darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Takvim: Katar'dan Türkiye'ye büyük ihanet

Benzin ve motorine büyük zam!

'Piyasalara saldırının en büyüğü geliyor'

'Otomotiv sektörüne büyük darbe'

Abdulkadir Selvi'den Brunson iddiası

Bülent Arınç: Her an seçime hazır olun

Bülent Arınç, 2019 yılında yapılacak olan seçimlere değinerek, partililere her an seçim olacakmış gibi hazırlıklı olma çağrısı yaptı.

TBMM eski başkanı ve eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, eşi Münevver Arınç ve ağabeyi Ümit Doğay Arınç ile birlikte AKP Manisa İl Başkanlığı'nın düzenlediği iftar programına katıldı. Tevfik Lav Tesisleri'ndeki iftarda AKP MKYK üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, AKP Manisa Milletvekilleri Selçuk Özdağ, Recai Berber, Uğur Aydemir, AKP'li ilçe başkanları, belediye başkanları ile partililer katıldı.

'Zafer sarhoşluğu içerisine düşmeyecek'

Türkiye'nin şu anda bir imtihandan geçtiğini ve bu imtihandan geçmesi için parti teşkilatlarının sıkı bir şekilde çalışması gerektiğini öne süren Arınç, "Dolayısıyla zor günlerdeyiz. Ama bu zor günleri aşacağız. İktidara geldiğimizde de farklı zorluklar vardı. Ama hamdolsun çok başarılı olduk. Bugün de bir imtihanın içerisindeyiz. Bu imtihanlardan da başarıyla çıkmak Allah'ın izniyle mümkün olacak. Şartı nedir, teşkilatımız dipdiri olacak. Zafer sarhoşluğu içerisine düşmeyecek. Her gün görevini en güzel şekilde hatırlayacak. Herkese ulaşacak. Herkesle el sıkışacak ve kucaklaşacak. Ramazan ayı bunlardan bir fırsattı. Bunun kadrini bilelim. Aramızdaki kırgınlıklar, küskünlükler varsa bunları giderelim. Bir yanlışlığımız varsa söyleyin ve onu da düzeltelim. Herkesle el sıkışırsanız, ama 'Nasıl olursa olsun biz iktidar olacağız' sarhoşluğuna girmeden bunu yaparsak, belediye seçimlerini de alırız, Allah'ın izniyle bütün seçimlerde muvaffak oluruz. Türkiye'de artık Ak Parti bir markadır. Bir güçtür. Yaptığı hizmetlerle de bir zafer madalyası takmıştır" diye konuştu.

'AK Parti teşkilatı her an hazır olmalı'

2019 yılında yapılacak olan seçimlere değinerek, partililere her an seçim olacakmış gibi hazırlıklı olma çağrısında bulunan Arınç şöyle konuştu:

"7 Haziran'daki sonuçlar bize hiç tahmin etmediğimiz bir şekilde 5-6 ay sonra başka bir seçimi getirdi. Taşlar yerine oturdu. Ak Parti tekrar tek başına iktidara geldi. 2016 yılında olduğumuza göre, bundan sonra 3 yıl kaldı diyoruz. Umut ederim ki böyle olsun. Ama 'hazır ol cenge, eğer istersen sulhu selah' atalarımız böyle demiş. Cenk edecek halimiz yok, silahlanacak halimiz yok, elde kılıç kalkan yola düşecek halimiz yok. Eskiler böyle demişler. Barış istiyorsan güçlü olacaksın. Güçlü, kuvvetli olacaksın, senden korkacaklar ve ilişmeyecekler. O yüzden 2019'a kadar önümüz çok rahat diye bakalım ama takvime göre, her an da seçim olabilirmiş veya seçim benzeri bir şey yapılabilirmiş, bir referandum gündeme gelebilirmiş, Türk siyasi tarihinde bugüne kadar karşılaşmadığımız herhangi bir demokratik bir yarış olabilirmiş gibi kendimizi her han hazır tutmamız lazım. 3 ay, 5 ay veya 1 sene sonra seçim olacak mı olmayacak mı diye papatya falı tutmak yerine teşkilatını adam gibi yukarıdan aşağıya adeta makinenin dişliler gibi doğru çalışması lazım. İl, ilçe, belediye başkanlarımız hepsi bir disiplin içerisinde, hepsi her han her bir görevi hazır şekilde bir seçim ve yarış hazırlığı içerisinde olmamız lazım."

Arınç İngiltere'nin AB'den çıkmak için yaptığı referanduma değindi. Arınç, "Bunu şunun için söylüyorum. Çünkü Türkiye geçmişten çok farklı tecrübeler yaşamaya başladı. Olabilir. Mesela kim derdi ki AB'de de İngiltere günün birinde bana 'Allah ısmarladık' diyecek. AB kurulurken kimsenin aklına böyle bir şey gelmemişti. Ama bugün kara kara düşünüyorlar. Hatta bir referandum yapalım diye eğlencelik bir iş çıkardıklarını zannedenler, sonra gördüler ki yüzde 52 'Tuh biz ne yaptık' demeye başladılar. Yani AB'nin 27-28 üyesinden eksilmeler başlarsa, gücü zayıflarsa, ekonomi bakımından zor bir duruma girecek olursa, dünya farklı dengelerin içerisinde de olabilir. Elimizin ulaşmadığı yerlerden, aklımızın ermediği işlerden sorumlu değiliz. Ama kendi işlerimizden sorumluyuz" dedi.

İlgili Haberler

Politika

Rus uzman: Türkiye ABD'ye daha bağımlı, karşı tedbir imkânları kısıtlı ve yetersiz

Politika

NATO'dan ABD-Türkiye açıklaması

Politika

Kılıçdaroğlu'ndan 'hepimiz aynı gemideyiz'e yanıt

Politika

Gerici kustu: TL'den Mustafa Kemal'in resmini kaldırıp yerine Şeyh Said'i koyalım

Politika

Erdoğan: Şiddet asla bir hak arama yöntemi değildir

Politika

Eski HDP İstanbul İl Başkanı gözaltına alındı

Politika

İki yılda 154 FETÖ şüphelisi sınırda gözaltına alındı

Politika

Erdoğan'ı istifaya davet etti

Politika

CHP'li Adıgüzel: Fındığın fiyatı maliyetinin altında

Politika

Erdoğan'ın 'boykot' çağrısını Cumhurbaşkanlığı görmedi

Politika

Meral Akşener'den Meclis'e toplantı çağrısı

Politika

Karamollaoğlu, AKP'nin erken seçim tarihini açıkladı