darbeicindedarbegif.gif

YAZARLAR

Tüm Yazıları Torun Ahmet Türkmen

Fikri Sağları atacaksınız, beni de atın

04.05.2017 17:59

 Bu düşüncenin, Fikri Sağların adaylığını, fikirlerini tasvip edip etmemeyle hiç bir ilgisi yok.

   Bu bir duruştur.

   Bu duruş; demokrat olmayla ilgilidir.

   Bu duruş; çağdaş olmayla ilgilidir.

   Bu duruş; özgür birey olmayla ilgilidir.

    Bu duruş; diktatörlük rejimine karşı olmakla ilgilidir.

    Bu duruş; insan olmayla ilgilidir.

    Sayın CHP yöneticileri ne yaptığınızın farkında mısınız? Bir insanı, fikirlerini parti kurullarında da söyleyen bir insanı hangi hakla partiden atmaya çalışırsınız. 

   Atmaya çalıştığınız insanın partiye emeği ve çabasının çoğunuzun emeği ve çabasından fazla olduğunun farkında değil misiniz?

   Yoksa bunun nedeni, ülkenin bu noktaya gelmesinde, diktatörlük rejiminin kurumlaşmasındaki katkılarınıza karşı kamuoyunda ve parti içinde oluşan "infial"e karşı konumunuzu koruma olmasın. Bu yolla, baskı ve şiddetle insanları sindirmeye mi çalışıyorsunuz. 

   Bu yaptığınız Erdoğan ve AKP İktidarının demokratik ve özgürlükçü güçler üzerinde uyguladığı baskı ve şiddet politikasından ne farkı var. 

    Bunu topluma ve parti tabanına nasıl ve hangi sözlerle açıklayacaksınız merak ediyorum.        

   Bu noktada sizlere önerim şu; toplumun içine girin, birkaç partiliyle sohbet edin. Görün bakalım ne diyorlar.

    Sayın Genel Başkanım size de söylemek istediklerim var; yakın çevrenizde  "tüm hesapları sadece kendi ikballeri" olan, çoğunun parti hukuku ve tabanıyla ilgileri olmayan insanların sözlerine inanmayın. Bunlar, sizin de, partinin de, aydınlık bir gelecek bekleyen milyonların da umudunu söndürüyorlar. 

    Bunları dinlediğiniz için 7 Haziranda oluşan tarihi anı göremeyip istemeden de olsa bugünün oluşmasının yolunu açtınız.

       Bunları dinlediğiniz için AKPnin 15 Temmuz şovunda yer aldınız.

    Bunları dinlediğiniz için, onca uyarıya rağmen "Yenikapı" ya giderek iktidarın yol almasına, bu süreçteki hoyratlığına cesaret verdiniz. Ve bu davranışlar devam etti.

    Referandumda insanlara " Sandığa gönül rahatlığıyla gidin, biz oylarınıza sahip çıkacağız" dediniz. Ne oldu, sahip çıkabildiniz mi? Oysa ülke duyarlılığı, demokratik değerlere sahip çıkan vatandaşlarımız tahminen yüzde, 54-56 aralığında oy verip görevini yaptı. Bundan sonra vatandaşa nasıl güven vereceğinizi düşünüyorsunuz? 

    Yakınınızdakiler referandumu meşrulaştırmakla meşguller. Kritik dönemlerde siyasi iktidara can simidi olan birileri de bu kervana katıldı. Siz öncelikle bunları önleyin. Hayır oyu verenler yeni bir " Ekmelettin" vakası yaşamak istemiyor. Bunu herkes bilsin.

    Önümüzde göreceli olarak uzun bir süreç var. Öncelikle "CHPnin sol parti gibi bir Parti" olmasına odaklanmak gerekiyor. Özgürlükçü, yenilikçi, demokratik, ne yaptığını bilen, dışardan etkileşime kapalı, tüm enerjisini toplumla bütünleşmeye harcayan bir parti olmak zorundadır CHP. Eğer bu karanlık gidişi tersine çevirmek istiyorsa, iktidar alternatifi olacaksa.

   Yarın, tarih önünde yargılanmak istemiyorsanız tüm sorumluluk sizde sayın genel başkan.

     Ben bir demokrat, aydın ve partili olarak, çağından sorumlu olan bir insan olarak sadece görevimi yapıyorum. 

    Beni bu görüş ve tutumumdan dolayı yargılayacaklar varsa buyursunlar.

  " Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan"

 

Eğitim