Çok Okunanlar

Metropoll anketi: AKP'de oy kaybı, kriz kaygısı ve enflasyon

Atatürk'e hakaretten tutuklanan gericiye siyasi partiden ziyaret!

Buldan: AKP ile görüşeceğimiz tarih ve saati buradan açıklıyoruz!

AKP'ye anketlerden kötü haber: Hiç olmadığı kadar geride

Bir konkordato ilanı da Türkiye'nin en büyük hayvan işletmesinden

Canpolat: Yargıda FETÖ baskısı var

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ile İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, yargı mensuplarının uzun bir süredir FETÖ'ye ilişkin her şikayete soruşturma ve dava açma baskısı altında olduğunu söyledi.

AKP'li Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem'in şikayeti üzerine hakkında soruşturma açılan CHP Sancaktepe İlçe Başkanı Alper Yeğin ifade verdi.

İstanbul Anadolu Adliyesi'ndeki ifade öncesi çok sayıda CHP'li de Yeğin'e destek olmak için Kartal'a geldi. FETÖ operasyonlarında gözaltına alınan Sancaktepe Kaymakamı'na AKP'li belediyenin çeşitli imtiyazlar sağladığını açıkladığı için şikayet edilen CHP'li Alper Yeğin, kendisini yalnız bırakmayan partililere teşekkür etti.

İfade sonrası açıklama yapan İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, "Yargının ne kadar zor şartlarda görev yaptığı anlaşılıyor. Şimdi FET֒cü deyince, soruşturma açmasa savcı FET֒cü olmuş olacak. Soruşturma açtığı zaman, hukuku çiğnemiş olacak. Yani adaletin ne kadar adaletsiz, baskı altında olduğunu, bugün bir kez daha görmüş olduk" dedi."YARGI MENSUPLARI BASKI ALTINDA"

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş ise şöyle konuştu:

"İlçe başkanımız, uyduruk ve zorlama bir soruşturmaya tabii tutularak ifadeye çağrıldı. Sayın il başkanımızın da ifade ettiği üzere, savcılar içinde FETÖ geçen her türlü dosya hakkında soruşturma açma zorunluluğu hissediyorlar. Eğer bu soruşturma açılmamış olsaydı, savcı kendisini HSYK’nın kollarında soruşturmaya tabii tutuluyor bulurdu. O yüzden  belediye meclisinde yapılan, gazetelere de yansıyan bir konuşma  hakkında soruşturma açılmasını gereksiz buluyoruz. Yargının üzerinden de bu FETÖ şüphesi, korkusunun bir an önce kaldırılması gerektiğini söylüyoruz. Savcıların, hakimlerin, kendilerini bu tür şikayetlerle nasıl baskı altında hissettiklerini de en yakın tanığıyız. İlçe başkanımız, ana muhalefet partisinin temsilcisi olarak görevini yerine getirmiştir. Sancaktepe Belediyesi’nin AKP’li bir belediyenin, FET֒cü olarak suçlanan bir kaymakama tanıdığı hakları, kamuoyuna duyurmuştur.

Kamuoyuna bunun duyurulmasından rahatsız olan belediye başkanı da kendisine hakaret edildiği ve iftira atıldığı iddiasıyla bir suç duyurusunda bulunmuştur.

Oysa ki; suç duyurusunda bulunması gereken o belediye başkanı değil, bizim partimizdir ve biz de zaten bu konuyla ilgili gerekli hukuki çalışmaları yapıyoruz. FET֒cü kaymakama, hangi hakların ve hangi imtiyazların tanındığını halkımızla paylaşacağız. Önümüzdeki günlerde herkes bunu görmüş olacak."

İlgili Haberler

Politika

Belediye başkanına silahlı saldırı

Politika

TBMM'yi karıştıran 5.maddede 'geri adım attılar'

Politika

Kritik görüşme sonrası açıklama: Bu toplantı geleceğe umutla bakmamızı sağladı

Politika

Yeliz Koray | Hıyanet

Politika

İHD'den Leyla Güven çağrısı

Politika

Atatürk'e hakaretten tutuklanan gericiye siyasi partiden ziyaret!

Politika

Türkiye, sokağa çıkma yasaklarına ilişkin AİHM'de savunma yaptı

Politika

İyi Partili vekilin ağabeyi AKP'den aday adayı oldu

Politika

Büyükerşen'e saldıranların aldığı ceza belli oldu

Politika

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: AKP'nin oda ve borsa başkanları teklifini doğru bulmuyoruz

Politika

Atatürk heykeline çıkıp ‘Babam' diyen şahsa linç girişimi

Politika

Akşener protestocularına bir dava bir takipsizlik: Tehdit var, suç yokmuş