul edilebilir değildir. Liyakat esasına göre değil de yeterli donanıma sahip olmayan insanların devlet kadrolarına “sehven' yerleştirilmesi tabi ki bu şekilde komik açıklamaları da beraberinde getirir.' diyerek hükümete yönelik sert eleştirilerde bulundu. 

Orman Genel Müdürlüğü’nün, ceza davalarındaki tazminattan doğan alacaklarını, ormana zarar verenlerden alınacak tazminatlarını, odun satış ihalelerinde iki ihale farkından kaynaklanan zararın tazmininden doğan alacaklarının ne kadar olduğunu ve ne kadarının tahsilinin yapıldığını Bakan Eroğlu’na soran Biçer, “Bu alacakların tahsilinin yapılıp yapılmadığını bilmek hakkımız!' diyerek gelen cevabı kamuoyu ile paylaşacağının da bilgisini verdi.

İDARE ALACAKLARININ TESPİTİNİ YAPAMAYAN, DOĞRU BEYANLARDA BULUNMAYAN YETKİLİLER BU GÖREVLERE “SEHVEN' Mİ GETİRİLDİLER?

CHP’li Biçer, “Orman ve Su İşleri Bakanı cevap vermelidir:  2014 yılına ait tahsil edilemeyen idare alacağının 5 milyar 531 milyon 940 bin 960 TL değil 186 milyon 430 bin 549 TL olduğunu bildiren ve bunu “2014 verilerinin sehven beyan edilmesinden kaynaklandığı'nı ifade eden yetkililer hala görevine devam ediyor mu? İdare alacaklarının tespitini yapamayan, doğru beyanlarda bulunmayan yetkililer bu görevlere “sehven' mi getirildiler? Ve kamuda “sehven' görev verilen kaç yetkili var? Üst mercilere “sehven' getirilen ve görevini icra edemeyen ilgililer ile ilgili herhangi bir hukuki işlem başlatılmış mı? Bunların cevabı verilmelidir!' dedi. 

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DAHA ÖNCE DE SEHVEN BEYANDA BULUNMUŞ MUDUR?

Orman Genel Müdürlüğü’nün daha önce de yanlış beyanda bulunup bulunmadığını Bakan Eroğlu’na soran Biçer, “Bu durum açıkça görevini ifa edememektir, kamu yararını gözetmemek ve görevini kötüye kullanmaktır. Bu esaslar dikkate alınmalı ve sorumluluğunun farkında olmayan yetkililer ile ilgili işlem yapılmalıdır!' dedi.Çok Okunanlar

Merdan Yanardağ'dan Muharrem İnce'ye kritik soru

Eski AKP'li Osman Can'dan 'darbe' uyarısı

Adnan Oktar davasında flaş gelişme: Ünlü oyuncunun yeğeni gözaltına alındı

Torba yasada bedelli dışında 3 sürpriz madde daha!

Samsun: IŞİD'in Türkiye hücresi

İlgili Haberler

Politika

İşte Muharrem İnce'nin topladığı imza sayısı

Politika

Kılıçdaroğlu: Feriştahınız gelse geri adım atmayacağım!

Politika

CHP'de değişim!

Politika

Sonun sonu üzerine...

Politika

CHP'li Tuncay Özkan'dan kurultay açıklaması

Politika

CHP'de kurultay imzalarında son durum açıklandı

Politika

Tayyipname

Politika

Gaziosmanpaşa'da sahte içki operasyonu

Politika

Muharrem İnce'den gençlere çağrı

Politika

Suruç Katliamı anmasına yasak

Politika

Kılıçdaroğlu'ndan 'Tayyipler Alemi' paylaşımı

Politika

CHP ve MHP'den bedelli açıklaması