darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Başkanlık Sistemi sona erdi'

Dolar ve Euro niye düştü? Piyasalar o ihtimali satın aldı iddiası...

3 kuruş para için hayvanlara eziyet: Kendi dışkılarında yaşamaya zorluyorlar

Katar'dan gelecek 15 milyar doların gideceği adres belli oldu

New York Times'tan kritik iddia: ABD THY'ye yaptırım uygulayacak

CHP laiklik için İzmir'i ayağa kaldıracak

CHP İl Yönetim kurulu haftalık olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı sonrasında değerlendirmelerde bulunan CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel, "Toplantılarının ana gündem maddesinin, TBMM başkanının laikliğe karşı yaptığı saldırılar ve bu saldırıya karşı yapmayı planladıkları eylemler" olduğunu söyleyerek “TBMM Başkanının büyük bir gaflet içinde söylediği sözleri kabul etmek mümkün değildir. Ancak bu sadece bir açıklamadan ibarettir diyerek geçiştirebileceğimiz bir konu da değildir. Hele ki, İzmir gibi laikliği, cumhuriyete Atatürk'e ve demokrasiye her zaman sahip çıkmış bir kentte, Laikliğe yapılan bu saldırının, yeni anayasa yapımı öncesi oluşturulmaya çalışılan bu algının cevapsız ve karşılıksız bırakılması zaten düşünülemez.' dedi.

IŞIKLAR 30 NİSAN'DA YANIP SÖNMEYE BAŞLAYACAK

İl Başkanı Yüksel yapmayı planladıkları eylem ve protestoları da açıklayarak “CHP İzmir İl Örgütü olarak ve İzmirliler olarak bu karanlık, yobaz düşünceye en ağır cevabı vermek elbette ki bize düşmektedir. Bunun için aldığımız kararla, öncelikle yaklaşık bir hafta sürmesini planladığımız ve tüm İzmir'in katılacağına emin olduğumuz, akşam belirli bir saatte gerçekleşecek "Işık Açma-Kapatma" eylemi düzenleyeceğiz.Bu eylemimiz 30 Nisan Cumartesi günü akşam saat 21.00'da başlatılacak. Tüm İzmirlileri laiklik düşmanı karanlık düşünceye karşı, sembolik olan bu eyleme, evlerinde ışıkları bir dakika boyunca açıp kapatarak katılmaya davet ediyorum' diye konuştu.

5 MAYIS'TA LAİKLİK ZİNCİRİ

Yapılacak ikinci eylemin "Laiklik İçin İnsan Zinciri" eylemi olacağını belirten Alaattin Yüksel "Yönetim kurulumuzda laikliğe sahip çıkmak için ikinci bir eylem yapma kararı daha aldık.Bu eylemimizde İzmirlilerinde katkısıyla, Üçkuyular iskelesinden başlayarak, Karşıyaka'ya kadar uzanan "Laiklik Zinciri" oluşturacağız. Bu eylemimizin tarihi de, 5 Mayıs Perşembe olarak belirlendi. İnsan Zincirini akşam saat 21.00 da oluşturacağız ve meşalelerle karanlığın içinden, Laiklik için bir ışık yakacağız. Bu eylemlerimizin tamamını,Laik Türkiye Cumhuriyetine sahip çıkmak isteyen tüm vatandaşlarımızla birlikte düzenleyeceğiz. Direk olarak Cumhuriyeti hedef alan ve onu ayakta tutan ilkeleri, teker teker yok etmeyi hedefleyen bu söylemleri gerçekleştirenlere, bu karanlık hayallerinin gerçekleşmeyeceğini, İzmirlinin laikliğe ve cumhuriyete yapılan saldırılarda, nasıl tek yürek olduğunu bu eylemlerle göstereceğiz" dedi.

İlgili Haberler

Politika

Muharrem İnce'den 'kurultay' tepkisi!

Politika

Çavuşoğlu'ndan Trump'a yanıt: ABD, gerçek dostun kim olduğunu bilmiyor!

Politika

Mustafa Sarıgül'ün seçim çalışmalarına başladı

Politika

Gazetecilerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu: Erdoğan'a yakın isimler dolar vurgunu yaptı

Politika

Washington Post: Trump Türkiye'ye baskı uygulamakta haklı, sadece bunu yapış şekli yanlış

Politika

Sezai Temelli'den 'Özeleştiri vermeyeceğiz' sözlerine ilişkin açıklama

Politika

Ünlü muhabirden Brunson krizine ilişkin önemli iddia

Politika

Berat Albayrak, Alman mevkidaşıyla görüştü

Politika

'ABD, Türkiye'yi kaybetmeyi göze alamaz'

Politika

WSJ: Erdoğan-Trump çatışmasının kazananı Putin olacak

Politika

İyi Parti'de Başkanlık Divanı belli oldu

Politika

Rusya'dan Suriye için üçlü zirve açıklaması