Çok Okunanlar

CHP milletvekili hayatını kaybetti

Sincan'da Gökçek krizi

AKP anketinde İstanbul için öne çıkan 3 isim

AKP'li belediye başkanının damadı tutuklandı, oğlu gözaltında

O Ses Türkiye'yi terk etti!

Cezaevindeki açık görüşte harem-selamlık uygulaması!

Menemen Cezaevi'nde kalan Sibel Çapraz ile Ergin Aktaş, gardiyanların "Erkek ve kadın bir arada görüşemez" dayatması nedeniyle aileleriyle aynı salonda görüşemedi. Çapraz ve Aktaş, açık görüşü harem-selamlık uygulaması altında gerçekleştirdi.

OHAL sürecinin en ağır yaşandığı cezaevlerinden yükselen sesler hak ihlallerinin boyutunun giderek arttığını gözler önüne seriyor. Son olarak, Menemen Cezaevi’nde kalan hasta tutuklu Sibel Çapraz ile Ergin Aktaş, gardiyanların “Erkek ve kadın bir arada görüşemez' dayatması yüzünden aileleriyle harem-selamlık uygulaması altında görüştü.

Cumhuriyet'ten Canan Coşkun'un haberine göre, Yüksekova’da 27 Kasım’da polisin hendekler nedeniyle düzenlediği operasyon sırasında silah sesleri üzerine gittiği mahallede vurulan ve karnı parçalandığı için 15 ameliyat geçiren hasta tutuklu Sibel Çapraz ve siyasi tutuklu Ergin Aktaş’ın bayram nedeniyle önceki gün açık görüşü vardı ancak görüş gardiyan engeline takıldı. Görüş aynı yer ve saatte olunca Çapraz ve Aktaş’ın ailelerine gardiyanlar “Erkek ve kadın bir arada görüşemez' diyerek topluca aynı salonda bulunmalarına izin vermedi.

Durumu Sibel Çapraz’ın ablası Kendi Çapraz şöyle anlattı:

“Ergin Aktaş’ın babası ile biz işlem yapıp içeri girince, gardiyanlar Ergin’in babasını avukatların görüşme odasında görüştürmek istedi. Avukat odasının açık görüşe uygun olmadığı ve arada masa olduğu için aile ile temas kurulmasına uygun olmaması üzerine Ergin ve babası itiraz etti. 'Birbirimizden uzak otururuz. Yeter ki Ergin’le babası açık görüş salonunda görüşsünler’ dedik. Gözümüzün önünde gardiyanlar tepki gösterdiler. Ergin ve Sibel’in üzerine kapıyı kapattılar. 'Erkek ve kadın bir arada görüşemez’ gerekçesini öne sürdüler. Ergin ile babası bizden sonra görüştüler.' 

İlgili Haberler

3.Sayfa

Otomobil bahçeye düştü: 3 yaralı

3.Sayfa

Otobüs refüje çarptı: 20 yaralı

3.Sayfa

İnşaatta beton kalıpları çöktü: 2 işçi yaralı

3.Sayfa

Beylikdüzü'nde zincirleme trafik kazası

3.Sayfa

10 yıldır aranan 'kabus' yakalandı!

3.Sayfa

Servis ile iş makinesi çarpıştı: 14 engelli çocuk yaralandı

3.Sayfa

Halat koptu, balkonun penceresini yakalayıp hayata tutundu...

3.Sayfa

Kantin işletmecisi, cinsel istismardan tutuklandı

3.Sayfa

Köyde çıkan yangında 5 ev kullanılamaz hale geldi

3.Sayfa

İstanbul'da polisle çatıştılar

3.Sayfa

İzleyeni şaşkına çeviren görüntü: Bu adamlar ne yapıyor?

3.Sayfa

Alman koruyucu ailenin evinde ölen Savaş bebek, son yolculuğuna uğurlandı...