darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

CNN manşetten duyurdu: Çin ABD'ye saldırmaya hazırlanıyor!

AKP'den yerel seçim hamlesi

Trump'tan flaş Türkiye açıklaması!

Trump'tan Türkiye'ye yeni tehditler

SDF-Şam görüşmelerine ilişkin Kürt yetkiliden ilginç açıklama!

Canlı bamba skandalı! Beyoğlu'nu kana bulayan şeiatçı terörist de önceden biliniyormuş

Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı’nın 19 Mart’taki Taksim İstiklal Caddesi katliamından 9 gün önce 81 ile gönderdiği 'gizli’ ibareli yazıyla kendi birimlerini uyardığı ortaya çıktı. Yazıda, aralarında canlı bomba listesinde adı olan ve yeşil kart sahibi olduğu ortaya çıkan Savaş Yıldız’ın da olduğu bazı isimlerin sansasyonel eylemler yapabilecekleri yönünde uyarı yer aldığı anlaşıldı.

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre, “İstanbul’da turistik bölgede canlı bomba eylemi olabilir' uyarısını da içeren bilgi notunda IŞİD mensubu Abu Jiyad kod adlı kişinin güvenlik güçleri tarafından daha önce yakalandığı ve serbest bırakıldığı bilgisine yer verildi. İstiklal Caddesi’ndeki canlı bomba saldırısında 4 kişi yaşamını yitirmiş, 36 kişi yaralanmıştı.

Ankara Garı’nda 10 Ekim 2015’te meydana gelen patlamadan 25 gün önce, 14 Eylül 2015’te, IŞİD’in mitinglerde birden fazla canlı bomba ile eylem yapacağına dair istihbarat bilgisinin olduğu ve bu bilginin Ankara Emniyet Terörle Mücadele C Şubesi MüdürüHüseyin Özgür Gür tarafından üstlerine ve mitingle ilgili önlem alan Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne iletilmediği ortaya çıkmıştı.

Taksim’deki canlı bomba saldırısından 9 gün önce de tüm güvenlik birimlerinin uyarıldığını ortaya koyan yeni bir Emniyet belgesi de ortaya çıktı.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün 10 Mart 2016 tarihli “gizli' ibareli yazısında, IŞİD’in Türkiye’de etkili ve büyük saldırı yapmayı planladığı, IŞİD mensubu bir şahsın Türkiye’nin güneyinde, Gaziantep civarında veya başka bir yerde yabancı uyruklu şahıslar, turist veya güvenlik güçlerine yönelik çok büyük kapasiteli bir saldırı planladığı belirtildi. Uyarı notunda Gaziantep’te Abdullatif (Abdel-Latif), Pusat (Busad) Al Fraty (Farati) kod adlı şahıslar tarafından çok sayıda mühimmata sahip bir şebeke oluşturulduğu kaydedildi. Notta şebekenin hedefinde yer alan yerler şöyle sıralandı:

“Gaziantep’teki Birleşmiş Milletler Ofisi, Kürt yurttaşların sahibi oldukları dükkânlar, güvenlik güçlerinin bulunduğu binalar, İncirlik’teki Amerikan güçleri, Antalya, İstanbul veya Ankara’daki turistlerin olduğu bölgeler...'

İlgili Haberler

Güncel

Yandaş yazarın iddiasını Emniyet yalanladı: Haber yalan mı?

Güncel

Avcılar'da tekstil atölyesinde yangın

Güncel

Erdoğan tekrarladı: Onların dolarları varsa bizim Allah'ımız var

Güncel

İbrahim Kalın'dan New York Times'a tepki

Güncel

'Erdoğan ve Trump, eylülde New York'ta yüz yüze görüşebilir'

Güncel

TSK'dan 4 bölgede hava operasyonları!

Güncel

Ticaret Bakanlığı'na atama Resmi Gazete'de

Güncel

Adana'da uyuşturucu operasyonu

Güncel

Festivalde ilginç anlar

Güncel

ABD Savunma Bakanı Mattis'ten Türkiye açıklaması

Güncel

Meteoroloji uyardı: Sağanak geliyor

Güncel

Kadın cinayeti zanlısı, Suriye'ye geçmeye çalışırken yakalandı!