Çok Okunanlar

Diyanet'in skandalları bitmiyor! Atatürk'e ağır gönderme

FETÖ ile suçlanan Arda Turan ve Okan Buruk için karar verildi

Gizli çalışmanın ayrıntıları ortaya çıktı!

Can Ataklı isyan etti: Bana akıllı troll yollayın

Selvi: İstanbul için Kılıçdaroğlu'nun gönlünde yatan ismi biliyorum

CHP Ankara Valiliği ile görüştü yasak kararından geri adım atıldı

Ankara Valiliği, CHP Gençlik Kolları tarafından yarın Güvenpark'tan Anıtkabir'e gerçekleştirileceği duyurulan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun da katılacağı yürüyüşe, güvenlik açısından uygun olmadığı bahanesiyle izin verilmeyeceğini açıklamıştı. Ankara Valiliği'nin bu skandal kararı sonrası CHP'li vekiller yasağı tanımadıklarını açıkladı. CHP Genel Merkezi de sosyal medya aracılığıyla yasağa uymayacaklarını beyan etti. Tüm yaşananların ardından Cumhuriyet Halk Partisi ile Ankara Valiliği ile yapılan görüşmede valilik yasak kararından geri adım attı. Gerçekleştirilen görüşmenin ardından 19 Mayıs yürüyüşünün yarın plalanan saatte gerçekleştirileceği bilgisi verildi. Yarın Güvenpark'ta toplanacak olan CHP kortejinin önünde Kemal Kılıçdaroğlu ve gençler yer alacak.  

AKŞAM SAATLERİNDE YASAK KARARI!
Bugün akşam saatlerinde Ankara Valiliği'nin haddini aşarak CHP'nin 19 Mayıs yürüyüşüne yasak koyma kararı sonrası sosyal medyada büyük tepki gösterilerek yürüyüşe katılım çağrısı yapıldı. 
Yaşanan gelişmeler üzerine CHP, Ankara Valiliği'yle bir görüşme gerçekleştirdi.  Gerçekleştirilen görüşmede yanlış anlaşılmalar ortadan kaldırılarak, resmi prosedürler tamamlandı. Gerçekleştirilen görüşmede güvenlik gerekçeleri izah edildi, sonrasında ise uzlaşı sağlanarak  yürüyüş güzergahı belirlendi. 

CHP'nin 19 Mayıs yürüyüşü, yarın (19 Mayıs Perşembe) saat 10:30'daGüvenpark'ın arka kapısı, CHP Ankara İl Balkanlığı'nın önündenbaşlayacak.

KILIÇDAROĞLU GENÇLERLE ÖNDE, YÖNETİCİLER ARKADA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 19 Mayıs yürüyüşünde yanına gençleri alacak ve kortejin en önünde yürüyecek. Parti yöneticileri, genel başkan yardımcıları, milletvekilleri ile ilçe başkanları ise Kılıçdaroğlu'nun talimatı üzerine kortejin en sonunda yer alacak. CHP yürüyüşte genç bir profil sergileyecek.

İlgili Haberler

Güncel

Minik Öykü, hastanede ilik bekliyor

Güncel

At keserken yakalanan baba-oğul: Yiyecektik

Güncel

Leyla Güven'e disiplin cezası

Güncel

Güvenpark saldırısı davasında karar

Güncel

İstanbul'da doğalgaz patlaması

Güncel

Meteoroloji'den sağanak ve kar yağışı uyarısı

Güncel

2019 yılında kaç gün tatil yapılacak?

Güncel

Bu da 'Fessiz Kadir': Gülen'i öven Mustafa Armağan, 23 Nisan'ı hedef aldı!

Güncel

'FETÖ' ile böyle mi mücadele ediliyor? Kumpas davalarını onaylayan Ekrem Ertuğrul'a tahliye

Güncel

Hasan Cemal hakkında yakalama kararı mı var?

Güncel

Avrasya Tüneli trafiğe açıldı

Güncel

AİHM'in Demirtaş kararı uygulanmazsa ne olur?