unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Bülent Arınç: AYM kararını sevinçle karşıladım

Anayasa Mahkemesi'nin 'yetki gaspı' yaptığını savunan AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan’ı isim vermeden eleştirdi.  Anayasa Mahkemesi'nin kararının ardından bazı genç siyasetçilerin yüzleri kızarmadan yanlış yaptıklarını ifade eden Arınç, “Anayasa Mahkemesi kararında, adam diyor ki 'Hayır, bu şöyledir veya böyledir’. Niye bunu söylüyor? Kendi hukuki fikri olduğu için değil. Birisi öyle söylüyor da onun hoşuna gitmek için söylüyor. Hatta birisi ilk sorulduğunda çok samimi olarak 'Hocam bu böyledir'. dedi. Ama bir baktı ki o çok sevdiği kişi farklı bir şey söylüyor. Hemen Tornistan yaptı. Başka bir şey söylemeye kalktı.' diye konuştu.

'TROLCÜLÜK BÖYLE BİR ŞEY'

Sosyal medyada attıkları tweetlerini daha sonra silmek zorunda kalan siyasileri de eleştiren Arınç, “Tweetçiler de böyledir. İlk anda tweeti atarlar. Fakat bakarlar ki çok sevdikleri kişiden başka bir mesaj geldi. Hemen o tweeti silerler başka bir şey yazarlar. Trolcilik böyle bir şey. Vicdanını satmışsan, ahlak diye bir şey kalmamışsa sende, sen gerçeklerin üstünü örtüp de sadece aldığın para karşılığında birinin meddahlığını yapıyorsan bu alçaklıktır, bu insanlık değildir. Fikrini söyle be kardeşim. Şu kadar yıl hukuk okumuşsun. Fikrini söyle de beğenen beğensin beğenmeyen beğenmesin. Hayır böyle değil. Bir dünyevileşme oldu Türkiye’de. Başını bir yere çeviriyor adam. 'O ne söyledi, o ne söylüyorsa ben de onu söyleyeceğim.’ diyor. Ya giderler ona sorarlar kardeşim. Adam sana soruyor, fikrin yok mu? Sen ağaç mısın, taş mısın, ot musun be adam? Sana bir şey soruyor, fikrini söyle. İyi ama yanlış bir şey söylersem bana şunu yaparlar mı? Bu, ne hukukçulukla bağdaşır, ne de insani olmakla bağdaşır. Bir insan fikrini her zaman ve zeminde söylemek zorunda kalmışsa, dürüst olacak, söyleyecek." ifadelerini kullandı. 

'AK PARTİ’Yİ EVLADIM GİBİ BÜYÜTTÜM'
Bülent Arınç, Bilkent Üniversitesi'ndeki 'Dünden Bugüne Türk Siyaseti' konulu konferansta konuştu. Salondaki öğrencilerden gelen, 'Sizin isminizin, Abdullah Gül’le birlikte AKP 'nin kurucuları listesinden silinmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?’ sorusuna Arınç, kendisinin AKP'nin kurucularından olduğunu ve bu yüzden AnayasaMahkemesi'nde yargılandığını hatırlattı. 

Arınç, “Siyasette her şey olur. Benim partimle aramda hiçbir mesele yok. Genel merkezde, merkez teşkilatlarıyla hiç meselem yok. Ben bu partinin kurucusuyum. Onu kendi evladım gibi büyüttüm. Üzerinde titredim. Kendim aday olmadım ama Türkiye’nin her yerinde seçim çalışması yaptım. Şimdi Şırnak kuşatma altında değil mi? Ben o Şırnak’ta seçim çalışması yaptım. Gabar’ın dibine kadar gittim, Cudi’nin altına kadar gittim. Silah zoruyla, insanların tehditle korkutulduğu yerlerde ben seçim çalışması yaptım. Bazı beyefendiler İstanbul’da Beyoğlu’ndan dışarı çıkmadılar. Ben Cudi’de, Gabar’da, Hakkâri’de, Van’da Ağrı’da bu bölgenin her karışında seçim çalışması yaptım. İftihar ediyorum. Bundan sonra da görev verilirse yapmaya hazırım. Ben birkaç kişi veya bir yerlerde meskun bulunan bazı kişiler, 'Bunlar artık kurucu değil’ demişse, hiç sinek ısırığı kadar ehemmiyeti yok. Biz AK Partiliyiz. AK Parti'nin bütün teşkilatları bizi sever, bizi kendi evlatları gibi bilir ve hiçbir zaman dışlamaz.' diye konuştu.Çok Okunanlar

Merdan Yanardağ'dan Muharrem İnce'ye kritik soru

Adnan Oktar davasında flaş gelişme: Ünlü oyuncunun yeğeni gözaltına alındı

Eski AKP'li Osman Can'dan 'darbe' uyarısı

Torba yasada bedelli dışında 3 sürpriz madde daha!

Samsun: IŞİD'in Türkiye hücresi

İlgili Haberler

Politika

O komutan 15 Temmuz'da yaşadıklarını ABD'de anlattı

Politika

Mustafa Ceceli'ye ilişkin yeni gelişme

Politika

'Erdoğan, Türkiye'yi varoluşsal bir çöküşe götürüyor'

Politika

Trump'tan, Erdoğan'a tehdit

Politika

Emniyet ve TSK'ya iadelerde görevler belli oldu

Politika

DBP'li ve HDP'li yöneticilere hapis

Politika

Kılıçdaroğlu'ndan kurultay yorumu

Politika

İşte Muharrem İnce'nin topladığı imza sayısı

Politika

Kılıçdaroğlu: Feriştahınız gelse geri adım atmayacağım!

Politika

CHP'de değişim!

Politika

Sonun sonu üzerine...

Politika

CHP'li Tuncay Özkan'dan kurultay açıklaması