Çok Okunanlar

Erdoğan'dan tehdit: Burası Paris mi? Bedelini ağır ödersiniz

Röportaj | CHP Eski İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat: İstanbul'da seçimi kazanmanın yolu...

Portakal'dan Erdoğan'a 'edepsiz' yanıtı

Deniz Baykal'dan CHP'ye 'cesaret' çağrısı

Zafer Algöz, mücevherlerin sahibini buldu

Cem Küçük'ten Kayyum listesi

Cem Küçük, yakında Samanyolu TV, CanErzincanTV ve Meydan gazetesi gibi Cemaate yakın çizgide yayın yapan diğer kurumlara da kayyum atanacağını haber verdi. 
İşte yazısından dikkat çeken satırlar:

İşte bu FETÖ ile mücadelede çok önemli iki aşama geçirdi Türkiye geçen hafta. Birincisi Zaman başta olmak Feza Medya Grubu’na mahkeme kararıyla kayyum atandı. 

Bu kayyum kararını veren hukukçular bu ülkenin şeref tarihine geçti. Bu grup Fethullahçı terör medyasının karargahıydı. İkincisi de FET֒ye finans sağlama ve FET֒nün türlü zorba yöntemlerle topladığı kayıt dışı kara paraları aklama konusunda en çok ismi geçen şirketlerden birinin iki tepe ismi tutuklandı. 

3 yıldır sürekli yazdığımız gibi evrensel hukuka göre terör örgütlerinin medyası olamaz ve terör örgütlerine finansman sağlamak da terör örgütü üyesi olmakla eşdeğer suçtur. Zaman’a yapılan operasyon hukuken sonuna kadar meşrudur ama iş burda bitmemiştir. AnkaraCumhuriyet Başsavcılığı’nın resmi kararıyla Türksat Samanyolu’nu hattan düşürmüştür ama bu grup illegal yayınlarına devam etmektedir. Sulh Ceza Hakimliklerimiz hukukun emrettiği şekilde Samanyolu grubuna da yakında kayyum atayacaktır. Ayrıca kayyum atanan Akın İpek medyası, Canerzincan ve Özgür Düşünce adlı iki yasadışı yayın organıyla Türkiye’ye saldırmaya devam etmektedir. 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı yakında vereceği kararla Canerzincan’ı Türksat’tan düşürmesi için bu kuruma resmi yazı gönderecektir. Aslında Başsavcılığa kalmadan elindeki büyük yetkilerle RTÜK bunu yapabilirdi hala yapabilir. Daha geçtiğimiz ay RTÜK çeşitli gerekçelerle Türksat’tan birçok kanalı düşürttü ama aynı RTÜK yargılanması kesinleşen Hikmet İnce’nin öncülüğünde FET֒yu korumaya devam etmektedir. 

Defalarca yazdığımız gibi RTÜK bir FETÖ karargahı olmuştur ve elbette bunun bedeli ödenecektir. Daha geçen hafta RTÜK yine AHaber’e ceza yağdırdı. RTÜK Başkanı İlhan Yerlikaya bu gaflet ve delaletten ne zaman uyanacak? Başkan diğer muhalif 5 üyeye sığınamaz, çünkü gündemi belirleme yetkisi kendine aittir. RTÜK Başkanı Yerlikaya istemezse o cezalar olmaz. RTÜK Başkanı isterse de FETÖ o kurumda barınamaz. Genelkurmay BaşkanıHulusi Akar gereğini yaptı ve FET֒ye destek veren Muharrem Köse’yi görevden aldı. 

RTÜK Başkanı da gereğini yapmak zorundadır...
Öte yandan Sulh Ceza Hakimliklerimiz FET֒nün diğer organları Meydan gazetesi Canerzincan-ÖD gazetesi ve Yarına Bakış’a da ve tüm Fethullahçı internet sitelerine de kayyum atayacaktır. FETÖ ile organik bağı olan medya hukuken olamaz. Aynı şekilde terör örgütlerinin üniversiteleri ve okulları da olamaz. RTÜK gibi görevini yapmayan bir kurum da YÖK’tür. YÖK Başkanı Yekta Saraç garip bir şekilde FETÖ konusunda kılını kıpırdatmıyor. Saraç bu gaflet ve delaletine devam ederse çok açık söylüyorum tıpkı Çetinsaya gibi görevinden alınacak. Son çıkan yönetmelikle YÖK’ün 17 FETÖ üniversitesine birden el koyma yetkisi vardır ve baştaFatih Üniversitesi olmak üzere hepsine birden el konulacaktır. Bu arada Sulh Ceza Hakimliklerimizin FETÖ üniversitelerine ve okullarına da kayyum atama yetkisi vardır ve gerekirse devreye girecektir. FET֒ye finans sağlayan şirketler ve işadamları konusunda kriter 1 Ocak 2014 tarihidir. Savcılarımız bu tarihten önce yapılan yardımların peşinde değil ama bu yapının suç örgütü olduğu netleştikten sonra hala finans desteği sağlayanlar hala Fethullah’a gidip biat edenler suçludur.
 

İlgili Haberler

Medya

Sözü Gazetesi'nin iddianamesinde '9 polis' ne ifade verdi?

Medya

DİSK Basın-İş'ten Sarı basın kartı tepkisi: Komisyon kuralım, biz verelim

Medya

Facebook, gözünü dünyaca ünlü dizilere dikti: Parayla izletecek

Medya

Basın Kartı Yönetmeliği değişti: Almak zor, iptali kolay

Medya

Star Gazetesi'ne Necip Fazıl Kısakürek 'ihtarnamesi'

Medya

Milli Görüş'ten Nazım Hikmet 'açılımı'

Medya

Dev yapım şirketini kriz vurdu! Maaşlar ödenmiyor...

Medya

Fatih Portakal: Başıma bir şey gelirse...

Medya

Aydın Doğan'ın hangi kızı kazandı?

Medya

Nahit Duru | Bu anlattıklarıma inanabiliyor musunuz?

Medya

Sözcü, devletin 2013'te terör örgütü ilan etmediği yapıya ‘yardım etmekle' suçlanıyor

Medya

Seçime giderken RTÜK'e yeni sansür yetkisi!