unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

CHP Genel Sekreteri Sındır: Masaya oturmayız

CHP Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, CHP Karabağlar İlçe Başkanlığında, ilçe başkanı, ilçe yönetim kurulu üyeleri ve partililerle bir araya geldi.

“REJİM DEĞİŞİKLİĞİNİN KARŞISINDAYIZ'

Yeni Anayasa çalışmaları hakkında da bilgi veren Sındır "AKP’nin yeni Anayasa çalışmaları adı altında yaptığı tek şey başkanlık sistemini getirebilmektir" dedi.

"Türkiye’nin içinde bulunduğu sorunları çözebilmek için 'başkanlık' gerekir diyorlar. Bu yönde kamuoyunda algı yaratmaya çalışıyorlar" ifadelerini kullanan Sındır şöyle devam etti:

"AKP bugün yaptığı propaganda ile parlamenter demokrasi itibarsızlaştırılmaya çalışılıyor. Biz Türkiye'de darbelerin getirdiği, yaşamın her alanında özgürlükleri kısıtlayan hukuki düzenlemelerin, bir an önce ortadan kaldırılması gerektiğini söylüyoruz. Parlamenter demokrasinin daha demokratik, özgürlükçü bir yapıya kavuşturulması için her zaman çalışmaya hazır olduğumuzu ifade ediyoruz. Parlamenter demokrasiyi etkisizleştirecek, zayıflatacak her türlü rejim değişikliği sürecinin karşısında olur, masaya oturmayız.

CHP'nin, Anayasa değişikliğinden önce insanların sevgi, barış, kardeşlik içinde yaşayacağı, demokratik ve özgürlükçü bir hukuk düzenini istediğini söyleyeceğiz. Yurttaşlarımıza parlamenter demokrasiyi etkisizleştirecek, zayıflatacak her türlü rejim değişikliği sürecinin ise karşısında olduğumuzu anlatacağız."

“PARTİLİLERİMİZ KAPI KAPI ÇALIŞMALI'

Kısa bir süre önce yeni binasına taşınan Karabağlar ilçe örgütünü ziyaret eden Genel Sekreter Sındır, yeni ilçe binası için hayırlı olsun dileklerini iletti. Sındır, parti içi çalışmalarla ilgili örgütle görüş alışverişinde bulundu.

Genel sekreter Karabağlar’dan CHP örgütlerine seslenerek “Partililerimiz her bir kapıyı çalarak yurttaşlarımıza bilgilendirme yapmalı, çalışmalarımızı anlatmalı. Partililerimiz kapı kapı dolaşarak yoksulluğun, terörün, gelir dağılımı adaletsizliğinin ve bunlara bağlı sorunların CHP iktidarında sosyal devlet anlayışıyla biteceğini söylemeli. Başkanlık sistemine karşı olduğumuzu, başkanlık sisteminin diktatörlük olduğunu partililerimiz tüm yurttaşlarımızla paylaşmalı. AKP’nin yarattığı korku ve can güvenliği endişesini bertaraf ettiğimizde iktidara daha sağlam adımlarla gideceğiz. Biz doğruları anlattığımız sürece, vatandaşlarımızın desteği artarak devam edecektir' dedi.

SANDIK ÇEVRESİ ÖRGÜTLENMESİ!

Sandık çevresi örgütlenme çalışmaların önemine değinerek konuşmasına devam eden Sındır, “İlçe örgütlerimiz, ilçesindeki mahallelerde yaşayan tüm yurttaşlarımızı çok iyi tanımalı. O mahallenin sokaklarında yaşayanların derdini, sorunlarını bilmeli. Yaşlısının, engellisinin, gencinin kısaca orada yaşayan yurttaşlarımızın sorunlarıyla ilgilenmeli. Yarın bir seçim olduğunda kapılarını çaldığımızda Ahmet amca, Ayşe teyze biz geldik diyebilmeli. Sandık çevresi örgütlenmesi bu nedenle çok önemli. Sandık çevresi sorumluları, kendi seçim çevrelerinde ilçe başkanlıklarıyla sürekli temas halinde olmalı. Bu işleyiş ilçe örgütünün, ilçesini kılcal damarlarına kadar tanımasını sağlar. Sandıklardan sorumlu olan üyelerimiz çalışmalarını yarın seçim olacakmış gibi titizlikle yapmalı. Parti içi eğitimi yeniden planlayacağız ve bütün partililerimizin o eğitimini almasını sağlayacak bir anlayışı hakim kılacağız' dedi.Çok Okunanlar

Özdağ'dan 'Akşener istifa etti' iddiasına ilişkin açıklama!

Anıtkabir'de Atatürk'e hakaret eden gerici kadın tutuklandı

Toplu tecavüzün şifresi: Tatlı yiyecek miyiz?

Hocaların hocası iktisatçıdan ürküten uyarı: IMF programı gündeme gelebilir

'Meral Akşener istifa etti' iddiası

İlgili Haberler

Politika

15 Temmuz'da işten atıldılar eyleme başladılar!

Politika

İyi Parti'lilerden Meral Akşener eylemi!

Politika

MHP'den İyi Parti yorumu: Bize müracaat olursa değerlendiririz

Politika

Raşid Dostum'u hedef alan saldırıda 14 kişi öldü!

Politika

ABD istedi, Türkiye İran'la arayı açtı!

Politika

Kaftancıoğlu: Siyasi ikbal beklentisiyle değil ilkeyle karar verin

Politika

Akşener: Kurultayda aday olmayacağım!

Politika

Aygün: Muharrem İnce daha lider olmadan üç seçim kaybetti

Politika

Ali Türkşen'den İyi Parti'de yaşananlara dair açıklama

Politika

Atatürk'e hakaretten kaç kişi, Erdoğan'a hakaretten kaç kişi tutuklandı?

Politika

İyi Parti'den açıklama: Genel Başkanımız...

Politika

Meral Akşener'den ilk açıklama