unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Can Dündar'a silahlı saldırıda soruşturma derinleşiyor

Olayda NTV muhabiri Yağız Şenkal da bacağından yaralanmıştı. Soruşturma kapsamında toplamda 8 kişi gözaltına alınmış, aralarında tetikçi Murat Şahin’in de olduğu 5 kişi önceki gün emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edilmişlerdi. Şüphelilerden Mehmet Kanoğlu, Adnan Subaşı ve Melik Subaşı savcılık sorgusunun ardından serbest bırakılırken, Farhad Hodjageldiyev adli kontrol hükümlerinin uygulanması, saldırgan Murat Şahin ise “adam öldürmeye teşebbüs', “Ateşli Silahlar Kanunu’na muhalefet' ve “olası kastla yaralama' suçlarından tutuklanması istemiyle İstanbul Nöbetçi 1. Sulh Ceza Hâkimliği’ne sevk edilmişti. Şahin, savcılığın talebinin aksine “silahla tehdit' ve “Ateşli Silahlar Kanunu’na muhalefet' suçlarından tutuklandı. İstanbul 1. Sulh Ceza Hâkimliği yargıcı Bekir Altun kararıyla Şahin’in öldürmeye teşebbüs etmediğini, silahla tehdit olarak yorumladığını ortaya çıkardı. Kararla birlikte Şahin hakkında Şenkal’ı yaraladığı için “olası kastla yaralama' suçundan tutuklama tedbiri uygulanmamış oldu.

İLK DALGA OPERASYONUNDA 4 KİŞİ YAKALANMIŞTI

Çağlayan Adalet sarayı önünde meydana gelen olayın ardından önce Murat Şahin yakalanmış, ardından onunla bağlantısı olan Türkmenistan uyruklu Farhad H. (28), Mehmet K. (23), Melik S. (28) ve Adnan S. (32), gözaltına alınmışlardı. Bu şahıslar polisteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilirken Murat Şahin tutuklanmış, diğer şüpheliler ise serbest bırakılmıştı.

İKİNCİ DALGADA DA 4 KİŞİ YAKALANDI

Şüphelilerin adliyeye çıktığı gün yapılan ikinci dalga operasyonda ise 3 kişi daha yakalanarak sorguya alınmıştı. Cinayet Büro Amirliği tarafından yürütülen soruşturmada polis, bu sabah ise Murat Şahin’in ifadesinde kendisine silah veren kişi olarak söylediği Sabri B.’yi de gözaltına aldı. Daha önceden kasten yaralama, uyuşturucu bulundurmak ve tehdit suçlarından polise geliş kaydı bulunduğu öğrenilen şüpheli Sabri B.’nin ilk ifadesinde suçlamaları kabul etmediği öğrenildi. Sabri B. ile birlikte soruşturma kapsamında aranan kişi kalmadığı belirtildi. Polis, saldırı soruşturması kapsamında gözaltında bulunan Ergin C.’nin daha önceden yağma ve ruhsatsız silah bulundurmak suçlarından polise geliş kaydı bulunduğu öğrenildi. Ergin C. ve diğer gözaltına alınanların suçlamaları kabul etmedikleri belirtildi.
İkinci dalga operasyonunda gözaltına alınan 4 şüpheli adliyeye sevk edilecek.Çok Okunanlar

Can Ataklı'dan çok konuşulacak Baykal iddiası

Trump'tan, Erdoğan'a tehdit

'Erdoğan, Türkiye'yi varoluşsal bir çöküşe götürüyor'

İşte Muharrem İnce'nin topladığı imza sayısı

CHP'deki kurultay çağrısında Böke ve Cihaner de safını belli etti

İlgili Haberler

Güncel

Suruç'ta katledilen 33 kişi yarın anılacak

Güncel

Yine aynı go-kart dehşeti: Saçı lastiğe dolanan kadın ağır yaralandı

Güncel

Zahmet oldu! İşçileri zehirleyen firma iş bıraktı

Güncel

Sinem Gedik'ten Ceceli ve Semercioğlu hakkında suç duyurusu!

Güncel

Adapazarı'nda evler sular altında kaldı

Güncel

TTB'den sağlıkta şiddete karşı tüm yurtta eş zamanlı eylemler

Güncel

Zonguldak'ta IŞİD operasyonu: 3 tutuklama

Güncel

İçme suyundan hastalık şüphesi: Bakanlık açıklama yaptı

Güncel

Bodrum'da çıkan yangında 40 hektar kül oldu

Güncel

Alperen'in ailesi: Bu işi bırakmayacağız

Güncel

Tokat'ta kaybolan küçük kız 10'uncu günde de bulunamadı

Güncel

Mehmet Görmez'in adını vermekten kaçındığı tarikat lideri kim?